Kuše

Moderátor: Heinrichvs

Hřebík
Příspěvky: 11
Registrován: Po 27. Dub 2015 12:41:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Hřebík »

ještě pár fotek
Přílohy
6.jpg
5.jpg
4.jpg
Wolf z Děčína
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 17
Registrován: Út 05. Kvě 2015 14:39:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Wolf z Děčína »

Krásný lučiště (to neumím a jentak umět nebudu - prostě lukařina) a moc pěknej tvar sochy, nesedí mi však provedení předního žlábku na šipku a obložení ořechu kostí.... Nebyla by fotka kde jsi se inspiroval??
"TULTA MUNILLE"
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od mahy »

Wolf z Děčína napsal:Krásný lučiště (to neumím a jentak umět nebudu - prostě lukařina) a moc pěknej tvar sochy, nesedí mi však provedení předního žlábku na šipku a obložení ořechu kostí.... Nebyla by fotka kde jsi se inspiroval??
Ten ořech není obložen, ten by měl být celý z losího parohu.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od mikey.88 »

Ořech je z parohu. Z parohu je i to obložení ořechu, přičemž originály jsou hlavně z kosti ale parohovina vyloučená není.
Obrázek
Hřebík
Příspěvky: 11
Registrován: Po 27. Dub 2015 12:41:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Hřebík »

Inspirováno je to prakticky kušema, které mají zadlabávané lůžko pro ořech pouze shora. Toto je zatím jen zakrytí zadlabávání, abych kuši stihl v termínu. Bude následovat doplnění zbytku třecí plochy s tětivou a možná ještě kus ke konci sochy. Proto je obložení zakončeno skoro rovně, aby se dalo snadno navázat. Přední lůžko je tedy také dočasné, ale jinak tento tvar je na kuších, kde je samozřejmě součástí celého obložení, tak jsek jsem pouze vypustil tu "spodní" plochu.
Každopádně dík za pochvalu a myslím, že se zbytečně podceňuješ. Udělat lučiště není až takový problém. A i materiál se dá sehnat poměrně snadno.
Wolf z Děčína
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 17
Registrován: Út 05. Kvě 2015 14:39:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Wolf z Děčína »

S tím, že tam chybí vepředu kost už to provedení obložení ořechu dává víc smysl. Já to teda dělám naráz. Skládá-lepí se to tam mnohem líp.
"TULTA MUNILLE"
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti