Jízdní boj

Moderátor: scarvein

Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní boj

Příspěvek od Divous »

najdu si TĚ na Libušíně. Stejně mám u tebe knížku :) Ale pít se mnou je jen pro opravdové rytíře ;)
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
Lňéňa
Příspěvky: 37
Registrován: Po 02. Ún 2009 22:58:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní boj

Příspěvek od Lňéňa »

Nazdar Pavlíku,
ono jde o to že pojem "trysk" je zavádějící. Většina lidí si pod ním představuje hoodně rychlý cval. Základní chody koně jsou krok, klus a cval. Někteří koně mají kvalitní nějaký mimochod - tolt, pas. Pokud si představíme těžkou jízdu cválající v řadě na otevřeném prostoru směrem k protivníkům, bude to nejspíš ve středním cvalu, a pak jde jen o to jak moc se navzájem vyhecují a kolik jim toho dovolí jezdci. Aby byl atak účinný, bude potřeba ho mít pod kontrolou a všichni jezdci by měli jet zhruba stejnou rychlostí.

Petr
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní boj

Příspěvek od Divous »

Nazda Petře! Rád tě zase....potkávám! :D Slyšel jsem od viktora, že děláš do koní. Díky za objasnění
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
Lňéňa
Příspěvky: 37
Registrován: Po 02. Ún 2009 22:58:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní boj

Příspěvek od Lňéňa »

Nápodobně pane. Jestli si chceš počíst o koních ve "středověku", můžu Ti půjčit dvě publikace od Jaromíra Duška.
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní boj

Příspěvek od Divous »

To by jsi byl moc laskavý, pane z Házmburka - nebo sídlíš již na jiném hradě? Já Valečov již dávno nevlastním :D
Naučit se na koni mě láká, ale nevím o tom lautr nic....
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
Lňéňa
Příspěvky: 37
Registrován: Po 02. Ún 2009 22:58:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní boj

Příspěvek od Lňéňa »

Pan Zajíc je u ledu, má ruku v mandlu :-). Počítám ale, že příští rok by mohl vyjet. Ty knížky Ti zítra půjčím v pdf OK? Někam je zavěsím. Kdybys chtěl, můžu Ti zařídit výcvik, je to jen o vůli a počtu hodin v sedle, znáš to. ;)
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní boj

Příspěvek od maser »

Právě čtu od Josefa Dobeše (1997) Jízda na koni. Teď se prodává v akci v knihkupectvích za 49,-, takže všichni alou kupovat :).
Věnuje se to tréninku jezdce a koně ve skokovém ježdění, všestranosti a drezuře. Je to dost zajímavý.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní boj

Příspěvek od Divous »

Lňéňa napsal:Pan Zajíc je u ledu, má ruku v mandlu :-). Počítám ale, že příští rok by mohl vyjet. Ty knížky Ti zítra půjčím v pdf OK? Někam je zavěsím. Kdybys chtěl, můžu Ti zařídit výcvik, je to jen o vůli a počtu hodin v sedle, znáš to. ;)
Já teď používám vlastní jednoduché znamení a říkám si "Divous z Pařezu" :D
Divousuvstit2.JPG
Divousuvstit2.JPG (13.89 KiB) Zobrazeno 4561 x
Tak to jsi velmi laskavý, pane. Jen zatím nevím jak s časem, od února mám synka v péči a jsem 100% mám v sukních....a k tomu musím stíhat ještě jednu lolitku... ;)
pdf. je ok, díky
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
Lňéňa
Příspěvky: 37
Registrován: Po 02. Ún 2009 22:58:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní boj

Příspěvek od Lňéňa »

Já teď používám vlastní jednoduché znamení a říkám si "Divous z Pařezu" :D
EDIT Bahnak: nefunkční odkaz
Tak to jsi velmi laskavý, pane. Jen zatím nevím jak s časem, od února mám synka v péči a jsem 100% mám v sukních....a k tomu musím stíhat ještě jednu lolitku... ;)
pdf. je ok, díky[/quote]

Ty jsi pořád stejnej :D. Tak tady to je: EDIT Bahnak: nefunkční odkaz
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní boj

Příspěvek od Divous »

taknevím co dělám blbě, ale "balík" nemůžu vyzvednout :(
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů