Podzbrojové prošívanice

Moderátor: maser

Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzbrojové prošívanice

Příspěvek od scarvein »

Tohle se da take resit ruznou tloustkou vycpani/vrstev prosi na ruznych mistech prosivky. V miste, kde je potreba lepsi pohyblivost se toho da logicky o neco mene.
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
marduk2810
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 14
Registrován: Po 04. Led 2016 12:12:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzbrojové prošívanice

Příspěvek od marduk2810 »

maser napsal:Ano, řešil jsem to stejně. Akorát jsem střih notně zjednodušil. A taky doporučuju spíš šněrování, knoflíky se můžou chytat o kroužky a vytvářejí faldíky jak u kojící prasnice :).
Díky za info jen by mě ještě bych měl dotaz ohledně šněrování.
Podzbrojovku máš ve předu u šněrování na dotyk nebo se překrývá?
Jinak šněrování je nespíše jednou tkanicí od spodku nahoru?
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzbrojové prošívanice

Příspěvek od maser »

Marduk2810: jen taková jedna myšlenka - to že tu všichni píšem o stejném typu prošívky, neznamená, že by nemohly být i jiné, jednodušší střihy - aby nevznikl mylný dojem, že toto je jedinné možné řešení. Toto je jen pro danou dobu, řekněme, nejfešáčtější.

Přední strany mám na dotyk, protože přes to oblékám kroužky a hlavně plátový kabátec. Mám ale i druhou prošívku (na 13.- poč. 14. stol.), kde oblékám jen kruhy a tam mám spoj podšitý dalším polštářem, kdyby šla čepel mezi spoj. Čili to záleží na tobě a osobním pudu sebezáchovy.

Ze šněrování se mi nejvíce osvědčil systém od shora dolů. Šněruji dvojitou silnější tkanicí v šikmém směru, která je nahoře zauzlovaná aby neproklouzla. Dole jí pak při nošení taky zauzluju. Občas lidi namítají, že šněrování je nadlouho, ale po pár zavázáních už to šlo minimálně stejně rychle, jako když se zapínají knofle.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
marduk2810
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 14
Registrován: Po 04. Led 2016 12:12:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzbrojové prošívanice

Příspěvek od marduk2810 »

maser napsal:Marduk2810: jen taková jedna myšlenka - to že tu všichni píšem o stejném typu prošívky, neznamená, že by nemohly být i jiné, jednodušší střihy - aby nevznikl mylný dojem, že toto je jedinné možné řešení. Toto je jen pro danou dobu, řekněme, nejfešáčtější.

Přední strany mám na dotyk, protože přes to oblékám kroužky a hlavně plátový kabátec. Mám ale i druhou prošívku (na 13.- poč. 14. stol.), kde oblékám jen kruhy a tam mám spoj podšitý dalším polštářem, kdyby šla čepel mezi spoj. Čili to záleží na tobě a osobním pudu sebezáchovy.

Ze šněrování se mi nejvíce osvědčil systém od shora dolů. Šněruji dvojitou silnější tkanicí v šikmém směru, která je nahoře zauzlovaná aby neproklouzla. Dole jí pak při nošení taky zauzluju. Občas lidi namítají, že šněrování je nadlouho, ale po pár zavázáních už to šlo minimálně stejně rychle, jako když se zapínají knofle.
jj jasně, zrovna mi jde o tento typ prošívky a jde mi o DK.
Jinak přes to chcu dát kroužky a druhou prošívku s krátkým rukávem.
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzbrojové prošívanice

Příspěvek od Saltkrakan »

Co se zapínání týče, tak já jsem rozhodnutý pro několik kožených tkanic, spoj podkládat budu, ale asi tenčí vrstvou (teda na břuchu) aby byla dodržena silueta :D Ale měla by to být poslední záchrana, ne tím řešit, že přední spoj nelícuje.
ObrázekObrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů