Volný stůl (drbárna)

Nejlepší krčma široko daleko
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od scarvein »

Na jeho obhajobu - je to clovek z nasi slovenske skupiny, ten jupon mel udelany snad jako uplne prvni clovek, ktereho znam. Usito nekde kolem roku 2006/7 :)
V podstate cela jeho zbroj bude z Te doby, takze spatne to vubec neni. Koncipovali jsme to spolu, akorat ja jsem to trochu vic propracoval :P

V podstate tahle akce byla spis vyjimka, jinak ten kostym nikam nenosi, ma spis na starosti nasi antickou lod.
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Zdeslav »

Takže je to vlastně obráceně :lol:
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Valkoun »

Všechno nejlepší Smíííle, Všechno nejlepší Smíííle, Všechno nejlepší Smílééééé!, ale hlavně rum, hlavně píjme rum! Rum....., rum....., rum - bum - bum :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk:
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
Kurik
Příspěvky: 138
Registrován: Út 07. Črc 2009 12:01:57
Místo/Bydliště: Heraltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Kurik »

Přátelé, po dlouhých 3 letech se odhodlal programátor D. Vávra poodhalit roušku tajemství na svém projektu. Jak asi někteří z vás ví, před několika lety se p. Vávra rozhodl spojit své síly s několika kolegy a pod záštitou milionáře Bakaly se snažil vytvořit PC hru zasazenou do "temného " středověku v českém prostředí. Jak se zdá pramen vyschl a programátoři jsou nuceni vyjít s nedodělkem na světlo.

Sami posudtě co to zase vytvořili!!!!

http://www.videacesky.cz/trailery-recen ... redstavuje
Smil z Heraltic
Obrázek
Jsem jen prostý vladyka...
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od mikey.88 »

Pramen nevyschl. Bakala prestal platit. Chtel si overit, jestlio to bude zajem. Projekt je na kickstarteru. A ma svetovy uspech. ;)
Obrázek
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od maser »

Kurik: těším se na to už léta. Zvlášť, když jsem asi rok nebo dva zpátky s jejich grafikem dělal konzultanta skrze zbroje a dával jsem mu podklady :). Hadry tuším zase řešili s Posadowem, takže by to mohlo být dobré.

Tahal jsem z něj podrobnosti, takže vím, že se tam dokonce mihne i Hradec :D.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Sovinec
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 07. Črv 2012 6:21:00
Místo/Bydliště: Šumperk/ Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Sovinec »

Ahoj,
nemate tipy, jak spravit sklenenou cisi? Rozbyl se mi podstavec (takze neprotece, jen nestoji), a chtel bych si ji zase zprovoznit, a to takovym zpusobem, abych ji mohl s sebou zase vozit. Premyslel jsem o zdratovani, ale bojim se, ze by to nevydrzelo.
Tak me to napadlo slepit a zdratovat.
Ma nekdo zkusenosti, nebo tipy, jak to opravit? Je mi lito ji vyhodit.
"Páni ze Sovince udržovali styky s olomouckými měšťany a využívali jejich služeb. Ne vždy však měli zájem za služby měšťanů zaplatit."
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od mahy »

Existuje spousta lepidel na sklo. Tak to zkus slepit.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Kordulka »

Hlavně nedrátovat!!!
Oprava nádobí drátem je velmi mladá technika, která se snad začíná objevovat snad až na přelomu 18. a 19. století.

V zápalu rukodělného nadšení jsem si před pár lety odrátovala dva prasklé hrnce a až pak si zjistila, jak to s historičností drátování vlastně je. Samozřejmě to mám špatně, protože nedobově.
Jak spravovali rozbité sklo, netuším.
Hrnčířina jde do určité míry opravit a utěsnit moučným roztokem (asi dextrosou), dřevěné nádobí také. Jako dítě jsem ještě zažila, že u babičky na venkově takhle opravovali prasklé hrnce a mísy z kameniny.
Já to řeším vteřinovým lepidlem a někdy dvousložkovým tmelem tvrdnoucím na vzduchu.
Avátar uživatele
Sovinec
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 07. Črv 2012 6:21:00
Místo/Bydliště: Šumperk/ Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Sovinec »

Teda, zajímavá informace...

Díky za tipy. Zkusím to slepit, ale jak se n internetu dívám na ty lepidla, tak to už si můžu pomalu koupit novou sklenku :D
"Páni ze Sovince udržovali styky s olomouckými měšťany a využívali jejich služeb. Ne vždy však měli zájem za služby měšťanů zaplatit."
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů