Pozvánky

Nejlepší krčma široko daleko
Odpovědět
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Pozvánka na májový sněm hradeckého dvora

Příspěvek od Maršálek »

srdečně zvu na Májový sněm 2009
Termín: 8.-10. května 2009 (pátek 8.5. je státní svátek a tedy volno :wink: , program běží již od pátečního dopoledne)
Místo: historický objekt Šrámkův statek v Pileticích (cca 1 km od Hradec Králové)
Přihlášení: do 25. dubna 2009
Platba: 350 Kč na hlavu (v ceně je pronájem objektu a náklady na společné sobotní večerní občerstvení)
Platbu je nutné realizovat do 25. dubna 2009 na účet číslo: 43-177450277/0100 Zpráva pro příjemce ve tvaru: historické jméno – Májový sněm 2009

Ubytování ve vlastních stanech, parkování v objektu je zajištěno. Společné jídlo je plánováno na sobotní večer, ostatní z vlastních zásob (nákup je možný v nedalekých obchodech – cca 1 km).

Program:
Hlavním programem jsou přednášky o středověkých textilních památkách na pražském hradě
a sociálním rozdělení společnosti (3 stavy + hierarchie uvnitř těchto stavů). Tyto přednášky jsou v rámci sobotního programu přístupné i veřejnosti.
Další přednášky jsou zaměřené na představení duchovních rytířských řádů, konkrétně Teutonů, Templářů a Johanitů (historie, řehole, tradiční řádové odění a znaky, společenské postavení řádů a jeho členů ve společnosti). Dále budou představeny řeholní a mnišské řády, které se objevují okolo projektu hradeckého dvora, tedy Benediktíni, Františkáni. Tyto přednášky proběhnou v uzavřené společnosti v pátek večer a v sobotu dopoledne
Kromě plánovaného setkání a přednášek plánujeme workshop zaměřený na zdobení oděvů výšivkami, malbou, karetkami, lemovkami, našívanými aplikacemi (kameny, perly, bezanty, dublety, atd.). Dále plánujeme malé tržiště, soudy lásky, výcvik formací, tance, atd. Harmonogram pošleme co nejdříve a současně bude vyvěšen na webu http://www.hradeckydvur.net/obsah.php?k ... =40&id=124


Časový harmonogram
Pátek 8.května
- jsme na místě již od rána, proto prosíme o pomoc s přípravami objektu
12 hod cvičení formací
15 hod workshop – zdobení oděvů
18 hod tržiště
20 hod přednášky (přestavení rytířských duchovních řádů a řeholních řádů)

Sobota 9. května
společná snídaně do 9 hod
10 hod přednášky (přestavení rytířských duchovních řádů a řeholních řádů
12 hod příprava objektu na otevření veřejnosti (instalace malé výstavy reálií)
13 hod přednáška Složení společnosti – 3 stavy
15 hod přednáška Textilní středověké památky z pražské královské hrobky
18 hod premiéra videozáznamu z loňského turnaje
20 hod večerní sněm (společná večeře, soudy lásky, tance, diskuze k turnaji)

Neděle 10. května
diskuze, úklid, odjezd
od 9 hod pro velký zájem opět proběhne cvičení formací a boje v šiku - vytíženost cca 2 hod. Pro nácvik je nezbytná helmice, primární zbraň (využívaná jako hlavní) a štít pro bojovníky první řady!
Program může být upravený, finální podoba bude vyvěšena na webu hradeckého dvora v Pozvánkách http://www.hradeckydvur.net/obsah.php?k ... =40&id=124


Prosím o potvrzení účasti do 25. dubna spolu s informací o platbě na email: ivan.dubec@seznam.cz Do emailu uveďte své jméno a jména dalších účastníků se skupiny či sdružení, včetně předpokládaného příjezdu.
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánka na májový sněm hradeckého dvora

Příspěvek od Maršálek »

abych si ušetřil další mailové dotazy vyvasím to tu:
Akce je na pozvání, nebo po dohodě. Sem to dávám proto, že jste mně zaujali. Pokud je to i naopak, včas se mi ozvěte, aby jste se vešli, není to tam nafukovací ;)
Tradiční podmínkou je vybavení a kostým na období 1300-1330, nicméně ve vyjímečných případech (protože sněm je volnější) se lze dohodnout na mladší oděvu na Karlovce. Společná sobotní večeře pak zohlední jiným usazením Hradecké (1300-1330) a zbytek 14. st. Je to v jedné místnosti, ale u jiných stolů.
Tradiční Karlovce Maséra i Nezabudice rád uvítám ;)
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánka na májový sněm hradeckého dvora

Příspěvek od Zdeslav »

Ty jo...ani nevíš jak rád bych jel. Bohužel maturita nepočká a trefili jste se dost blbě ;)

Tak snad příště...
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánka na májový sněm hradeckého dvora

Příspěvek od maser »

Maršálku, psal jsem ti mejla.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Pike
Příspěvky: 151
Registrován: Út 20. Led 2009 8:02:23
Kontaktovat uživatele:

Letní táboření HS Arx Bona

Příspěvek od Pike »

Pěkné pozdravení všem,

naše společnost letos otevírá své tradiční letní táboření i pro zájemce z jiných než vlastních řad. Neznamená to, že chceme pořádat vyloženě veřejnou akci, ale rádi na ní uvítáme i své přátele, kamarády a známé, jakož i všechny spřízněné duše, které sice zatím neznáme, ale z nichž by se naši přátelé, kamarádi, či známí mohli stát. Zúčastnit se může prakticky kdokoliv, ale po předchozí domluvě – rádi bychom účastníky dopředu alespoň trochu a alespoň na dálku poznali. Neváhejte, kapacita je omezená! :wink:

Vám Karlovcům navíc pěkně časově i místně navazuje na váš sraz :)

Kdy: 24.7.(Pá) – 2.8.(Ne) 2009 Na akci je možné pobýt libovolně dlouho, klidně se můžete přijet podívat na jeden večer, ale pokud s námi strávíte celou dobu, budeme jen rádi.

Kde: V okolí Nové Bystřice, okres Jindřichův Hradec

Co: Desetidenní táboření situované do období 1. poloviny 14. století se snahou o maximální možnou míru historické autenticity.

Bližší informace najdete zde: http://www.arxbona.cz/upload/letni_tabor.pdf
Pár nepříliš reprezentativních :) fotek z loňského tábora pak zde: http://www.arxbona.cz/galerie/krasensko/krasensko1.php

Za HS Arx Bona
Marek Horák alias Pike alias Wernhard Hecht z Rosic
Tu ora, tu protege, tu labora!
http://www.arxbona.cz
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní táboření HS Arx Bona

Příspěvek od maser »

To vypadá zajímavě. Váš tábor bude od Karlovského jen cca 20 km :)

Když by mi to vyšlo, rád bych vás na jeden dva dny navštívil, můžu vzít věci i na první půli 14. stol.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Pike
Příspěvky: 151
Registrován: Út 20. Led 2009 8:02:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní táboření HS Arx Bona

Příspěvek od Pike »

To by bylo super!
Tak až budeš vědět, jestli, případně na jak dlouho Ti to vyjde, nebo kdybys chtěl něco vědět, tak se ozvi.
To samozřejmě platí pro všechny zájemce. ;)
Tu ora, tu protege, tu labora!
http://www.arxbona.cz
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní táboření HS Arx Bona

Příspěvek od maser »

Vše záleží na mé lenosti a dopsání diplomky. Před Karlovcema by však už měla být hotová.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní táboření HS Arx Bona

Příspěvek od Maršálek »

taky bych rád dorazil, ale budu krátce otcem a nevím, jestli mně žena a dcerka pustí, nicméně rád bych ;)
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
Pike
Příspěvky: 151
Registrován: Út 20. Led 2009 8:02:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní táboření HS Arx Bona

Příspěvek od Pike »

Výborně, kdyby to vyšlo, budeme moc rádi! :)
Řekl bych Ti, ať vezmeš rodinu s sebou, ale chápu, že na to bude ještě moc brzo, i kdybychom je uložili pod střechu...
Tu ora, tu protege, tu labora!
http://www.arxbona.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti