Stříbrné mince

Moderátor: Sovinec

Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Stříbrné mince

Příspěvek od Heinrichvs »

Situace se trochu změnila. Začíná konečně diskuze ohledně Ag měny, která se přesunula i do interních zákoutí.

V současnosti to vypadá, že by jsme mohly mít u karlovců, pokud se vůbec dohodneme následující mince pro potřeby DK.

Parvus 6 kč 0,3g 33%Ag
Groš 40kč 2,5 60%Ag

Hodnoty jsou na spodní hranici mincí z 2pol 14. nejsou nereálné ale už jsou to extrémy. Na druhou stranu to dává možnost relativně levné mince.

Co se týče nečlenů, tak zatím bych prodej pozastavil, až bude jasná sitace v samotné DK.
Naposledy upravil(a) Heinrichvs dne Ne 06. Zář 2015 22:47:16, celkem upraveno 1 x.
Avátar uživatele
Sovinec
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 07. Črv 2012 6:21:00
Místo/Bydliště: Šumperk/ Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od Sovinec »

od nas zajem taky bude, pocet ti nahlasim co nejdriv
"Páni ze Sovince udržovali styky s olomouckými měšťany a využívali jejich služeb. Ne vždy však měli zájem za služby měšťanů zaplatit."
trener
Příspěvky: 285
Registrován: Čt 30. Črc 2009 19:39:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od trener »

Bylo by prosím možné upřesnit cenu? Původní informace byla 30-40,-Kč za 1 ks, nyní je to 50,-Kč pro karlovce a o pár desítek více pro ostatní... Podle toho se bude odvíjet počet kusů, o který budu mít zájem. Děkuji
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od Heinrichvs »

To je přesně to, čemu se chci vyhnout. Kdo má zájem o groše, tak budu potřebovat zálohu. Jinak do toho nejdu.
Mám své práce dost a tohle má být služba karlovcům, pokud tedy do toho vůbec půjdu. Udělat si pár mincí pro sebe a naší družinu je pro mě maličkost, ale zrekonstruovat celý postup je těžší. Rád bych aby se karlovci posunuly na další úroveň a mohlo se začít opravdu obchodovat. Navíc stříbro jen nadčasová věc a v současné době je hodně levné a je dobré toho využít.
Takže znovu, 40-30 kč je cena stříbra, 50 kč je jen pro takovou počáteční zkoušku, ale jen pro ty kdo mi dá zálohu.
Pokud to budu dělat do budoucna tak jedna bude stát 80 kč za kus ale bez zálohy na stříbro. Pro mě je to zátěž a cena odpovídá ceně stříbra a mojí práci/doba na tom strávená.

Kalkulace a postup: hřivna 265g Ag bych nechal nakonec 90% zaokrouhleno 240g stříbra a cena stříbra se hýbe a musí se brát aktuální v době nákupu, teď bych mohl mít za velmi dobrou cenu 10kč, pokud to nebude trvat dlouho. Tedy 2400 kč stříbro. Pokud bych z jedné hřivny mohl udělat 60 grošů tak vychází cena stříbra 40 kč.

Kdo má zájem, tak na každý groš 40 kč zálohu na stříbro a pak 10 kč za práci na tom.
trener
Příspěvky: 285
Registrován: Čt 30. Črc 2009 19:39:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od trener »

Kam mám zálohu poslat a v jaké výši?
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od mikey.88 »

Já jdu do toho za předpokladu, že výsledek bude skutečná replika Pražského Groše :) Záloha není problém.
Obrázek
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od maser »

Já mám taky zájem. Množství co jsme se bavili na tréninku.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od scarvein »

Take by me to zajimalo, zalezi na datu realizace.
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od Bilajz »

Asi bych také cca 10 kusů vzal, záloha je samozřejmost.
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od Zdeslav »

...a hlíníkové a cínové groše jsou rázem pro smích :) :clap:
Nezabud hrr!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů