Brýle na akcích

Nejlepší krčma široko daleko
Monila
Příspěvky: 38
Registrován: Stř 20. Kvě 2009 19:10:04
Místo/Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle na akcích

Příspěvek od Monila »

mikey.88 napsal:Někde jsem četl, že se lidé dívali přes sklo nebo křišťál již dříve. Akorát ty brýle jak známe jsou až z 15. století. Myslíte, že by se daly dohledat nějaké ranné pokusy o brýle? Ví o tom někdo více?
já našla ještě takový kukátko ;):
TOMMASO DA MODENA, Cardinal Nicholas of Rouen, 1351-1352, Fresco
Obrázek
Dum spiro, spero..
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle na akcích

Příspěvek od Kordulka »

Tohle jednoočko mám a pro to, abych se nezabila v terénu a rozeznala obličeje lidí nebo jídlo na talíři, stačí
Mám ho v ruce na té mé fotce na FB.
Problém je, že na takhle velkou čočku optici buď vůbec neumějí dodělat cylindry, zkosené osy a další vehementy, které běžně dělají na menší čočky, nebo by to bylo příliš drahé.

Ad gelové čočky - jsou fajn; jen si nesmí člověk čočkám neuvyklý promnout oko, nejlépe obě najednou :D
Avátar uživatele
Josif
Příspěvky: 378
Registrován: Čt 10. Zář 2009 13:18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle na akcích

Příspěvek od Josif »

Kordulka napsal:Ad gelové čočky - jsou fajn; jen si nesmí člověk čočkám neuvyklý promnout oko, nejlépe obě najednou :D

no, a ještě bezprostředně po krájení papriky, o které nevěděl, že je pálivá :lol:
Bohuš Ras
Si vis pace, para bellum
peter_vrabec
Příspěvky: 3
Registrován: Ne 23. Črv 2013 19:23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle na akcích

Příspěvek od peter_vrabec »

Jindřich Troskovec napsal:Mno dobrá ale brýle a čočky je to samé nebezpečí si myslím já i když u brýlí větší že hrozí rozbytí. ale u čoček zas to že se mou rrozbít a střepy zustat v oku takže je zas tady ta otázka co s brýlemy když je člověk potřebuje a má hodně dioptrii
cocky su s hydrogelu tie mozes maximalne tak roztrhnut.
Avátar uživatele
Jan Zadubsky
Příspěvky: 331
Registrován: Stř 03. Ún 2010 22:48:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle na akcích

Příspěvek od Jan Zadubsky »

Ja jsem mel 4 dioptrie na dalku.....takze nad 2m slepej jak patrona Pouzival jsem tydeni cocky a byla maximalni spokojenost.... po case jsem to upgradoval na laserove reseni a to bych doporicil kazdemu kteremu to jeho ocni vada umoznuje :P
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů