Volný stůl (drbárna)

Nejlepší krčma široko daleko
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl

Příspěvek od Divous »

mahy napsal:
Zdeslav napsal:hmm...že by es té bé??

Sorry, na duchy ani na UFO nevěřim. ;) Jsem uplně normálně zabadněnej realista. :)
Mno já nejsem taky duchař nicméně na takovýchto místech dle mne zůstává cosi vepsáno-energie(nebo jak to nazvat). Nejsem ani pobožnej, ale na to, že když zůstaneš někde nedůstojně pohřben tak klidu patrně nedojdeš věřím.Je také známo, že hrady tvrze apod. se docela často stavěli na místech, kde už dříve něco stálo či bylo- hradiště, pohanské obětiště atd. Něco z těch dob tam prostě zůstane vepsáno a uloženo, většinou se jedná o negativní emoce, strach, hrůza ...Je pánové cosi(neumím to nazvat)!Myslím, že je lepší pravdu v některých věcech neznat a to se týká i tzv.UFO. Naše myšlení se bohužel nedokáže vypořádat s takovými věcmi, jsme už příliš odtrženi od fungujících přírodních zákonů a řádu. Heršvec melu jak svíčková bába :D ;)
tak vzhledem k tomu, že ducha jsem viděl minimálně 3X, několikrát prodělal OBE (out of body experience, ted yzkušenost vně těla) a dokonce mě navštívila bytost z jiné dimenze, a navíc jsem senzitivní právě na podobná místa, mívám předtuchy a věštěcké sny, tak se s tebou musím ztotožnit (můj alkoholismus není příliš intenzivní a navíc je až druhotným jevem :) ) btw., nejsem žádný debil....ale jsem pohan s velkým P. Mám k tomu důvod ;)
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl

Příspěvek od mahy »

Věštecké sny mám taky, má je podle mne každý jen si to lidi neumí přebrat.A navíc můj život je opravdu řízen něčím(opět nedovedu pojmenovat)co způsobuje, že v opravdu důležitých životních chvílích vím co udělat.Ale to už jsme opravdu OT.Ale rád tě někde potkám a pohovořím o tomhle s tebou. ;)
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl

Příspěvek od Divous »

Mahy: No aco jsi zač? Setkáni se mnou nemusí být zrovna milé - bývám na mol a arogantní :D
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl

Příspěvek od mahy »

Nejde mi o lásku neboj! :lol: :lol: A s lidmi co bývají na mol i dur si poradím neboj- mám to v popisu práce, tak nějak ;) . Máš ale dost podobné zájmy takže si myslím, že může být zajímavý s tebou posedět někde na akci u piva.Jinak já jsem jen jeden ze stovek bezejmenných ,,šermířů''. Nestavím tvrz, nedělám workshopy ani LH srazy. Jen mě zajímá historie a rád si hraji na řitíře :)
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilbice 14. století

Příspěvek od Maršálek »

Divous napsal:Maršálek - hele, a znáš docela nesehnatelnou knihu od Ctirada Beneše "Zbroj?" Vydal jí Hobby press v roce 1992. Tam je podrobně a detailně zmapován postupný vývoj plátové zbroje a to i jednotlivých částí - plechové rukávy, přilby, ale třeba i vývoj šorců a šosů.
knihu mám, ale na mé otázky neodpovídá - nic ve zlém ;)
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilbice 14. století

Příspěvek od Maršálek »

Zdeslav napsal:Maršálek: Naprosto souhlas. Obávám se ale, že je to práce pro tým archeologů a historiků a na celý život - a ani to by zřejmě nestačilo. Kolik jen se dá sehnat dokumentů z tuzemska i ze zahraničí, kolik porovnání a tabulek se dá vytvořit, kolik originálů se dá zhodnotit a kolik od toho všeho ještě leží v zemi? Můžeme odhalovat středověkou realitu kousek po kousku a pomalu s skládat nějakou nedokonalou mozaiku, kde si sem tam nějaký kamínek domyslíme, odvodíme. Udělat nějakou skutečně zevrubnou komplexní studii, je, podle mého, něco, co takřka není v lidkých silách. Čímž ale samozřejmě nechci nikoho od takového bohulibého záměru odrazovat! To v žádném případě. A rád si v takové studii potom počtu :D

No jo...myslím, že nějakou chvíli prostě ještě budeme občas nuceni zůstat u odhadu a domýšlení. :)
A to tom je právě náš projekt Hradeckého dvora. Čtyři roky jsem se intenzivně zabýval odíváním první poloviny 14. st., šel jsem kvůli tomu studovat historii a napsla jsem dvousetstránkovou bakalářskou práci Móda vrcholného středověku. Odívání nobility 1. pol. 14. st. ve střední a západní Evropě abych ji po roce přepracoval na Móda v době Elišky Rejčky a Jana Lucemburského a dál na tom s Posadowským a Catány děláme :lol: Jsme prakticky na začátku, ale máme základ pro další bádání a odpíchnutí se. V praxi se to projevuje až teď - poslední turnaj ;) Stejně rozjíždíme právě problematiku zbrojí a zbraní, ale tady je to Kunáškova parketa a má v tom taky x let práce. Jenom to ještě není uceleně na papíře. Průběžné výsledky studia naší doby a všedního života se formou článků vkládají na naše stránky www.hradeckydvur.net , aby byly přístupné všem zájemcům - současně tak vzniká prostor pro širokou oponenturu, která je samozřejmě žádoucí ;)
No a Vás čeká totéž - je to vždy o spolupráci s historickými ústavy, muzeji, experty a to nejenom na úrovni domácí, ale i zahraniční. Ale výsledky stojí za to, ne? ;)
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl

Příspěvek od Divous »

Mahy: OK, budeš na Libušíně? tam se asi objevím na první akci
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl

Příspěvek od mahy »

Na Libušín nejezdíme máme to trochu z ruky z Třebíče, ale pokud se jim podaří zlepšit tam organizaci jak plánují tak bych tam rád někdy zajel. Nevadí někde se časem jistě potkáme- svět je malej.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl

Příspěvek od Divous »

no já jsem zase nikdy nebyl na žádné akci na Moravě a už několik let si dávám předsevzetí, že to napravím :D Tak třeba letos jo
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný stůl (drbárna)

Příspěvek od Valkoun »

Hele Radime, kdou nebo co jsou to ti Šaršounci??
Nezabudovi Sláva!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů