Volný stůl (drbárna)

Nejlepší krčma široko daleko
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl

Příspěvek od Divous »

...kdysi jsem na Týřově přespal...tedy se o to s kamamrádem pokusil....ale v noci nás něco vyhnalo z hradu a byla to hrůza. Co to bylo nevím, ale bál jsem se doopravdy......
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl

Příspěvek od Zdeslav »

hmm...že by es té bé??

Sorry, na duchy ani na UFO nevěřim. ;) Jsem uplně normálně zabadněnej realista. :)
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl

Příspěvek od Valkoun »

no mě několikrát vyhnali divočáci....
Nechci se dohadovat do jaké míry a co je podložené..., já mám jinej názor.
A klidně to můžem s panem Nebojsou prubnout.. můžem si při tvrzování vyrazit místo do nezabudický hospůdky přespat na hrad.. a uvidíme :-)

Škoda že je tak pobořenej, zajímalo by mě sklepení.. a co tam páni z STB našli
Nezabudovi Sláva!
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl

Příspěvek od Zdeslav »

Valkoun: Fajn to beru, už mě to napadlo dřív tam zajít. Tak to aspoň prubnem a kouknem se, co tam soudruzi hledali...
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl

Příspěvek od Maršálek »

Ještě k STB - byla to civilní zpravodajská služba, která se dělila na rozvědku (zahraniční agentura) a kontrarozvědku, pacující u nás proti nepříteli na území státu. Nevznikla za komunismu ale za první republiky a po roce 1948 byla samozřejmě zpolitizovaná. Pod kontrarozvědku mimo jiné spadaly i protiteroristické oddíly, které byly velmi kvalitní a všeobecně uznávané. Jejím nástupcem je BIS a také se mimo jiné zajímá o UFO ;)

hm, Týřov za 1 Kč :roll:
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilbice 14. století

Příspěvek od Divous »

Maršálek - hele, a znáš docela nesehnatelnou knihu od Ctirada Beneše "Zbroj?" Vydal jí Hobby press v roce 1992. Tam je podrobně a detailně zmapován postupný vývoj plátové zbroje a to i jednotlivých částí - plechové rukávy, přilby, ale třeba i vývoj šorců a šosů.
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilbice 14. století

Příspěvek od Divous »

Zdeslav: je to sice off topic, ale navštívil jsem tvoje www stránky....přiznám se, že už před rokem jsem na ně narazil a zaujal mě inzerát na prodej barbuty, který tam mimochodem stále máte. Dokonce jsem vám tenkrát i napsal, myslím že jsi dokonce odepisoval i ty, ale nakonec mi ta fotka posloužila jako podklad k prohledání internetu. Našel jsem výrobce vaší helmy, stáhnul si fotky a tu helmu si nechal udělat od od Matese, což je platnéř z Libušína u Kladna (ano, ten Libušín, kde se dělá ta slavná bitva), magora, kterého skoro nikdo nezná a platnéřinu dělá jako koníček pro pár známých a Jizbáky strčí do kapsy od trenek....učil se od Míry Hovorky z Prahy, kterého možná neznáte, ale byl to jediný vyučený umělecký platnéř co dělal zbroje pro historický šerm....bohužel se uchlastal a ufetoval, ale věci které vyrobil patří k absolutní špičce. Jeho zbroje poznám na první pohled a zatím nikdo neumí tak vyhladit povrchově plech, jako to uměl on. Před jeho prací působí Jizbáci jako imitátoři z Číny :) ...ale Mates, ejho následovník, nerad dělá pro cizí ;)
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilbice 14. století

Příspěvek od Divous »

tak to je ta helma, co mi Mates dělal podle té co nabízíte na vašich stránkách :).....svět je malej, co?
mates.JPG
mates2.JPG
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl

Příspěvek od Zdeslav »

No jo...svět je fakt malej... :D

(P.S. Příspěvky jsem přesunul, protože je to patnáctková přilba, tak aby to někoho nezmátlo)
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl

Příspěvek od mahy »

Zdeslav napsal:hmm...že by es té bé??

Sorry, na duchy ani na UFO nevěřim. ;) Jsem uplně normálně zabadněnej realista. :)
Mno já nejsem taky duchař nicméně na takovýchto místech dle mne zůstává cosi vepsáno-energie(nebo jak to nazvat). Nejsem ani pobožnej, ale na to, že když zůstaneš někde nedůstojně pohřben tak klidu patrně nedojdeš věřím.Je také známo, že hrady tvrze apod. se docela často stavěli na místech, kde už dříve něco stálo či bylo- hradiště, pohanské obětiště atd. Něco z těch dob tam prostě zůstane vepsáno a uloženo, většinou se jedná o negativní emoce, strach, hrůza ...Je pánové cosi(neumím to nazvat)!Myslím, že je lepší pravdu v některých věcech neznat a to se týká i tzv.UFO. Naše myšlení se bohužel nedokáže vypořádat s takovými věcmi, jsme už příliš odtrženi od fungujících přírodních zákonů a řádu. Heršvec melu jak svíčková bába :D ;)
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů