Křížem proti Kalichu

Nejlepší krčma široko daleko
Avátar uživatele
hejtman
Příspěvky: 6
Registrován: So 29. Led 2011 13:10:56
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Křížem proti Kalichu

Příspěvek od hejtman »

Buďte pozdraveni, Karlovci!
Právě jsem se zde zaregistroval a tak nevím jestli má otázka je položena na správné diskusi. Jde mi o to, že jsem se snažil nějakým způsobem sblížit s Pražskou obcí, ovšem ne jako součást Pražského svazu, ale jako jejich přirozený protivník a bojový oponent. Byl jsem však odmítnut, což nakonec chápu, a byli jste mi doporučeni vy, coby možní spojenci. A že i na přelom 14. a 15. století je u vás několik katolických pánů, kteří by vyhovovali tomuto záměru.
Jde o to, že jsem chtěl vytvořit určitou protiváhu těm zatvrzelým husitským palicím, aby měli rovnoceného soupeře a nemuseli se bít jenom s volnými mečíkáři a potom být pyšní, jak jsou dobří :D
A tak se ptám. Byla by možnost a ochota vytvořit zde základ jakéhosi uskupení šlechtických družin z přelomu 14. a 15,. stol.? Bylo by to volné združení, nezatížené nějakými pravidly a předpisy. Pouze kdybychom se sešli třeba na Zbořeňáku, utvořili bysme uskupení, které by postupovalo společně?
Díky za odpověď
Hejtman
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizace vojska

Příspěvek od mahy »

Nápad výbornej Hejtmane!
Pokud se někde potkáme na akci pak mě počítej do houfu- jeden těžký pěšák z přelomu 14. 15. století. ;)
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizace vojska

Příspěvek od Bilajz »

Nápad super ;-) Někdo by těm kacířům už měl ukázat kam patří :lol: Otázka teď je, jestli některé naše vybavení už nebude pro hustitské války moc staré.
Avátar uživatele
hejtman
Příspěvky: 6
Registrován: So 29. Led 2011 13:10:56
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizace vojska

Příspěvek od hejtman »

No a to je to, oč tu běží. Mezi vámi a švýcary snad není žádné trochu organizované uskupení, které by téhle době odpovídalo. Přesto si myslím, že v téhle husitské době se výstrojí a výzbrojí pohybuje dost lidí na to, aby se mohli do takové družiny zařadit.
Není to nic proti něčemu. Jsem-li třeba u Hradeckého dvora, nebo švýcarský pěšák, neznamená to, že toto uskupení opouštím. Pouze si vyměním několik dílů na výstroji, tím omládnu, nebo zestárnu o několik desetiletí a rozšíří se mi možnost účastnit se dalších bitev.
Největší problém asi bude, aby se tihle lidé dohodli, kdo bude takovému houfu velet. :lol: Pod jakou korouhví.
Mahymu i Bilajzovi tímto děkuju a když to vyjde, dáme jim na zadek. Už jsme tři!
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizace vojska

Příspěvek od mahy »

O velení nejde- ty jsi to vymyslel tak si to odvel. Pod tebe se prostě přidáme na akci v bitvě bude-li třeba. A je to. Stejně na bitvách řeší kam tě přidají takhle by to bylo, že když se tam náhodou mihnu, nebo ještě někdo z našich tak se prostě přifaříme k tobě.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Křížem proti Kalichu

Příspěvek od Zdeslav »

Já jsem pro, kdybych neměl loni Švédsko, tak už bych na Zbořeňáku za katolíky byl. Pokud mi letos vyjde čas tak do katolické ligy jdu :D
Nezabud hrr!
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Křížem proti Kalichu

Příspěvek od mikey.88 »

Já nechci srážet nějak tu nadšenou reakci ale nemyslíte si, že tohle na "době Karlově" je už trochu out? Stále častěji se to posouvá k přelomu století. Módou a výzbrojí je to dosti odlišné... Jen můj názor
Obrázek
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Křížem proti Kalichu

Příspěvek od Zdeslav »

Ale my nic neposouváme Mikey ;)

Jde o to, že Pražani potřebují soupeře (Hlavně na bitvě na Zbořeňáku, co jsem tak pochopil), takže když tam pojedeme tak se sdružíme do jednoho šiku. A i když třeba nebudeme uplně přesně odpovídat výbavou, v současnosti je sitace taková že stejně budeme ze všech nejblíže :)
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Křížem proti Kalichu

Příspěvek od Klinštejn »

Zdeslav napsal:Já jsem pro, kdybych neměl loni Švédsko, tak už bych na Zbořeňáku za katolíky byl. Pokud mi letos vyjde čas tak do katolické ligy jdu :D
Já se dnes bil za Němce proti Polákům.. klidně do toho jdu a má družina též (ač je zatím skromná)...
Obrázek Det finns alltid hopp..
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Křížem proti Kalichu

Příspěvek od richardrg »

V zásadě můžete oslovit všechny Německé rytíře, Jiří z Holohlav s tím v podstatě počítá, Pražská komenda má vybavení spíše na tu 15. a Frýdlantská komenda má vybavení i na 14. a 15. dohromady dají asi 10 - 12 lidí.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů