Brýle na akcích

Nejlepší krčma široko daleko
Avátar uživatele
Smil
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1440
Registrován: Út 28. Črc 2009 11:41:21
Kontaktovat uživatele:

Brýle na akcích

Příspěvek od Smil »

Už jsem s pár lidmi přemýšlel nad tím, co s lidmi kteří potřebují brýle a nemohou mít čočky. Na kolik je rušivím elementem člověk, který má moderní brýle. Na druhou stranu člověk, který má nedobové brýle, ale neadekvátně ke své postavě.
- Moderní brýle ruší vizuelně kazí dojem z akce "pohoršují" diváka i účastníka
- historické brýle na nose nepatřičném "pohoršuje" jen znalého účastníka
Na LH se toto téma probíralo mám pocit že s výslekem: brýle na akcích ne...
Můj osobní názor je, že moderní brýle narušují dobovost akce stejně jako jiné moderní výdobytky historický akcí, kterých se mnozí znás odmítají vzdát na úkor svého pohodlí či životních potřeb(káva, čistění zubů, studené pivo...)

Nechci vyvolat hádku jen mě zajímají vaše názory.
Lépe být jediný den (se) lvem než tisíc let ovcí!
Italstké přisloví

P.S. O to důležitější pokud je váš pán ze Skotska
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle na akcích

Příspěvek od mahy »

Vypadá to blbě, ale mě osobně to nijak nepobuřuje. Lidi se maximálně zasmějí,,Hele von má brejle'' ale snad i tomu největšímu paku je jasné, že to není dobovka a tak si to s rytíři nespojí.
Druhá věc je bezpečnost nositele- skla na obličeji pod přilbou v mlatě- nic moc. :?
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Smil
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1440
Registrován: Út 28. Črc 2009 11:41:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle na akcích

Příspěvek od Smil »

Bezpečnostní hledisko 100% uznávám. Tam je to bez diskuze
Lépe být jediný den (se) lvem než tisíc let ovcí!
Italstké přisloví

P.S. O to důležitější pokud je váš pán ze Skotska
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle na akcích

Příspěvek od Czernozub »

U lidí co nemůžou mít čočky a nemají třeba možnosti opatřit si ony historické, typicky třeba Marlik od frýdlantských bych to bral, ale jinak jsem vcelku proti. buď čočky, a nebo historické.
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle na akcích

Příspěvek od kure »

Já bych to hlavně viděl s brýlemi ve stylu hlavně proboha ne zatmívací, ztmavovací, nebo tmavá skla. Pokud mají býle nerušivý design tak s nimi nemám ani jako znalý účastník velký problém. Třeba u Landštejnů si ani nejsem jistý jestli nosí brýle a jaké mají.
Monila
Příspěvky: 38
Registrován: Stř 20. Kvě 2009 19:10:04
Místo/Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle na akcích

Příspěvek od Monila »

Jako krátkozraký člověk si myslím, že nosit brýle by tak vadit nemělo.. Trošku to přeháníte ;) nemyslím to špatně, ale nemyslím si, že je někde až taková úroveň LH, aby se lidé kvůli tomu museli připravit o kvalitní zrak a tím skoro na nic na akcích nevidět.. Já mám dioptrií málo a na pár metrů nerozpoznám ani svojí mámu, natož někoho koho sem viděla párkrát v životě.. a neumím si představit jak by to potom vypadalo, kdyby si někdo brýle nevzal do bitvy.. to by bylo pěkně nebezpečné ;)
Člověk, který vidí dobře si to asi neumí představit, ale já už bych to asi bez brýlí, příp. čoček, nevydržela.. Jinak čočky na akce nejsou také moc dobré.. aspon né ty, co se musí na noc sundavat.. V dobovém táboře moc často nenajdete koupelnu na pořádné umytí rukou a dodržování hygieny, kterou mi všichni optici kladou na srdce..
Tak snad se na mě nenaštvete :D
Dum spiro, spero..
Avátar uživatele
Svenbjörn
Příspěvky: 41
Registrován: Út 12. Říj 2010 15:33:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle na akcích

Příspěvek od Svenbjörn »

Ja ako kratkozraky nenosim okuliare na akcii a ani čočky lebo si ich neviem nasadit je to hnus. Nosim maximalne historicke drevene. A do bitky chodim bez nich takz idem na slepo. Aj ked mam 4 dioptrie co je dost ,v bitke mi to az tak nevadi a zatial so s tym nemal ziaden problem. Takze do tych 4 sa da aj bojovat. Dokonca poznam ludi co maju 5a tiez chodia bez okuliarov.
Avátar uživatele
Jan Zadubsky
Příspěvky: 331
Registrován: Stř 03. Ún 2010 22:48:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle na akcích

Příspěvek od Jan Zadubsky »

Ja jsem to dost resil pred par lety (mel jsem 4 dioptrie) a jak rika Monika na 10m nepoznate Krizaka od Husity (pro predstavu se podivejte do rozostreneho dalekohledu).
Myslim ze bryle by se mely v maximalni mozne mire nenosit! A to zejmena u representativnich casti akce (pruvody, ceremonie a pod) vecer u ohne je to myslim vcelku Ok. Do bitvy bych je spise nedoporucoval, i kdyz.... :lol: .

Kdyz je mozno tak cocky jsou dobrym resenim, ja jsem leta nosil a doporucuju 14denni nebo tydeni. Ty jsem v patek nasadil a v nedeli sundal (jsou testovany na vicedeeni noseni a kdyz se prez den nekolikrat prokapou na ocich tak se to celkem da) a je to mensi zlo nez se po lahvi vina hrabat spinavejma rukama v oku :roll:

Idealni reseni je laserova operace ;) Kterou mohu jen doporucit (pokud se castka za operaci vydeli delkou uzivani (cca30let) vychazi to asi na 120Kc/mesic :P) takze to je asi 10x levnejsi nez jakekoli cocky.

Verim, ze kazdy kdo bryle nutne nepotrebuje, je na akcich nepouziva. Takze bych z toho nedelal nejake drama. Kdyz je mozne spojit bryle s historickymi tak je to urcite lepsi, stejne tak kdyz bryle nejsou samozatmavovaci nebo jinak extravagantni ci napadne.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle na akcích

Příspěvek od mahy »

Svenbjörn napsal:Ja ako kratkozraky nenosim okuliare na akcii a ani čočky lebo si ich neviem nasadit je to hnus. Nosim maximalne historicke drevene. A do bitky chodim bez nich takz idem na slepo. Aj ked mam 4 dioptrie co je dost ,v bitke mi to az tak nevadi a zatial so s tym nemal ziaden problem. Takze do tych 4 sa da aj bojovat. Dokonca poznam ludi co maju 5a tiez chodia bez okuliarov.

No čéče člověk co jde do bitvy takřka slepý je tedy hodně odvážný a hodně nebezpečný pro sebe, spolubojovníky a protivníky! Já naštěstí mám zrak jak ostříž, ale v bitvě mám i tak hoňku vše uhlídat zrakem. :o
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Svenbjörn
Příspěvky: 41
Registrován: Út 12. Říj 2010 15:33:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle na akcích

Příspěvek od Svenbjörn »

No a to este niekedy robim velitela nejakej jednotky takže nevidim prekažky :lol: . Ale nie v bitke vidim celkom dobre, možno je to tym adrenalinom alebo že už viem predvidat čo spravi nepriatel. Vravim ak clovek nosi okuliare a nezaobide sa bez nich tak bud čočky, hist. okliare (vyhodou je robit mladsie obdobie), alebo to prezit ten den bez okliarov. Vecer pri ohni nosim uz normalne okuliare.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů