Meče

Moderátor: Heinrichvs

Odpovědět
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Meče

Příspěvek od Zdeslav »

Ukázka jednuručního meče.

Obrázek
Přílohy
Capture-3.jpg
Capture-3.jpg (10.5 KiB) Zobrazeno 14444 x
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Meče

Příspěvek od maser »

Jedenapůlruční meč z hradu Lelekovice zaniklého roku 1404 (rozměry jsem doplnil podle měřítka).
V literatuře:
Šimek, M., Unger, J., Rozkopal, Z. 1994: Dobytí hradu Lelekovice. Moraviapres, Břeclav
Ptáčková, J., Unger, J. 1994: Meč z lelekovického hradu. CB, r. 4, s. 251-256
Přílohy
Lelekovický hrad, jedenapůle.jpg
Lelekovický hrad, jedenapůle.jpg (58.55 KiB) Zobrazeno 14453 x
silva-nortica.blog.cz
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meče

Příspěvek od Zdeslav »

Profil jednoručního meče, 14. století:

EDIT Bahnak: nefunkční odkaz
Přílohy
petr001.jpg
petr001.jpg (7.3 KiB) Zobrazeno 14406 x
edward_b001.jpg
edward_b001.jpg (32.42 KiB) Zobrazeno 14411 x
stuff74_image1.png
stuff74_image1.png (41.46 KiB) Zobrazeno 14447 x
Nezabud hrr!
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Meče

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Divous napsal:jo, Lobko dělá krásné zbraně...i když to není kovář a vyrábí je za studena zcela nedobově...ale také si od něj chci něco pořídit
Zbraně jsou krásné, jeden jeho jednoruční meč vlastním. Ale na můj vkus je poněkud "těžký na špičku". Jinými slovy je poněkud nevyvážený. Zdeslav ho viděl a měl v ruce. Zajímalo by mně, co k němu říká on.
Co se nerozvíjí, umírá!
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Meče

Příspěvek od Pavel na Besednici »

maser napsal:Jedenapůlruční meč z hradu Lelekovice zaniklého ve 3/4 14. století (rozměry jsem doplnil podle měřítka).
Kruciš, ten se mi líbí! Jeden a půl ruční meč mám, ale byl jsem poučen Zdeslavem, že poněkud nedobový. Tedy do Karlovy doby. Ale tenhle se mi fakt líbí. Otázka do pléna. Od koho byste si ho případně nechali udělat?
Co se nerozvíjí, umírá!
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meče

Příspěvek od Zdeslav »

Od Kalného. Máme ho ve skupině a není absolutně na co si stěžovat. Ale připrav si tak kolem pěti tisícovek ;)
Popřípadě, ještě nechat si udělat čepel od Hada a kompletaci od pana Bláhy, ale to tě vyjde ještě dráž.
Popřípadě, kdybys nevěděl co s penězi, tak je tu Patrik Bárta - asi bezkonkurenčně nejlepší mečíř u nás :)

K tomu meči od lobka: ano, měl jsem ho v ruce a zdál se mi masivní a pádnější - těžší na špičku. Asi bych preferoval vyváženější a lehčí (taky nemám zrovna lehký meč), ale dobově byl tvarem uplně v pořádku a byl moc hezkej.
Od Lobka jsem měl předtím v ruce jenom jedenapůlky a ty byly takový standardní.
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Meče

Příspěvek od maser »

Gur dělá sériovky takřka podobné a těch pár odlišností od toho Lelekovického by cenu asi moc nenavýšilo. Já od něj ty Lelekovice do daleké budoucnosti plánuju.
silva-nortica.blog.cz
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Meče

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Já se "picnu" :lol: Ten "nedobový" tedy do doby Karlovy mám právě od Ryšavého Gura a jsem s ním MOC spokojený. Lehký, vyvážený, prostě paráda! Jen jsem si vybral meč s cibulovitou hlavicí...
Co se nerozvíjí, umírá!
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meče

Příspěvek od Zdeslav »

Pavel: No, hele, zas mě neber jako dogma ;) Jen všechny originály jedenapůlek na 14. století, co jsem viděl měly prostě minci (pokud teda měly hlavici).
Nicméně, tohle bych opravdu do naší doby nezařadil.
EDIT Bahnak: nefunkční odkaz
Pokud se nepletu, tak je to tenhle typ, že?

P.S: pokud je ta hlavice opravdu šrobovaná, jak jsi říkal - tak by ti jí myslím mohl za mincovou vyměnit.
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Meče

Příspěvek od Divous »

no, mě se právě Lobkovi zbraně líbí protože nejen dobře vypadají, ale jsou i takové subtilní a lehoučké....asi jsem z jiné hmotnostní kategorie :D
Lobko vyrábí meče tak, že koupí tabuli plechu (nevím přesně, třída 15 nebo něco takového hodně tvrdého), tu odveze do firmy, kde řezají laserem a tam mu vypálí přesně obrysy zbraní, které pak vybrousí. Ale drží mu to a je to pěkné ;)

mimochodem, od koho je ta jedenapůlručka na tom posledním obrázku? Je fakt nádherná
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host