Dýky a nože

Moderátor: Heinrichvs

Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Dýky a nože

Příspěvek od Heinrichvs »

Zdar, Judejské nože jsou určeny pro ignoranty od Bruselu. Proto jsou jaké jsou.
Správně na naší dobu jsou švy na zadní straně. Šité jednoduše ale tím, že hrany kůže jsou k sobě ne přes sebe přiložené ve švu.
Tento týden bych se měl dostat na obrovský nepublikovaný soubor kožené galanterie pochev kování všeho druhu 14 stol. v Praze.
Takže dotaz předběhl dobu.
Ale z toho co máme z našeho území i z celé evropy, bylo to všude stejné u takového levného zboží.
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Dýky a nože

Příspěvek od richardrg »

Stavím se Za Hendrichuse, kdysi jsem ty pochvičky postoval z výstavky v kolektorech, našlo se jich tam desítky, mám dojem že přes stovku, některé jednoznačně opotřebované. Jsou datovány na konec 14. stol. a je tam jen tento typ, žádný jiný....
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Dýky a nože

Příspěvek od richardrg »

Tady šev není vidět, je prostě na rubové straně.
nůž K.jpg
nůž K.jpg (44.05 KiB) Zobrazeno 5296 x
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Avátar uživatele
Bahnak
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 146
Registrován: Út 16. Říj 2012 0:28:23
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dýky a nože

Příspěvek od Bahnak »

Díky moc chlapi, to bylo přesně ono.
Holt hlava děravá...
Promazávání nefunkčních odkazů s.r.o.
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Dýky a nože

Příspěvek od Heinrichvs »

Tak jsme viděly věci nevídané. Pochvy na nože i nože, hromadu bot, svržky podrážky. 2pol 14.
Myslím že jak to dělám nebudu měnit nic, jen to že výzdoba je opravdu ta unikátní knihařská technika, která se používala jen ve 14 stol v českých zemích. Jsem zvědav až udělám první jak to bude vypadat. Motivy na pochvách byly zajímavé.
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dýky a nože

Příspěvek od mikey.88 »

Jaká knihařská technika? Mohl by jsi to rozepsat?
Obrázek
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Dýky a nože

Příspěvek od Heinrichvs »

Krutopřísná ultratechnika s využitím drápu Orla Mořského a krve páně. Nevím jak to popsat nemá to ani název. Časem uvidíš.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Dýky a nože

Příspěvek od mahy »

Je nějaká možnost nafotit to co jste viděli? Ne všichni mají možnost se podívat tam kam ty s Richardem. A je to natolik zajímavé, že by si to zasloužilo někam šupnout pro inspiraci. :thumbup:
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Dýky a nože

Příspěvek od Heinrichvs »

To je právě ten problém. Mě i ostatní, co se jak říkáš dostanou na takové místa to stojí velmi mnoho úsilí a peněz. Pro mě třeba takový výlet na pamťák přijde 1500kč, navíc jsme to plánovaly snad půl roku.
A to že si nás někdo pustí do míst kam se normální smrtelní nedostane, není taky zadarmo. Musíme ty lidi přesvědčit o tom, že jsme důvěryhodní a že nebudeme hloupě zneužívat co nám poskytnou a také, že s toho opravdu vážíme a bude nám to k něčemu.
Na druhou stranu, oni z toho také musí něco mít. A musí nás považovat za odborníky, aby jsme i jim přinesly jiné poznatky. A na posledním místě je to i fakt, že občas se za to dá zaplatit nějakou replikou.

Ano máme tisíce fotek, ale nemůžeme a nechceme je sem dávat pro každého kdo se tu mihne a stáhne si to bez ladu a skladu a pak se to převaluje po netu. Nebo to požije do nějaké publikace, což je ta nejhorší věc.

Proč sem nedáváme ty fotka?:
1) vždy se jedná o depozitáře nebo nepublikované výzkumy a ty si badatelé nechtějí nechat vyfouknout. Ale pokud někomu věří a něco z toho mají, tak to risknou. Publikované věci to nejsou a ty bych sem i klidně dal.
2) je to náročné pro nás, získat důvěru znamená jezdit na výzkumy, komunikovat s badately, mít nějaké jméno a nebo správná razítka.

Konečně informace pro vás:
1)Kdo má opravdu zájem, tak se může zeptat osobně, rádi poradíme. Ale ne ve stylu: hele ty vole naser mi ty vobrázky a hned.
Ale pokud by tam bylo něco úžasně převratného a měnícího vše, tak to rozhodně nebudeme držet.
2)Informace sem dáváme ve formě: bota je stejná jako má vaverka v knize, nebo ten steh je jako Shoes and Patterns... To myslím stačí a kdo má opravdu zájem, tak se slušně zeptá nebo si to podle toho najde.
3) Jestli někoho zajímá, tak si to můžeme říct, nebo to uvidí v nějaké replice, kterou sem klidně strčím. Případně kdybych uměl kreslit, tak něco překresleného.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Dýky a nože

Příspěvek od mahy »

Jasný tohle beru. Já to nemyslel ve stylu- vole, naser mi to na stříbrným podnose.


Vím že je těžké se k informacím dostat. Ovšem přístup institucí nechápu. Když už samy nejsou schopné zpracovat své sbírky a v rozumné míře je publikovat, pak nechápu jejich smysl. Na to aby se v depozitech válelo spousta materiálu a byly tam doslova k ničemu nebo jenom pro pár vyvolených, na to nejsou potřeba muzea. Na to stačí vetešárna :(

Depozity různých institucí jsou nacpány spoustou věcí a mnohde ani nevědí co tam vlastně mají. A když už se toho někdo dopídí a chtěl by si něco prostudovat- nic , nasrat, nelze, je zakázáno!

Bohužel.


Třeba se to jednou změní.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host