Kuše

Moderátor: Heinrichvs

Vlk
Příspěvky: 228
Registrován: Po 30. Bře 2009 14:41:26
Místo/Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Vlk »

Tobě už jsem to říkal (psal), ale i pro ostatní. Pokud netrváte na LH a spokojíte se s KM, doporučuju se obrátit na Láďu Káchu (řečeného Indián). Vyrábí vysoce výkonné kuše za velmi rozumnou cennu. Tvar sochy upraví dle přání zákazníka. Kuše mají sklolaminátové lučiště, které Láďa ovšem automaticky zašívá do kůže, takže není nic poznat. Kuše tak získá výkon a vnější vzhled zůstane zachován. Kuše běžně do 3500 i méně.

EDIT Bahnak: nefunkční odkaz
Imperare sibi, maximum imperum est.
Avátar uživatele
Jasan
Příspěvky: 51
Registrován: Čt 01. Led 2009 20:38:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Jasan »

Po prohlídnutí těch stránek bych něco dodal ke těm kuším:
Třmen je uchycen napevno - měl by být přivázán společně s lučištěm.
Ořech na na ose - pokud vím, tak se používalo pouze přivázání motouzem.
Ořech je kovový - ten se začíná používat až od 15. století.

To jen tak nahrubo.
jiljovský
Příspěvky: 16
Registrován: Ne 12. Črc 2009 17:43:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od jiljovský »

Jasan: Tohle už bylo řečeno několikrát. Kuše L.Káchy jsou sportovní kuše ve stylu historizmu, vyráběné pro úplně jinou kategorii zákazníků, tedy pro rekreační a sportovní střelce. Jsou levné a přitom dobře střílí. Nemá cenu jmenovat nedostatky, protože je to úplně jiná kategorie.

Co se týká kovových ořechů, mosazné a bronzové ořechy lze doložit ve větší míře v 17-19.století. Používaly se hlavně v souvislosti s opravami kuší po větších haváriích, kdy byl původní parohový ořech vytržen z lůžka. Lůžko i ořech se znovu vyrobili z mosazi, pro zpevnění pak byla ještě socha kolem zámku okována plechem, protože při vytržení ořechu často vzala za své i část kostěného, nebo rohovinového obložení.
Ocelové ořechy měly miniaturní (celokovové) kuše Balestrino ze 16.století, o dalších příkladech použití oceli nevím.
Vlk
Příspěvky: 228
Registrován: Po 30. Bře 2009 14:41:26
Místo/Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Vlk »

Chápal bych to tak, že Indiánovy kuše dobře střílej, jsou levný , ale mají svý nedostatky. Nicméně věřím, že na požádnání by mohl tyto nedostatky odstranit. Jak jsem psal výše, prostě bych se mu zmínil o tom, co tam potřebuju a věřím, že pár změn zvládne udělat, ne?
Imperare sibi, maximum imperum est.
Vladislav z Ralska
Příspěvky: 58
Registrován: Út 27. Led 2009 15:42:11
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Vladislav z Ralska »

V to, že by ty nedostatky byl schopnej napravit upřímě věřim a doufám. Není tomu tak dlouho co jsem se na něj obrátil s tím, že bych chtěl historickou kuši. Poslal jsem mu několik obrázků, načež mi odpověděl, že musí prostudovat nějaké originály atd. Podle jeho slov se do toho i celkem rád pustí, jenže cena pak už nejni tak krásně přívětivá.
Kdyby blbost nadnášela, polovina lidstva by se vznášela hlavou v oblacích a té druhé by se lépe žilo
Vlk
Příspěvky: 228
Registrován: Po 30. Bře 2009 14:41:26
Místo/Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Vlk »

Tak v tom případě mi zvědavost nedá, abych se nezeptal, jaké změny jsi po něm chtěl a kolik je v případě ceny "nejni tak krásně přívětiná"?
Imperare sibi, maximum imperum est.
Vladislav z Ralska
Příspěvky: 58
Registrován: Út 27. Led 2009 15:42:11
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Vladislav z Ralska »

No chtěl jsem po něm repliku této kuše, včetně správného uchycení ořechu vyžezaného z parohu a hlavně to obložení, které bude nejspíš nejzávratnějším faktorem na celé kuši.
A jsem někde v cenové relaci 6-8tisíc.
E_1939_65_sx.jpg
E_1939_65_sx.jpg (24.75 KiB) Zobrazeno 5437 x
Kdyby blbost nadnášela, polovina lidstva by se vznášela hlavou v oblacích a té druhé by se lépe žilo
Vlk
Příspěvky: 228
Registrován: Po 30. Bře 2009 14:41:26
Místo/Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Vlk »

Myslím, že nebýt toho obložení, tak bysme se zase mohli vrátit do přijatelných cen... možná.
Imperare sibi, maximum imperum est.
Vladislav z Ralska
Příspěvky: 58
Registrován: Út 27. Led 2009 15:42:11
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Vladislav z Ralska »

To je dost dobře možné, ale z toho co jsem viděl jsem usoudil, že to obložení tam patří.
Co jsem viděl kousky které jsou povětšinou na Brodci, kde se tím dost zabývají, snad si nevybavim kus kterej by ono obložení postrádal.
Kdyby blbost nadnášela, polovina lidstva by se vznášela hlavou v oblacích a té druhé by se lépe žilo
jiljovský
Příspěvky: 16
Registrován: Ne 12. Črc 2009 17:43:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od jiljovský »

Vladislav z Ralska napsal:To je dost dobře možné, ale z toho co jsem viděl jsem usoudil, že to obložení tam patří.
To máš teda pravdu. Zdá se ti cena příliš vysoká? Myslím, že je ještě hodně nízká. Zpracování kostí- vyváření, odmaštění, pilování a broušení to je pěkně svinská práce a pak to tam ještě napasovat. Zkoušel jsi to někdy? Lučiště má potah z březové kůry, další náročná práce. Pokud to chceš v téhle podobě a aby se shodovala se vzorem dejme tomu na 80% je to za cenu 8000Kč téměř zadarmo.
Mimochodem, ta kuše na fotce má už dvouosý mechanizmus spouště. Ten bude na replice také?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů