Varkoče

Moderátor: maser

mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Varkoče

Příspěvek od mikey.88 »

Jak jsem již psal na fcb, materiál, zpracování švů, zdobení. Varkoč není tak jednoduchá záležitost jak to vypadá ;)
Obrázek
Dudous
Příspěvky: 9
Registrován: So 07. Kvě 2011 13:18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Varkoče

Příspěvek od Dudous »

Zdravím.
Nenašel úplně přesně téma, do kterého bych mohl napsat tento dotaz, tady se to hodí asi nejvíc...
Myslíte si, že můžu použít na varkoč českého lva? Popřípadě, co bych musel dělat za postavu? Musel bych dělat řadového vojáka nebo klidně i šlechtice? Díky za odpověď...
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Varkoče

Příspěvek od mahy »

Dudous napsal:Zdravím.
Nenašel úplně přesně téma, do kterého bych mohl napsat tento dotaz, tady se to hodí asi nejvíc...
Myslíte si, že můžu použít na varkoč českého lva? Popřípadě, co bych musel dělat za postavu? Musel bych dělat řadového vojáka nebo klidně i šlechtice? Díky za odpověď...

Českého lva? Myslíš symbol panovníka?
To asi ne pokud nejsi členem jeho družiny, nebo v jeho službách.

Ale lva či lvici klidně. Tu mělo spoustu rodů.

Jinak varkoč s erbem můžeš mít i jako družiník v erbu toho Pána co mu znak patří. Nebo můžeš být přímo tím Pánem- s odpovídající výstrojí, výzbrojí, doprovodem, doplňky...
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Varkoče

Příspěvek od mikey.88 »

Znak českého království by mohl nosit i řadový voják tak jako třeba italské milice znak svého městského státu. Ale potvrzené to není a je to pouze má domněnka.
Pokud bys byl v doprovodu panovníka, tak se užití královských symbolů dá předpokládat. Ale neřekl bych, že by to měli na varkočích. Tam by měli znak svůj, nebo svého pána. Královský znak toliko na praporcích apod. :P
Obrázek
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Varkoče

Příspěvek od Klinštejn »

Myslíte, že je možné erbíky namalovat i na sametový varkoč?
Obrázek Det finns alltid hopp..
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Varkoče

Příspěvek od mikey.88 »

To asi nebude technickny mozny. Samet je latka s vlasem. Spis tam nasit znak nebo ho vysit a nebo ho vytkat uz pri vyrobe latky. Ale malovat na chlupy mi prijde neproveditelne :)
Obrázek
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Varkoče

Příspěvek od Klinštejn »

Mě to přijde velmi proveditelné...
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Varkoče

Příspěvek od maser »

Tak to zkus na kousek zbytkové látky a uvidíš. Pak nezapomeň poreferovat.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Varkoče

Příspěvek od Klinštejn »

Jako myslím, že to půjde dobře.. mě se právě nelíbí ty moje našité erbíky, a jelikož jsem právě začal použvatz pigenty, tak jsem si řekl, že si ten varkoč pomaluju.. a ebriky odpářu pachokům na prošívky nebo tak..
Obrázek Det finns alltid hopp..
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Varkoče

Příspěvek od mikey.88 »

Malovat na látku můžeš ale zrovna samet pro to fakt není vhodnej. Je to něco podobnýho, jako bys chtěl něco namalovat na chlupatýho psa... pomaluješ pár chlupů ale stačí pohyb a budeš vidět slepý místa bez barvy. Samet se odjakživa zdobil buď při výrobě vytkávaním či po dokončení samotné látky našíváním a pošíváním... Mnu zkus to.. taky se rád kouknu. Budeš asi první komu se to povede :) Já zkoušel barvit vlněný suknoi a taky to moc nešlo... :lol:
Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host