Dřevcové zbraně

Moderátor: Heinrichvs

Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevcové zbraně

Příspěvek od Zdeslav »

Repliky dřevcových zbraní, 14. století:

z http://www.historiavivens1300.at

Obrázek
Nezabud hrr!
Siegfried
Příspěvky: 35
Registrován: Stř 03. Zář 2008 14:23:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítězslav - nižší šlechtic z Těšínska

Příspěvek od Siegfried »

kure napsal:Hmm no právě on to je hezy bascinet s čumákem a sevším všudy, takže proto hledám alternativu. Tyčovku budu mít jestli prodám kousek šermířského braku tak za to koupím kované kopí z kuličkou a ratiště už mám doma od loňska :)
na kuličku se vykašli je to hnusné a překonané :)
Tedka frčí tohle...
IMG_5377.jpg
IMG_5377.jpg (37.43 KiB) Zobrazeno 5562 x
IMG_5379.jpg
IMG_5379.jpg (39.02 KiB) Zobrazeno 5537 x
Dělá Mercenary asi za 550,- a samozřejmě to umí vyleštit, tohle je po kalení, je to z mečovky :)
Tulej je ručně balená, akorát pera sou vařená, ale ty by taky dokázal přinejtovat a rozkovat.
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítězslav - nižší šlechtic z Těšínska

Příspěvek od kure »

Díky za info. Kuličku jsem považoval jako standart ale tohle vypadá moc hezky.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítězslav - nižší šlechtic z Těšínska

Příspěvek od mahy »

Kopí s kuličkou či z rozšířeným hrotem je sice bezpečnější, ale i tak vám s tím debil ublíží! Osobně se mi takto zkažená kopí nelíbí. Je to jako udělat to samé na hrotech mečů, kordů atd. Bohužel si je taky budu muset takto zdeformovat páč s ním chci do bitvy. A přitom stačí tak ,,málo''- pouštět do bitev jenom prověřené secvičené formace. Secvičená jednotka co ovládá své zbraně a má svého velitele co si je ošéfuje a pojebe nadělá málo paseky i s ostrýma. Oproti tomu ty hordy exotů s meči a tím ostatním bordelem mi příjdou daleko nebezpečnější než dřevcovky. Toť můj názor-je mi líto kurvit si vzhledově pěknou zbraň(kopí).
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevcové zbraně

Příspěvek od maser »

Mahy: mě to třeba zas vizuálně nevadí- jsem radši když je kopí takto ošetřeno, protože mám po akci míň hnědý trenky :)
Nejvíce se mi líbí zaoblený hrot, tak to mám já. Připouštím ale, že oproti kuličce (která se mi vůbec nelíbí) a rozšířenému hrotu je bezpečné méně.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevcové zbraně

Příspěvek od mahy »

Masere já mám také zakulacenou ztupenou špici na kopí a příjde mi to bezpečné naprosto stejně jako kulička či ten druhý typ. Nepovažuji se za pako(mnozí mají jiný názor :D )a tudíž to v bitvě používám k bodům na chráněný trup, nebo k úderům či bodům na štít. Body vedu tak abych se o cíl zastavoval a vracel- takže do protivníka ťuknu. Nervu mu to vší silou do pajšlu. Na hlavu neůtočím bodem jenom tluču po přilbách.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Siegfried
Příspěvky: 35
Registrován: Stř 03. Zář 2008 14:23:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevcové zbraně

Příspěvek od Siegfried »

mahy napsal:Masere já mám také zakulacenou ztupenou špici na kopí a příjde mi to bezpečné naprosto stejně jako kulička či ten druhý typ. Nepovažuji se za pako(mnozí mají jiný názor :D )a tudíž to v bitvě používám k bodům na chráněný trup, nebo k úderům či bodům na štít. Body vedu tak abych se o cíl zastavoval a vracel- takže do protivníka ťuknu. Nervu mu to vší silou do pajšlu. Na hlavu neůtočím bodem jenom tluču po přilbách.
Vše je o uměřenosti, kulička je opticky nejvíce patrná a nejvíce zhnusňuje, tenhle rozšířený hrot není obvykle od diváka patrný. Předpokládám, že základní fyziku, síla x plocha známe, tedy do tohohle se mohu více opřít než do akorát zakulaceného hrotu, ostatně abys ho měl zakulacený dostatečně tak ho musíš ubrat dost do hloubky... takže je tvé kopí buď taky hnusné, nebo poměrně ostré.
Přesto blbečci fňukaj i když dostanou tímhle :)
Ovšem já nemohu řešit jestli se do pána mohu jen lehce opřít, či ťuknout. Já potřebuji být schopný ho zbraní bez rizika odtlačit, s čímž nic nenaděláš, blbánci na kopí nepadaj páč si nezašermovali. Ale přesto je potřebujem být schopní likvidovat bez jejich zranění...
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevcové zbraně

Příspěvek od Valkoun »

to Mahy
Ani secvičená formace se nevyhne nehodám.. Kopí jsou dlouhá, neni to uplně sranda je ovládat. Ve skrumáži ho nemáš na 100% pod kontrolou.. Když ti to protivník vyblokuje do ksichtu týpka vedle a ty budeš mít ostré... ... tak český šerm příjde o dva lidi.. jeden bez oka a ty s tim sekneš...

Tyhle náhody se stávaj pravidelně...
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevcové zbraně

Příspěvek od Maršálek »

Nevím jaké má Mahy kopí, ale Valkounův příspěvek sedí přesně. Hradečtí bojují ve formaci již cca 5-6 let a protože je nás v šiku 30-60, víme jak snadné je ve skrumáři kopí neohlídat bodnutí, které kdokoli strhne jinam... Takže tady je maximální bezpečnost zbraně prioritou, dokonalé zvládnutí zbraně je hned na druhém místě, protože ovlivňujících faktorů je v jedné vteřině příliš mnoho ;)
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevcové zbraně

Příspěvek od mahy »

Beru všechny vaše argumenty nicméně si trvám na tom, že ti stejnou paseku ve ksichtě udělá kopí se zaoblenou špicí, s kuličkou i s rozšířeným koncem. V podstatě paseku ti nadělá i gumový hrot.Stále je to malá plocha na oční plochu. Já kopí ostré nemám, mám zakulacenou špici. Ale to je už OT tak to někdo pls smázněte. ;)
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů