Části zbroje

Moderátor: maser

mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Části zbroje

Příspěvek od mikey.88 »

Vaclav ma pravdepodobne na peceti UK Byzantskou supinovou zbroj. Karel kvuli pokore ma stejnou. O te zbroji je dobry clanek na livinghistory. O tom ze lide malovali zbrok ke sve dobe se nepru. Ale neplatilo to vzdy za vsech okolnosti. Pokud jde o ten obrazek od Jakuba, tak autor iliminaci ty supiny maloval zamerne tam, kde chtel zduraznit o koho se jedna.Ve vysledku jsem tim chtel rict, ze nemame brat iluminace za vzor, aniz bychom neznali autora,co dany vyjev zobrazuje a kdy byl vytvoren. Souhlasis?
Jo a psal jsem ti na fcb zpravu.
Obrázek
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Části zbroje

Příspěvek od mahy »

Mikeš zcela správně poukázal na to, že nelze brát vyobrazení na iluminacích jako dogma! Je třeba si zjistit co představují, v jakém kontextu byly dělány atd.

A to je třeba mít na paměti! Nejde jenom najít si obrázek u kterého je datum a obšlahnout jej s tím, že teď to mám podle obrázku z roku XY. Být to fotka pak možná(a i pak může jít o divadelní kostým atd.), ale obrázek neee.

To se tu snažil Mikeš říci. A má pravdu. Ten postnutý obrázek nepovažuji za dostatečný důkaz, že se v dané době toto nosilo. ;)
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Části zbroje

Příspěvek od Klinštejn »

mahy napsal:Mikeš zcela správně poukázal na to, že nelze brát vyobrazení na iluminacích jako dogma! Je třeba si zjistit co představují, v jakém kontextu byly dělány atd.

A to je třeba mít na paměti! Nejde jenom najít si obrázek u kterého je datum a obšlahnout jej s tím, že teď to mám podle obrázku z roku XY. Být to fotka pak možná(a i pak může jít o divadelní kostým atd.), ale obrázek neee.

To se tu snažil Mikeš říci. A má pravdu. Ten postnutý obrázek nepovažuji za dostatečný důkaz, že se v dané době toto nosilo. ;)
Cožpak to beru jako dogma? Já nic šupinatého stejně nemám..
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Části zbroje

Příspěvek od mahy »

Je potřeba to brát s ohledem na náhodné kolemjdoucí- koukne sem vědění lačný nováček a co vidí- mám důkaz, že se nosili šupiny. No a příští akci ho máš v šupinách bo to viděl na Karlovcícha tam pravili, že se to nosilo! :D ;)

Proto to Mikešovo vysvětlení.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Části zbroje

Příspěvek od mikey.88 »

Přesně tak Mahy. Díky!
Obrázek
Dudous
Příspěvky: 9
Registrován: So 07. Kvě 2011 13:18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Části zbroje

Příspěvek od Dudous »

Zdravím.
Myslíte že by se tady ty rukce daly použít dohromady tady s těmi rameny? Popřípadě z jaké jsou lokality a doby?
Díky moc :)
Přílohy
IMG_7433_b.jpg
IMG_7433_b.jpg (78.54 KiB) Zobrazeno 4138 x
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Části zbroje

Příspěvek od Klinštejn »

Nejsou to náhodou maserovy staré ruce? :) MYslím, že jsou na DK zcela použitelné.
Obrázek Det finns alltid hopp..
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Části zbroje

Příspěvek od Zdeslav »

Nějak nevidím ta ramena...
Nezabud hrr!
Dudous
Příspěvky: 9
Registrován: So 07. Kvě 2011 13:18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Části zbroje

Příspěvek od Dudous »

Omlouvám se, nějak mi to nešlo nahrát, tady jsou ty ramena...
Přílohy
IMG_7434_b.jpg
IMG_7434_b.jpg (65.09 KiB) Zobrazeno 4112 x
Jiří z Holohlav
pan rytíř
Příspěvky: 438
Registrován: Út 02. Zář 2008 19:44:01
Místo/Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Části zbroje

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Já bych byl zdrženlivý u obojího.Kompletně zavřené předloktí je pro tu dobu spíš ultramoderna než typické a lamely na rameni vytažené do špic bych viděl někam k půli 15,st.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů