Stříbrné mince

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od mahy »

Onlouvám se předem, ale už musím.

Sleduji to tu od začátku.
Na rovinu vám tu píši, že pokud bych byl vaším členem, tak touto snahou zavést sem opravdovou stříbrnou minci bych patrně u vás skončil.
A to hned z několika důvodů:

Hrajeme si ještě na historii? Protože pokud to chcete takto s mincemi hnát ad absurdum, pak máte problém- zmínil ho tu Markvart. Jako šlechta by jste museli mít toho stříbra opravdu hromadu, ne kopu či dvě.

To s sebou nese další věci. Třeba potřebu další hromady drobných mincí.
Také zboží a služby odpovídající reálné hodnotě mincí. Protože pokud hodláte na stříbrnou minci vymýšlet přijatelnější kurz vůči službám apod. pak nechápu na co ji máte- na to vám stačí herní žeton, tedy klidně pěkně udělaná replika mince z jiného materiálu u které si stanovíte jakou přibližně kupní sílu má.


Když už si tedy pořídíte stříbro aby jste byli ECHT, pak se budete muset zamyslet a začněte kupovat i ostatní věci- koně, o hromadu více poddaných, investujte do zbrojí(protože na rovinu, ty naše by v reálném boji neobstály), poohlédněte se po nějaké vsi, tvrzi apod.

Tady brojíte jak je hliník sračka(vašimi slovy), ojeb a kdoví co ještě. Co třeba vaše zbraně? Tupé že? Vždyť to je také přeci hnus. Atd.

Dalším velikým problémem jsou finance. Také už to tu zaznělo. Nevím jak někteří z vás, ale asi většina nejsou rentiéři ani milionáři.
Pokud vezmu výše uváděnou cenu 50,- Kč za groš(a to je cena pro kamaráda), pak při kopě jsem na 3000,-
S jednou kopou-60- ti kusy vydržím chvilku, ale moc ne. Nevím jak pro vás, ale pokud to mám rozházet v rámci hry stává se tato hra poněkud finančně náročnou. A malinko uvažuji o tom, zda je to ještě hra.

Jindro nezlob se, ale povídání o tom, že nákupem stříbrných mincí bych investovat v dnešní nejisté době do nějaké jistoty- to už je úplně mimo.

Pokud se budu chtít zajistit na stáří tak rozhodně ne tímto způsobem. Mince je fajn, ale klenotník ji od tebe vykoupí opět jenom za výkupní cenu materiálu. Já ji koupím za 50(když chytím cenu pro kámoše). V tom už je nějaká marže výrobci a tuto marži mi při následném odkupu patrně nikdo nepokryje- tudíž na té minci tratím. Mohu sledovat trh a čekat až cena stříbra půjde nahoru a pak klusat s pytlíkem grošů do výkupu, ale to už vážně nijak nesouvisí s hraním si na historii.



Proboha!
Karlovci. Co blbnete?

Nezlobte se ale takto to vidím zvenku.

Edit- koukám, že během psaní to tu bylo promazáno a hozeno asi jinam. Prosím o přesun.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od Heinrichvs »

To máš špatné informace.
Parvus 6 kč ve stříbře 2 kč
Groš 40 kč 25-30 kč stříbro

Hliníkové 16 kč a 6 kč, takže to nikoho nemusí zrujnovat.

A je to návrh a mě je celkem jedno jestli to bude nebude, spíš si tím asi zadělávám na potíže, ale jak vidět ta kto asi málo kdo pochopil o co jde.
Jinak pořád dokola. Na Ag mince mě přivedly 3 spolky LH, které se mě na to ptaly už před rokem nezávyslet.
Takže se může stát mahy že za pár let to bude standart.
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od Heinrichvs »

Jinak je to zajímavý experiment a jako vše nové má své odhodlané zastánce a odhodlané odpůrce.
Nevím proč by se měly přepočítávat všechny věci na dobové mince, jednak ceny hodně věcí známe nebo se dají odvodit.
Ale to přeci není důvod to dělat.
POkud se oběh rozběhne, tak se ustaví nějaké cenové relace samy a vše si bude žít vlastní cestou. Ale hned to celé shodit nebo zase někam násilně sunout, to je jen lidská představa, že se dá vše nějak regulovat.
Opakuji, jsou náznaky, že jiné LH spolky to chtěji taky dělat a to znamená, že to má význam.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od mahy »

Heinrichvs napsal:To máš špatné informace.
Parvus 6 kč ve stříbře 2 kč
Groš 40 kč 25-30 kč stříbro

Hliníkové 16 kč a 6 kč, takže to nikoho nemusí zrujnovat.

A je to návrh a mě je celkem jedno jestli to bude nebude, spíš si tím asi zadělávám na potíže, ale jak vidět ta kto asi málo kdo pochopil o co jde.
Jinak pořád dokola. Na Ag mince mě přivedly 3 spolky LH, které se mě na to ptaly už před rokem nezávyslet.
Takže se může stát mahy že za pár let to bude standart.
Myslím, že nebude. V nějaké omezené míře u nějaké komunity ano, ale v masovějším měřítku je to utopie.
Já vím Jindro, že to chceš dělat aby to bylo perfektní, ale je to nereálné. Alespoň v tomto pojetí kdy chcete mít projekt pro hodně lidí.

Jinak k uvedeným cenám- Jana to tu už psala- investujte do raznice a hliníku si namlátí každý kolik bude chtít a nebudou lidé mít problém s tím hrát.
Na ty ostatní LH spolky jsem zvědav- myslím, že v masovém měřítku to nerozjedou- ale třeba se mýlím.
Píšeš, že se oběh rozjede a ceny se ustanoví apod. Ale pokud už chceš uvést na trh reálnou minci, pak by jsi měl také trvat na její tehdejší kupní síle. protože jinak to opět neděláš tak jak tehdy a proč potom za každou cenu lpět na echt minci? Buď se tedy něco dělá nějakým způsobem, pak ale ve všech směrech, nebo se dělají jisté úlitby. Ale proč si tedy zavádět zbytečně nákladný herní žeton?

Ano bylo by to pěkné, byla by to frajeřina. Ale není to zbytečné?
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od mikey.88 »

Hliník je sračka. Nevypadá to jako stříbro stejně jako poznáte na deset metrů kroužkovku z hliníku.

A není důvod mít x kop grošů, když na naše hraní to nemá smysl. Nějaké služby? Zatím žádné nejsou a tak stačí bohatě malé podmínkami určené max částky.
Obrázek
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od Heinrichvs »

Pokud jde o ražby tak ty má každé údobí své. Ag mince oslovily více lidí a jako každá novinka má své odpůrce.
Každopádně sám vidíš, že rozdíl mezi cenou Al a Ag mincí není velký a je to jen a pouze psychologický problém v tom, že něco může mít hodnotu.
Asi jako když se před léty řešilo, jestli má má učit opravdový fechtkunst nebo scéniku, zvítězila Kozova scénika tehdy, ale teď se to naprosto převrátilo a scénika je na ústupu a je to BOTN, Fechtové školy s maskama zápasy jdi jde dál. ALe trvalo to hodně let a hodně kolem toho bylo diskuzí a hádek.
Tohle je zkouška takový pilotní projekt a jestli se nepodaří. Já rád zkouším nové věci a tohle může celé LH hraní zlepšit.
Když to odpískáme hned na začátku z důvodů, které nejsou relevantní, tak se nedozvíme jak to může fungovat.

Jen pro představu, dnes existuje i isolované měny, nemyslím bitcoin a pod, ale různé města a vsi po světě mají svou měnu a lidi tam opravdu tom obchodují, jak alternativa státní měně. Ale na takovou ambici si opravdu nemyslíme.
Tohle má být pokus o zlepšení ale moc od toho nečekáme závratného.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od mahy »

Pro Mikeše:
Nezlob se, ale to je argument- hliník je sračka.

Cituji: A není důvod mít x kop grošů, když na naše hraní to nemá smysl. Nějaké služby? Zatím žádné nejsou a tak stačí bohatě malé podmínkami určené max částky. Konec citace

Toto je právě dobrej ojeb. Takto to chceš opravdu brát? Jako něco hnát do extrému a druhou věc odbýt s tím, že to nemá smysl a ono to nějak postačí? :roll:

Pro Jindru, ano, ale je to ještě hra?

Ale už jsem se zase dostal někam kam jsem nechtěl. Už nebudu reagovat, jenom opět tiše sledovat. Toto si musíte vyřešit vy.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od Heinrichvs »

Hele parvy:
6 za hliník, a 6 za stříbro
hliník cena 0 stríbro cena 2 kč
Tak víš co odstaň si v hlavě že to má zbytkovou cenu 2 kč a má hezkou dobovou minci, se kterou je to hra jako před tím 8-)
A až ti stará doma poví co to máš za blbosti, tak jí řekneš že až skončís s řermem tak to dát do výkupu stříbra a něco za to dostaneš.
Ale za hliník nedotaneš vůbec nic v takovém malém množství.
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od mikey.88 »

Já ten argument už psal jak tady tak na fcb. Hliník má jinou váhu. Při správné velikosti a tloušťce mince je ten hliník lehký. Barva je zcela jiná. Mám tu jak stříbro tak hliník přímo vedle klávesnice a jestli máš cestu do Prahy, tak ti ten rozdíl rád ukážu. Dvě hliníkové mince ala Groš mají stejnou váhu jako jedna stříbrná o ryzosti 835/1000 při stejném průměru. To stříbro a vůbec většina běžných kovů se od hliníku liší hustotou a leskem. Je to prostě něco jiného, tak nepiš, že jsem nenapsal argumenty. Dokonce jsem na fcb dal i video s rozdílem té barvy a lesku. Jestli je vám za těžko dát 40,- kaček za groš ale vysolíte 8 tisíc za kroužkovou kuklu, kde i nýtovaná by stačila, tak není něco v pořádku. Nýtovaná kroužkovka je kvůli větší autenticitě a vzhledu. Vypadá to prostě jinak a hliník vs. stříbro je ten samý problém. Tohle je prostě finančně nákladný koníček bez ohledu na to, co děláme za role. Ať už jde o drahé látky, stany či zbroj a výzbroj. Nikdo neříká, že bude potřeba mít několik kop mincí, tahat to všude sebou a čas od času z toho něco dát družiníkům za odměnu. To je kravina a je asi každému jasné, že by to nefungovalo a i z hliníku je to za takových podmínek blbost. I ten hliník stojí peníze a není to zrovna levný kov. I ten cín má svoji hodnotu a momentálně by mince z cínu i alpaky vyšly dráž než Jindrou nabízená alternativa ve stříbrné slitině. Ne. Opravdu se nejedná o ryzí stříbro.

Stačí ti to jako argument? Nevím jak ty, ale něco málo starých mincí mám doma a hliníkové mince patři mezi nejhnusnější oběživo, které kdy kdo vytvořil.
Obrázek
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od Heinrichvs »

Ano tohle je dohadování asi jako před roky o tom jestli mají mít lidi vlněné kostýmy a nýtované kroužkovkvy a pod.
Kolik se o tom hádalo lidí a nakonec to je dnes standart.

No a hliníkový plech, jo to pře přesně tak věc ten je drahý.
Za to stříbrný plech co si udleju a vyklepu, ten mě přijde jen na cenu stříbra a práce a udělám z něj více mincí než vyrážením.
Vyrážením z plechu je prostřih 25% ale dobově se dá dostat s tehdejší metodou až k 5%
A ten prostřih já můžu dále přetavit, ale hliníkové prostřihy můžete tak darovat do sběru, protože za to nic nedaji.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů