Karlovci a dřevárny

Nejlepší krčma široko daleko
Avátar uživatele
Alweron
Příspěvky: 399
Registrován: Út 17. Lis 2009 10:19:26
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Karlovci a dřevárny

Příspěvek od Alweron »

Ahoj všem, dost by mě zajímalo, jaký máte názor na dřevárny?
Hádám, že nejeden z vás se někdy nějaké účastnil (já osobně jsem tam začínal a stále je dělám), jenom jsem zvědavej, jak se na ně koukáte teď...
Proč se ptám? Chtěl bych vás pozvat na jednu akci. Než začnete protestovat, tak si prosím přečtěte krátký popis...


(Z části převzato z http://pellenor.drevarny.cz/)

Bitva na Pellenorských polích

Tak nějak začíná děj Bitvy na Pellenorských polích. Hordy mordorských skřetů se vyrojily z Minas Morgul a ve strašlivých bojích obsadili východní část Osgiliathu. Teď ovládají spolu se svými Haradskými spojenci celou oblast mezi Anduinou a horami. Od Gondorské armády je dělí jen studené vody řeky a několik stržených mostů. Další útok sauronových hord je otázkou hodin. Jak se asi cítí obránci? Jak obstojí proti přesile skřetů a jejích spojenců? Přijde Rohan na pomoc?

A bude dost lidského masa pro všechny?


Tohle rozhodně není akce pro skautíky, děti a začátečníky!
Bitva je určena pro zkušené a dobře vybavené hráče se zálibou v realističtějším a tvrdším způsobu vedení boje a v kvalitně zpracovaných kostýmech a rekvizitách. Pro hráče schopné se přizpůsobit vysokým nárokům na kostýmy a kvalitu výstroje. Pro hráče se zálibou v dobovém pojetí táboření i žití.

Aneb hordy velice slušně udělaných skřetů proti reálně obrněným vojákům stojí proti sobě, nabíhají štíty, mlátí se po hlavách a dělají všelijaké ty věci, které se na "obyčejných" dřevárnách dělat nesmějí a co jsem slyšel, tak ani na železných akcích to není tak brutální...Někteří lidi tvrdost Pellenoru (a i jiných podobně zaměřených akcí) přirovnávají k polským hard turnajům s tím rozdílem, že tady se člověk nemusí tolik bát a krotit... Letos i zde dávají vale klasickému životovému systému a pojede se reálné hraní zranění (Kdo víc vydrží, víc taky dostane!)

Ovšem bitvou všecko nekončí! Tady můžete zapomenout na iglůčka, lahváče a paštiku. Všecko viditelné v táboře musí být stylové a oku lahodící.
Koneckonců, fotka vydá za tisíc slov, takže nějakou ochutnávku, níže potom link na galerie:

Epická řež:
Obrázek
Skřetí ležení:
Obrázek
Lidské ležení:
Obrázek

Linky na galerie loňského ročníku:
http://kodo.rajce.idnes.cz/Pellenor_09/
http://sirtt.rajce.idnes.cz/Pellenor09-by_Budy/
http://drajda1.rajce.idnes.cz/Pellenor/


A jelikož video vydá za tisíc fotek, tak tady je:
http://www.youtube.com/watch?v=mGLuY1F4d64

Prakticky všichni se "reálnému" boji a také životu na dřevárnách věnují nějakou dobu a většina lidí se věnuje v nějaké formě i železnému šermu (namátkou - třicítkáři, Švýcaři...), takže se nemusíte bát, že narazíte na nějakého debila - highlandera, nebo nováčka v teniskách, co je na svojí první akci a kostým mu šila maminka dva dny před odjezdem...

Takže, co vy na to?
"Odčiňte své hříchy, neboť jednoho dne se ohlédnete a uvidíte, jací jste byli!"
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovci a dřevárny

Příspěvek od maser »

Mě se to líbí. Někteří skřeti vypadají opravdu libově :clap:
Na dřevárny se chystám už přes deset let (kvůli fantasy jsem začal šermovat), ale pořád není čas a bojím se že už ani nebude. Kluci od nás ze skupiny tam jezdí a vlastně šermují hlavně kvůli dřevárnám.
Možná by ale stálo za to vyměnit někdy historiickou akci za fantasii. Nepostavíme někdy jednotku s bílým stromem na hrudi Karlovci? Nebo spíš skřetí, to bude větší rachot :D
silva-nortica.blog.cz
karhias
Příspěvky: 66
Registrován: Stř 29. Črc 2009 15:13:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovci a dřevárny

Příspěvek od karhias »

Gil-Galad!!! Lúthien Tinúviel!! :duel: :horse: :D
Confitemini Domino, quoniam bonus, quoniam in sæculum misericordia ejus.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovci a dřevárny

Příspěvek od mahy »

Tak klobouk dolů před některými Skřety :clap: Hodně dobře udělané kostýmy.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovci a dřevárny

Příspěvek od Czernozub »

Mahy: ono totiž funguje forum.snaga.cz, jaká-si skřetí obdoba Brodce, a právě klan Snaga Pellenor pořádá.

Letos se poprvé chystám, jelikož je to jakési dřevárnická obdoba Panské ovšem blíž než tato. Doufám teda že přijedete, Karlowci, žrádla pro skřetí zbraně není nikdy dost :twisted:
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Avátar uživatele
Alweron
Příspěvky: 399
Registrován: Út 17. Lis 2009 10:19:26
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovci a dřevárny

Příspěvek od Alweron »

Czernozub napsal: a právě klan Snaga Pellenor pořádá.
No, jako to bych zas netvrdil. To bys mohl tvrdit, že Brody přes Želíz taky dělá Snaga klan... Pořádá to Julie a Čestmír, ale to asi zabíháme do detailů...
Nicméně pokud chce kdokoliv okusit dřevárnu, která se snaží blížit "realitě", tak zrovna Pellenor je asi nejlepší volba :)
"Odčiňte své hříchy, neboť jednoho dne se ohlédnete a uvidíte, jací jste byli!"
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovci a dřevárny

Příspěvek od Klinštejn »

Já jsem taky začal kvůli larpu.. před lety.. ale nevím. Ten Pellenor vypadá fakt dobře,ale myslím, že gotické věci by tam byly jako pěst na oko. Myslím, že to chce zas uplně jiný vybavení a to je moooc práce navíc.

Ale určitě bych se nějaké společné bitce nebránil. Blbý je, že nejde dělat moc věcí/projektů/období najednou a dobře.

Ti skřeti jsou opravdu jak od Jacksona.. viděl jsem i uplně neuvěřitelné Warcraftové kostýmy tady na Azerothu..

jinak.. jestli někdo znáte ty potvory skřetí, co jsou na obrázku, tak já se chystám časem natočit amatérský, leč co nejvýpravnější film, do kterého by se mi hodilo zlanařit pokud možno zdarma bandu přesně takových panáčků...
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovci a dřevárny

Příspěvek od maser »

Klinštejn: tak to dej vědět dopředu. Do toho bych šel rád. Taky mám už pár let rozepsaný scénář k fantasy filmu.
Dobrá inspirace od amatérů je tohle: http://thehuntforgollum.com/
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovci a dřevárny

Příspěvek od Czernozub »

Alweron: jo, tak nějak

Klinštejn: pokud si uděláš černej varkoč se stříbrnym stromem, mám za to že budou gotické věci v pohodě...
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Avátar uživatele
Josif
Příspěvky: 378
Registrován: Čt 10. Zář 2009 13:18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Karlovci a dřevárny

Příspěvek od Josif »

Já se s grupou na Pellenor chystám, dostali jsme pozvánku právě na Brodech. Jedeme ale za Rohan, tam jsme kostýmově i zbrojově daleko lépe vybavení ve větším počtu(budu-li brát v potaz to, že Rohan je obdoba RS).
Bohuš Ras
Si vis pace, para bellum
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host