Pozvánky

Nejlepší krčma široko daleko
Odpovědět
malej
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánky

Příspěvek od malej »

Tak já jedu pouze Třebíč,Znojmo a Vídeň. Ještě to můžu vzít na Brno a Mikulov či M.Krumlov,Pohořelice,Mikulov. Další možná trasa je nějakým způsobem na Dačice a tudy někudy tam. Vyloženě jsem mapu nezkoumal,ale musím na jih,tak dlouho než nebudou mluvit česky a pak ještě kousek (co bych kamenem hodil a zbytek dojel). ;)
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maser »

Hmm...Dačice (šimrající smajlík na bradě), škoda že mi to asi nevyjde časově
silva-nortica.blog.cz
Kordulka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kordulka »

Ten svátek je přesně 26. října - buď den osvobození nebo tak něco, slaví jej od r. 1945

Takže my můžeme posbírat lidi z Prahy a ve Vídni se sejít! Jak byste to viděli?
malej
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od malej »

Já bych to taky viděl jako takové malé setkání.
Kordulka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kordulka »

Fajn...
Takže 8-)

Kde: Vídeň
Co: Výstava "Karel Sličný" (Karl dem Kühnen - 1444-1477)
Kdy: 26. října (pondělí, v Rakousku státní svátek, vstupy do muzejí zdarma)
Jak: Auty

Pro odvoz z Prahy bych navrhovala odjezd tak v 5:00 ráno v pondělí a pobereme tři lidi. Malej si svou moravskou část organizačně "vošéfuje" sám 8-)
Náklady na cestu pražské části by měly být do max. 200.- Kč/os tam i zpátky vč. (spíš méně).
Hlaste se SZ.
Kordulka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kordulka »

Milí přátelé,

dovoluji si vás pozvat na ještě jeden výlet - tentokrát do obce Slavětín (u Loun) v Poohří.

Nalézá se tam kostel sv. Jakuba Většího, který je od podlahy až ke stropu omalován nádhernými a skvěle zachovanými vrcholněgotickými freskami z konce 70. let 14. století. Fresky obsahují jak církevní výjevy, tak neskutečné množství výjevů z civilního života.

Právě jsem volala panu klíčníkovi; bude nás očekávat tuto sobotu (3. října) v 11:00.
Prohlídka nebude časově omezena, fotografovat můžeme dosyta, ale bez blesku (pokud to jen trošku půjde). Ten hodný pán říkal, že jsou nějaká světla v kostele a fotografická lampa že by vadit také neměla.

Takže - my pojedeme přes severní okraj Prahy v sobotu 3. října, 9:00.

Při cestě je dále Panenský Týnec a Peruc, tak se můžeme stavět i za dalšími pamětihodnostmi. Ale myslím, že prohlídka a fotografování Slavětína nám zabere celý den.

Náklady na dopravu počítám tak do 50.- Kč/os, tu samou částku na vstupné (je dobrovolné, ale když je ten pán tak vstřícný, tak si myslím, že by odměnu zasloužil).
Avátar uživatele
Maršálek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maršálek »

Slavětín doporučuji, ostatně kdo z Karlovců byl na Kadani, ten ví ;) Mimochodem ke Slavětínu bude i jedna z přednášek na říjnovém semináři historie odívání ;)
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Pavel na Besednici
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Právě jsem se vrátil ze Slavětína. :) Celkem se nás tam sešlo osm a musím říci, že to rozhodně stojí za vidění. Nafotili jsme všechny fresky, takže teď přijde nejzajímavější část výpravy a totiž jejich podrobná prohlídka a vyhodnocení. Přikládám jeden z nenápadných obrázků, který lemuje některé obrazy větší a zachycuje řemesla, která v době malby fresek ve Slavětíně působila. Odmyslete si ještě nepříliš dobré vyvážení bílé.
Přílohy
kovar.jpg
kovar.jpg (60.58 KiB) Zobrazeno 3412 x
Co se nerozvíjí, umírá!
Pavel na Besednici
Kontaktovat uživatele:

Vážení přátelé,

zveme vás na další přednášku pořádanou v rámci stálé expozice Příběh Pražského hradu. Připravil ji Ing. arch. Petr Chotěbor - jejími tématy jsou: "Dílo Petra Parléře v katedrále sv. Víta" a "Dostavba katedrály v 19. a 20. století".

Lekce se uskuteční od 17.00 hod. v katedrále sv. Víta. Sraz účastníků je na severním palácovém dvorku, prosíme o předchozí zakoupení vstupenky v pokladně PPH. Máte-li zájem o účast, rezervujte si místo přes webové stránky www.pribeh-hradu.cz v sekci Přednášky, počet míst je omezen!

Těšíme se na vaši návštěvu.

8.10.2009, čtvrtek od 17.00

Petr Parléř a stavba katedrály sv. Víta. Přednáška k 610. výročí smrti Petra Parléře (1399 – 2009) a k 80. výročí dostavby katedrály (1929)

Přednášející: Ing. arch. Petr Chotěbor

Přednáška je zaměřena na dvě významná výročí: 610 let od úmrtí Petra Parléře a 80 let od vysvěcení a otevření dostavěného chrámu. Petr Parléř se na katedrále uplatnil ve třech rolích: projektanta, vedoucího mistra huti, která projekt realizovala a konečně v roli sochaře. Dostavbu chrámu vedl zejména Josef Mocker, který vypracoval projekt, nahrazující dřívější návrh prvého novodobého dómského stavitele Josefa Krannera. Přednáška připomene rozdílný přístup obou architektů i změny a doplňky, které realizoval jejich nástupce Kamil Hilbert.
Co se nerozvíjí, umírá!
Pavel na Besednici
Kontaktovat uživatele:

Milí přátelé, možná by vás ještě mohlo zajímat, že v Muzeu hlavního města Prahy v přednáškovém sále se ve středu 14.října od 17:30, koná přednáška PhDr.Michala Bureše a Mgr.Michala Kostky - Středověká tvrz a dvorce v Třeboradicích a Čakovicích.
Co se nerozvíjí, umírá!
Odpovědět