Pokrývky hlavy

Avátar uživatele
Magdaléna z Žákavy
Příspěvky: 8
Registrován: Po 23. Dub 2012 10:08:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokrývky hlavy

Příspěvek od Magdaléna z Žákavy »

Dobrého dne všem přeji, a jako nováček tohoto fóra mám dotaz možná hlavně k dámské části. Pokouším se vyrobit si kruseler a potřebovala bych radu ohledně toho, jak docílit toho, aby jednotlivé otvůrky mezi sklady pěkně držely, viz. obrázek??? Napadlo mě to naškrobit, přičemž bych do dírek dala nějaké trubičky, nebo něco podobného. Máte s tím prosím někdo zkušenosti???
c6f3511c303e007fd296ddfbd4420cdb.jpg
c6f3511c303e007fd296ddfbd4420cdb.jpg (27.8 KiB) Zobrazeno 7591 x
Avátar uživatele
Eliška z Rohozce
Příspěvky: 353
Registrován: So 12. Ún 2011 13:30:08
Místo/Bydliště: Skalany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokrývky hlavy

Příspěvek od Eliška z Rohozce »

Já jsem tenhle typ vyráběla, a ano, škrobím to... :) Vyráběla jsem to nedobově na brčkách (oproti jiným tyčkám se to dá ohnout a pohodlněji se to šije... výběr průměrů je velký a nestojí moc i když jich tam pravděpodobně budeš mít hodně... )

Nejlepší je si po dokončení uvařit škrob (náhražky typu škrobenka apod. nefungují) v poměru tak lžíci škrobu na půl litru vody, nebo tak nějak... (výsledek je hodně hustej, zvlášť po vychladnutí) a za vlažna to na to napatlat. Brčka tam nastrkat před namočením, po namočení to jde výrazně hůř.

Výsledek drží dost dobře, ale stejně to na těch brčkách i převážím, není to tak náročný na to kam to hodíš.. I když je to naškrobené, tak když ti na to někdo sedne a nic v tom není tak ti nepomůže nic... ;)

http://jobro.rajce.idnes.cz/kruseler/
Avátar uživatele
Magdaléna z Žákavy
Příspěvky: 8
Registrován: Po 23. Dub 2012 10:08:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokrývky hlavy

Příspěvek od Magdaléna z Žákavy »

Děkuji za vyčerpávající informace ;) a chválím nápad s brčky! Já mám otvory větší - asi tak jako dámský prsteníček, takže budu muset použít něco jiného, zatím mě však nenapadlo co :cry:

A to je vlastně pravda, že na ten převoz by bylo dobré to tam mít také...no a tak to tedy už nevím vůbec, co tam nastrkám :x
Avátar uživatele
Eliška z Rohozce
Příspěvky: 353
Registrován: So 12. Ún 2011 13:30:08
Místo/Bydliště: Skalany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokrývky hlavy

Příspěvek od Eliška z Rohozce »

zkus zajít do nějakejch gastro potřeb, nebo tak něco... dneska je populární mít tlustý brčka třeba na takový to bubble nebo jak se to jmenuje... a ty si myslím, že jsou podobně tlustý :) a stačí tam mít třeba jen půlku nebo třetinu, takže kdyby byly dražší, tak se ta cena dá ukočírovat :)
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokrývky hlavy

Příspěvek od mikey.88 »

http://www.gastropohotovost.cz/www-gast ... lene-100ks

Nejlevnější co jsem našel. Dělají se ve velikostech 10,5 mm, 11 mm a 12 mm.
Obrázek
Avátar uživatele
Magdaléna z Žákavy
Příspěvky: 8
Registrován: Po 23. Dub 2012 10:08:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokrývky hlavy

Příspěvek od Magdaléna z Žákavy »

Díky moc za rady, jste milí! ;)
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokrývky hlavy

Příspěvek od Zdeslav »

Přátelé,

začíná se mi potvrzovat to, co říkal Titus už před delší dobou, a sice, že pokrývka hlavy typu coif (alias "mimino") nepatří do našeho kulturního okruhu a nenosila se tu, nebo jen marginálně. Jediné vyobrazení od nás nebo z říše, které se mi podařilo najít a kde myslím coif je je toto:

http://karlovci.rajce.idnes.cz/Pokryvky ... C10112.jpg
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Bahnak
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 146
Registrován: Út 16. Říj 2012 0:28:23
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokrývky hlavy

Příspěvek od Bahnak »

Navíc zda to vůbec "coif" je mi přijde vzhledem k jednoduchosti vyobrazení dost spekulativní.
Obecně již delší dobu beru "mimina" jako jakýsi přežitek z dob minulých, navíc výrobců hezkých a koukatelných klobouků přibylo jak hub po dešti, tedy na hlavu máme co dát i bez "mimin".
Promazávání nefunkčních odkazů s.r.o.
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokrývky hlavy

Příspěvek od mikey.88 »

Tohle já tvrdím už dost dlouho. Coif ano ale na začátek 14. století. V Codex Manesse lze nalézti. Ale za nás už je to mimo. Udržuje se v Itálii a Španělsku ale u nás ne.
Obrázek
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokrývky hlavy

Příspěvek od scarvein »

To mam vicemene potvrzeno i od lidi co stoji za Diu Minnezit. Byla to jedna z mala vyhrad co meli k nasemu foceni lovu - ze do naseho regionu coify proste nepatri.
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů