Boty

Moderátor: maser

Avátar uživatele
noxter
Příspěvky: 262
Registrován: Stř 08. Črc 2009 18:04:57
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od noxter »

Už jenom poslední.... stačí se prostě podívat na dochované zbroje( jak jsou precizsně anatomicky tvarované) a snadno jde pochopit, že pod ně vysoké boty prostě nepatří, to že se tam dnes nosí není argument.
Přílohy
Sv. Jiří s drakem, dřevo, Dijon cca 1350-1390.jpg
Sv. Jiří s drakem, dřevo, Dijon cca 1350-1390.jpg (80.36 KiB) Zobrazeno 6766 x
Composite field armour North Italian, 1450-1480.jpg
Composite field armour North Italian, 1450-1480.jpg (30.82 KiB) Zobrazeno 6766 x
Fifteenth- century German armor.jpg
Fifteenth- century German armor.jpg (127.25 KiB) Zobrazeno 6766 x
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od mikey.88 »

Ta druhá fotka: Ty vole to je krásný :) Sice jiný období ale docela je poznat že to byl šlechtic... To mi trochu u "naší" šlechty chybí. Ten první dojem že to je šlechtic...
Obrázek
Jiří z Holohlav
pan rytíř
Příspěvky: 438
Registrován: Út 02. Zář 2008 19:44:01
Místo/Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Až teď,když řeším,že si mám sednout na koně mě plně dochází,jak vysoko maj ty jezdecké zbroje rozkrok,jak nemaj kryté koule ,které jim kryje sedlo atd....
Avátar uživatele
Lňéňa
Příspěvky: 37
Registrován: Po 02. Ún 2009 22:58:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Lňéňa »

noxter napsal:Už jenom poslední.... stačí se prostě podívat na dochované zbroje( jak jsou precizsně anatomicky tvarované) a snadno jde pochopit, že pod ně vysoké boty prostě nepatří, to že se tam dnes nosí není argument.
Zdravím. Příteli, zajímalo by mě, kde bereš takovou jistotu. Některé dochované zbroje jsou perfektně anatomicky tvarovány. Některé dnešní napodobeniny také, včetně té co vlastním. Stejně tak mohou být perfektně tvarovány vysoké boty. Budˇ ze silnější kůže se šněrováním po straně nebo ze slabé s přehybem. Ve výsledku sedí zbroj na botě stejně fest jako na nohavici. Na Tvém druhém obrázku jsou možná pod zbrojí dokonce kroužky, asi to taky jde. Nevím, nezkoušel jsem. V příloze je možná shrnutá bota z tenké kůže. Pravda, lýtka Ser nemá, třeba je někde zapomněl. Koneckonců jeho ústrojová kázeň není bez chyb.

Prostě jsem jen nabídl zkušenost s nošením vysokých bot pod zbrojí. Jde to, bota se nijak zvlášť neničí, noha je pevná, nohavice se tolik nedřou o sedlo a o zbroj. Berte to jako možnost.

Jen vám je pak někdo musí pomoct sundat.
Přílohy
duerer.jpg
duerer.jpg (64.73 KiB) Zobrazeno 6723 x
Avátar uživatele
noxter
Příspěvky: 262
Registrován: Stř 08. Črc 2009 18:04:57
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od noxter »

Lňěňa:Můžu poprosit o fotku tvých plechových nohou s botou? Klidně přes SZ dík
Avátar uživatele
Lňéňa
Příspěvky: 37
Registrován: Po 02. Ún 2009 22:58:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Lňéňa »

Pošlu. Ještě jedny boty, opět beze zbroje. Do DK to ale nepatří, tak to případně smažte.
Přílohy
duerer2.jpg
duerer2.jpg (167.12 KiB) Zobrazeno 6693 x
Avátar uživatele
Triarius
Příspěvky: 11
Registrován: Út 25. Kvě 2010 16:01:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Triarius »

Bez urážky, ale argumentovať 15tkovými vecami na polovicu 14tky mi príde ako blbosť. Tiež sa prikláňam ku kotníkovým topánkam, pretože vysoké sú úplne zbytočné a aj by bol problém ich nosiť. Veď v tejto dobe sú na nohách prešívané nohavice, ktoré ich kryjú výborne a neviem si predstaviť, že by som ich mal naťahovať cez nejaké vysoké topánky, to by bolo značne nepohodlné a obmedzujúce.
"Nón est victória sine évocátióne"
"Niet víťazstva bez výzvy"

www.kompania.sk
Jiří z Holohlav
pan rytíř
Příspěvky: 438
Registrován: Út 02. Zář 2008 19:44:01
Místo/Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Mno, definujte rozdíl mezi vysokou botou a nohavicí s chodidlem .....viděli jsme tak těsná lýtka,ža si doteď drbu hlavu,co pod nimi měli,aby to alespoň trochu tlumilo a hlavně chránilo před sluncem rozpáleným kovem.
Avátar uživatele
Lňéňa
Příspěvky: 37
Registrován: Po 02. Ún 2009 22:58:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od Lňéňa »

Jiří z Holohlav napsal:Mno, definujte rozdíl mezi vysokou botou a nohavicí s chodidlem .....viděli jsme tak těsná lýtka,ža si doteď drbu hlavu,co pod nimi měli,aby to alespoň trochu tlumilo a hlavně chránilo před sluncem rozpáleným kovem.
No, v tom případě bych spíš řešil, jaký tvar měla noha.
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty

Příspěvek od maser »

Mě by spíš zajímlo to, že spousta soch, náhrobků a jiných dobových pramenů zachycuje plechy na kroužkách (u paží, často i u nohou). Pokud tehdy ještě nebyli jen malé výplety do ohrožených míst, pak si, při dochovaných plechových kusech neumím představit, jací to byli hubeňouři.
silva-nortica.blog.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů