Volný stůl (drbárna)

Nejlepší krčma široko daleko
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Ahoj! Můj 82 - letý otec mi tvrdí, že kdysi četl knihu údajně od Zikmunda Wintra, která se údajně měla jmenovat "Středověké nadávky a vyznání lásky" a že by si jí rád přečetl znovu. Tohle téma mě samozřejmě zajímá, ale internetové vyhledávače žádnou takovou knihu neznají a ani dítě momentálně zaměstnané v Národní knihovně nic takového nenašlo. Znáte někdo nějakou takovou knihu? Nebo víte o nějaké podobně zaměřené publikaci? Děkuji předem za všechny rady a tipy.
Co se nerozvíjí, umírá!
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Valkoun »

Díky moc za přání! :D :drunk:
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
Josephus Titus
Příspěvky: 236
Registrován: Pá 12. Zář 2008 7:56:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Josephus Titus »

Valkoun: Ty oslavuješ? Tak to dodsatečně hip hip hurá, sláva ti a dlouhá léta (a též, doufám, dlouhá léta spolupráce na karlovském odívání :) ) Dnes jsem měl v plánu vyrazit večer pít, opiji se tedy téměř výhradně ve prospěch tvého zdraví! :D
上人の口真似してやなく蛙

svatý muž řeční
a žába kváká
přesně jako on
Avátar uživatele
Cliff
Příspěvky: 288
Registrován: Stř 22. Pro 2010 17:04:42
Místo/Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Cliff »

Se zpožděním, všechno nejlepší Valkoune ;)
Cherchez la femme
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od maser »

Vše nej strejdo Zdeslave, ikdyž do Dánska :wave:
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od maser »

Jaké rozměry šraňků do turnaje považujete za dostatečné? Odhaduju tak 5x5m, ale zajímá mě názor i ostatních.
Díky
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Maršálek »

mikey.88 napsal:Záleží, kam každého ta cesta zavede. Je nespočet slepých uliček a je na každém, kde si "koupí mapu". Důležité je neustávat ve studiu. Každý, kdo se chce přiblížit pravdě se dříve nebo později pustí do bádání a postupně zjistí, že většinu času spíš prošmejdí internet, publikace a sborníky. Je naivní si myslet, že míra poznání, kde jsou jednotlivé celky, je konečná. Bohužel hodně lidí právě to bádání nezajímá a vybírají si zkratky ve formě kopírování viděného (leč někdy špatného). Takže hodně štěstí v úsilí všem, kteří se jakkoliv zajímají o znovuobjevování minulého ;)

To, na co Kain upozorňuje je právě opačný trend - tedy konzumní vnímání akcí. Titíž lidé to zkoušejí i v jiných dobách, protože k tomu přistupují tak, že jim stačí nakoupit něco základního v rámci vybavení a pak popít i na jiné akci. Obracejí se na reprezentanty takových projektů s dotazem - "co si musím pořídit, abych k vám mohl, sám si to hledat nebo studovat nebudu, protože mně tohle nezajímá, chci jenom jezdit." Pak se ale na akcích předvádějí všelijak a pouštějí se do kritických hodnocení druhých ve smyslu "co to máš za boty? vždyť nejsou obracené...". Konstrukci nepoznají, protože se tím nikdy nezabývali, ale usuzují, že v dané době existoval jediný možný model - ten, který si na doporučení pořídili oni. A takhle jako agresivní a hloupí laici hodnotí vše a v případě střetu to komentují "já se tím nezabývám, řekni mi, co si mám koupit...". Ve výstroji a vybavení kombinují zjevné nesmysli s věcmi atypickými, nebo diskutabilními pro jejich postavu a jsou hrdí na fakt, že si to udělali podle někoho, kdo je sice společensky jinde, ale ostatní ho respektují. Oni to pak musí mít logicky také dobře, protože to mají podle předlohy a navíc i z LH materiálu (aniž tuší, o čem mluví, protože materiály a technologie jsou jim neznámé). Jo a zapomněl jsem, že ostatní jsou z jejich pohledu kecky :twisted: Takže žádné znovuobjevování minulého, nebo prožívání dávných časů, ale exhibicionismus neznalých laiků, co si pořídili „něco LH“.

Jak píše Mahy - je to keckařina level 2. A velmi dobře vystihl i tu hysterií okolo tzv. LH, která se projevovala honbou za tzv. původními materiály (prezentovanými nejlépe jedině lnem) a technologiemi (vše musí být ručně šité a to tak, aby to bylo na první pohled patrné, což je nejlepší formou stehů o délce alespoň 2 cm :lol: Dotyčné výsledky se pak nezřídka zásadně vzhledově rozcházeli s původními předlohami, což se odůvodňovalo tím, že tohle je LH hend mejd, tedy automatciky také dobře :twisted:

P.S. respektuji i to, že důvodem účasti na takových akcích může být pro někoho fakt, že tam jezdí jeho známí, se kterými mu je dobře. Pokud se chová slušně, je vítán ;)
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
Pohrobek
Příspěvky: 277
Registrován: Út 01. Zář 2009 11:02:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Pohrobek »

Ani nevím, zda má cenu se k tomuto vyjadřovat. Ono co člověk, to jiný pohled na věc. Každý to bere po svém. Někdo to bere poctivě, jiný to fláká. Řešit otázku "LH" mi přijde dnes dost nevděčné téma, na Českém šermu se kvůli tomu lidé jen hádají, a tady to k tomu asi také spěje.... Oni tlučhubové ala Brouk Pytlík co všechno vědí nejlépe, všude byli s podporou argumentů - Máňa z prasečáku to říkala, tak je to určitě pravda...... To je typicky české a myslím si, že toto hned tak nezmizí. Také nejsem dokonalý, ne u všeho mám chuť něco dohledávat, páč na to nemám tolika času, a navíc některé okruhy nejsou pro mě zas až tak zajímavé proto se občas na něco raději zeptám. Je to spíše každého, o jeho svědomí a přístupu k věci a rozčilovat se nad tím nemá smysl... Takové některé kreatury co se ohánějí třeba na Českém šermu LH, s těmi si nemám co říci, a kdyby nedej Bůh do něčeho ryli, poslal bych je asi do patřičných míst. Myslím, že je daleho více zajímavých lidí, s kterýma se dají rozebírat daleko hodnotnější témata a zkušenosti.....

Tak ať si to každý přebere dle svého...... AVE Já....

( omlouvám se, opraven gram. chyby)
Naposledy upravil(a) Pohrobek dne Pá 27. Črc 2012 11:05:25, celkem upraveno 1 x.
HONESTUS RUMOR ALTERUM EST PATRIMONIUM
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Maršálek »

...a staroměstskému rychtáři vysázet na rynku 25 ran holí za písemný projev :lol:
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od mikey.88 »

Maršálek: Přesně! :D Tak dejme tomu, že má na to v kanceláři písaře :lol:

K tématu: Já bych takové lidi asi nebral. Člověk musí mít zájem o tu podstatu věci. Nejde přece jen o to si koupit správné věci. Samostudium otevírá spoustu dalších možností a jen tak člověk přijde na to, proč je to takhle a ne jinak. Ano, bere to dost času a člověk se kolikrát musí naučit nové věci ale takhle se člověk vyvíjí :D

Já teď třeba čtu Balbína, abych lépe pochopil naší kulturní oblast. Je to sice o skoro 300 let mladší autor, ale hodně věcí si všímal a pokládal dobu Karlovy vlády za vrchol naší státnosti. Škoda, že až příliš nekriticky přijmul Hájka... ale co se dá dělat :D

Moc hezky tam popisuje českou přírodu :D
Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů