Jízdní boj

Moderátor: scarvein

mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní boj

Příspěvek od mikey.88 »

Mám pro mě docela zajímavý objev. V sobotu jsem byl opět v Řezenském historickém muzeu a mají tam krásně zachovalé středověké turnajové sedlo.

Obrázek

Příliš infa u toho nebylo. Jen že to je turnajové sedlo kolem roku 1400. Je to ze dřeva, na kterém je plátno vyztužené nějakým šelakem. Přes to pak barva. Zachován je i kožený polstr na několika místech vycpaný žíněmi.

Fotky zde: http://mikey88.rajce.idnes.cz/Stredovek ... 00_z_Rezna

Mikeš
Obrázek
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní boj

Příspěvek od scarvein »

Jen pekne postujte sedilka, tenhle rok se mozna pustim do rekonstrukce a jeste jsem si nevybral ;)
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní boj

Příspěvek od maser »

Zajímavé postřehy k ježdění jsou v aktuálních příspěvcích na českým šermu: http://www.ceskyserm.cz/ForumDetail-1407
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní boj

Příspěvek od scarvein »

Jo sleduji to a oplati se to cist. Raymond je Dusan Tadlanek ze skupiny Normani, podle mne nejlepsi a nejautentictejsi skupina, ktera dela 14tkovy turnaje (i kdyz hodne
mixnuty renesancnima disciplinama, ktere jsou divacky atraktivny, ale v 14tce by je delali leda tak panosi :)).
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
Lňéňa
Příspěvky: 37
Registrován: Po 02. Ún 2009 22:58:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní boj

Příspěvek od Lňéňa »

Jednotlivé disciplíny budou asi problém všeobecně, též u "pěších" turnajů. Pokud vím, tak popsány jsou později, např. Reném dAnjou. Co bylo dříve mohu jen odhadovat, ačkoli se určitě vycházelo ze zvyklostí předků. Pokud by k tomu měl někdo jakýkoliv materiál, rád bych se na to podíval. Tohle je například zajímavě zpracovaný text k mlatovým turnajům.

EDIT Bahnak: nefunkční odkaz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti