Rukavice

Moderátor: maser

Zpitíhněv
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 136
Registrován: Po 15. Bře 2010 21:17:23
Místo/Bydliště: Horní Bříza/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od Zpitíhněv »

Myslim, že dělat nějaké závěry z takovéhleho jednoho obrázku není uplně košér...
Odborník ví stále více o stále menším počtu věcí. Nakonec ví opravdu všechno o ničem.
http://www.shsinvictum.cz
Avátar uživatele
Lňéňa
Příspěvky: 37
Registrován: Po 02. Ún 2009 22:58:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od Lňéňa »

Zdavím pane, s rukavicemi Ti neporadím, mně to připadá jako kroužková pěstnice. Ale chtěl jsem se zeptat, jestli se chystáš dělat tjost doby Karlovy.
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od Klinštejn »

Nedělám závěry. Ale jelikož se na tjost vyvinulo specializované vybavení, a zde vidíme specializované helmy, zrejme.. a ty pestnice specializované na tjost v 15. stol. jsou bezne videt na dochovanych kusech, tak si myslim, ze se to muselo nekde a nekdy zacit vyvijet. A jelikoz tohle mi neprijde jako krouzkova pestnice, ale spis neco jednoliteho, na cem jsou videt nyty, tak jsem nadhodil otazku, protoze jsem si toho vsiml dnes poprve.
Obrázek Det finns alltid hopp..
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od mikey.88 »

Já si myslím, že to je kroužková pěstnice ;)
Obrázek
Avátar uživatele
Lňéňa
Příspěvky: 37
Registrován: Po 02. Ún 2009 22:58:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od Lňéňa »

Jestli ještě můžu, jsem rád, že se na tomhle obrázku potvrzuje to "neaktivní" držení štítu a zesilovací plát ke kbelci.
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od Klinštejn »

Ano, obého jsem zastánce.

Ale nemyslím si opravdu, že to je ta kroužková pěstnice. Jednak tam vidím ty nýty, a pak mi to to tam kontextuálně nesedí. Sice ten svycarsky Huglin ma krouzkove pestnice, dokonce jako soucast dlouhych krouzkovych rukavu, ale u tohohle by mi to vzhledem k dosti spickove zbroji prislo jako, ze se to tam nehodi.

Nejsem zadny zastance pestnic v DK, u polni zbroje bych je nikdy nepouzil, ale tohle mi fakt zavani specializaci vybavy na tento sport (kdyuz maji zesilovaci plat na kbelci, bez sloapu, a korunku na drevcich).
Obrázek Det finns alltid hopp..
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od mikey.88 »

Mám tu iluminaci asi tak dvojnásobně velkou... myslel jsem si že to jsou kroužky ale jak na to koukám, tak to může být cokoliv :lol:
Obrázek
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od Klinštejn »

Viděl jsem, ooravdu to neni krouzkova, bude to nějaký ranný typ maniferu.
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
Lňéňa
Příspěvky: 37
Registrován: Po 02. Ún 2009 22:58:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od Lňéňa »

mikey.88 napsal:Mám tu iluminaci asi tak dvojnásobně velkou... myslel jsem si že to jsou kroužky ale jak na to koukám, tak to může být cokoliv :lol:
A mohl bych poprosit? Docela by mě to zajímalo, když autorovi stálo za to znázornit takové detaily jako ozuby na podkovách - pokud to tedy ozuby jsou. Je mi jasné, že to budou pouze spekulace, ale rád bych si to prohlédl.
Avátar uživatele
Mojmír
Příspěvky: 11
Registrován: Čt 27. Zář 2012 19:00:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od Mojmír »

Chtěl bych se pokusit o výrobu těchto rukavic :) ale nejprve se chci zeptat zda jsou pro naši oblast použitelné? :)

https://m.flickr.com/#/photos/roelipila ... 468647900/
V dobách míru pohřbívají synové otce a v dobách války otcové syny
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti