Pravidla fóra a zkratky - čtěte!

Nejlepší krčma široko daleko
Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avátar uživatele
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2453
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Reputation: 23
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pravidla fóra a zkratky - čtěte!

Příspěvek od Zdeslav » Út 06. Led 2009 17:11:31

Vítejte na internetovém fóru pro druhou polovinu 14. století DOBA KARLOVA.

Pozorně si prosím pročtěte následující pravidla pro uživatele. Doba Karlova je moderované fórum zaměřené na historii, šerm, living history a reenactment a to zejména v druhé polovině 14. století. Forum je kontrolované a spravované moderátory. Má přesně roztříděné sekce podle funkce.

Pokud si nevíte rady s jednotlivými prvky fóra, použijte tlačítko "FAQ" vpravo nahoře.

Obecná pravidla pro uživatele:

1. Při registraci uvádějte pravdivé kontaktní informace.

2. Každému uživateli je dovoleno používat jen jeden účet.

3. Nedělejte ostudu sami sobě, pište pravopisně a pokud možno s diakritikou.

4. Mějte ohled na ostatní, neočekávejte vždy, že s vámi budou souhlasit.

5. Pište příspěvky, které jsou k věci. Respektujte rozdělení fóra na sekce a umisťujte svá témata tam, kam patří.

6. Před položením dotazu využijte funkce hledání, duplicitní příspěvky budou smazány.

7. Zdržte se jakéhokoliv spamu, nekonkrétních, extrémně krátkých nebo offtopic (mimo téma) příspěvků, ty pouze znepřehledňují diskutované téma. Takové příspěvky budou po čase bez upozornění smazány.

8. Nenadužívejte citaci. Její neuvážlivé používání znepřehledňuje fórum. Používá se pouze v případě, chci-li reagovat na určitý úsek textu - větu. Je-li citovaný příspěvek na předchozí straně a reaguji-li opravdu na celý jeho obsah, je možné použít citaci plnou.

9. Nepište dva a více příspěvků za sebou, využívejte funkce "Upravit". Její pomocí můžete jednoduše upravit a libovolně doplňovat svůj příspěvek. Tlačítko funkce naleznete pod každým svým příspěvkem. Více příspěvků je dovoleno psát, je-li předchozí příspěvek staršího data.

10. Ušetřete se nadbytečného zvýrazňování titulků, smajlíků, nebo příspěvků. Tři a více stejných emotikon za sebou bude upraveno, nesmyslné používání velkých písmen, několikanásobné použití otazníků, vykřičníků či jiných "upozorňovacích" znamének bude taktéž upraveno.


Porušováním těchto pravidel se vystavujete postihu, v nejhorším trvalému vyloučení z fóra!


(autor původních pravidel: Radim Vaňousek z http://forum.brodec.org)


Zkratky a pojmy užívané na fóru Doba Karlova:


SZ - soukromá zpráva, soukromá korespondence mezi uživateli
OT - "off topic" - mimo téma, označení příspěvků, které odbíhají od původního tématu diskuse
LH - "living history" - snaha o co nejvěrnější ztvárnění historie, včetně použití dobových výrobních postupů a materiálů
KM - "koukatelné minimum" - snaha přiblížit se co nejvíce historickému vzhledu s použitím moderních postupů a materiálů.
RS - Raný středověk
VS - Vrcholný středověk
PS - Pozdní středověk
Keckař, hadrák, prostěradlák, maskan - šermíř s ahistorickým a nedostatečným vybavením
Mečíkář, mečíčkář, mečoun, šaršounek - šermíř bez pořádné zbraně
Allgothic - šermíř/věc nemající časově vyhraněné období
Kydlení - amatérský, nesmyslný šerm/boj
Kydlič - osoba praktikující kydlení
Za otce Nezabuda!

Avátar uživatele
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2453
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Reputation: 23
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla fóra a zkratky - čtěte!

Příspěvek od Zdeslav » Čt 10. Pro 2009 16:24:42

Pro všechny:

Doba Karlova je internetové forum, což s sebou nese jak pozitiva, tak samozřejmě také řadu negativ. Prostor tu má každý, kdo dodržuje pravidla a každý má právo vyjádřit svůj názor, za který přebírá odpovědnost jen on sám. Administrátor, nebo lidé z projektu nemůžou zodpovídat za kvalitu každého názoru, co se tu objeví, neboť forum je prostě volný, věřejný prostor a lidé, kteří se tu vyskytují jsou vesměs nadšení amatéři (Snad kromě Masera a Maršálka, pokud jsem na někoho zapomněl, tak se omlouvám), kteří se snaží si vzájemně pomáhat, radit a rozšiřovat obzory. Veškeré příspěvky je proto nutné brát jako prezentování názorů a pohledů těch konkrétních lidí - nic víc, nic míň. Informace, které se tu docela rychle kupí je třeba vždy přehodnocovat, přebírat, přemýšlet o nich. Je na každém návštěvníkovi, aby s tímhle počítal.

Všechny příspěvky tudíž doporučuju brát s rezervou jako laické dohady a hypotézy, popřípadě dobře míněné rady od něco (málo) zkušenějších lidí. Pokud máte o něčem pochybnosti, shánějte literaturu, ptejte se odborníků, hledejte prameny.

Co se týká té prezentace - je v plánu dát časem dohromady karlovský web, kde budou vyvěšeny pokud možno co nejověřenější informace, za které se já a Maser zaručíme. Ani to ale samozřejmě nebude žádné dogma, jen prezentace aktuálního stavu našeho bádání. Nicméně myslím, že prezentaci projektu jako takového by to asi prospělo víc, jak omezené a roztříštěné forum.

Jedna věc se mi tu poslední dobou hodně nelíbí:

Je jasné, že se nemůžeme všichni ve všem shodnout, koneckonců neshodnou se ani odborníci - jsme jenom lidi. Navíc právě to, že nikdo nevíme všechno a tudíž se můžeme poučit od druhých by nás mělo posouvat dál. Nicméně aby se tohle mohlo dít, musí se diskuse pohybovat v určitých mezích.

Pokud někdo s vaším tvrzením nesouhlasí, snažte se ho podpořit citacemi z odborné literatury, nebo odkazy na prameny či odborníky. Snažte se vyvarovat argumentačních chyb (které se tu objevují dost zhusta), vyjadřujte se k tomu, čemu rozumíte a vzájemně se respektujte.

Pro flamery: Upřímě řečeno - o lidi, kteří se nedokážou ovládat a ušetřit nás všechny evidentních osobních útoků na druhé, tady nestojíme. Vaše kydání hnoje tady nikoho nezajímá - takže se bavte věcně. Pokud se nedokážete odprostit od vašich osobních sporů a nutně si potřebujete něco vyříkat, tak z toho laskavě vynechte tohle forum. Píšu to podruhý a naposledy. Upozorňuju vás, že neustálý promazávání flamů mě už docela přestává bavit, takže pokud to někdo nehodlá respektovat, bude mu jednoduše odebrána možnost se tu vyjadřovat.

Přeju nám všem hodně úspěchů v bádání a důstojnou a věcnou diskusi.

Zdeslav, administrátor fora.
Za otce Nezabuda!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti