střih na surecot

Avátar uživatele
Lucrezie
Příspěvky: 62
Registrován: Út 17. Led 2012 13:36:35
Kontaktovat uživatele:

střih na surecot

Příspěvek od Lucrezie »

ahoj,
moc bych prosila o radu, mám doma brokát, chtěla bych z něj udělat bezboký surecot okolo roku 1360 pro šlechtičnu (zlatý střed ani ne chudá :-)ani ne nechutně bohatá). Mohl by mi někdo poskytnout nějaký střih prosím? Mám totiž problém,brokát je docela pravidelně vzorovaný, nejsem si jistá jestli se může klínovat, či jak se střihá jinak, kvůli vzorování borkátu-aby to nejelo někam šejdrem, popřípadě jestli se na to dřív nehledělo.
Děkuji
Lucrezie, páv a pes
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: střih na surecot

Příspěvek od richardrg »

Lepší kusy oděvu jsou sestavené tak, aby vzor nebyl přerušený, na druhou starnu s takto drahou látkou by se velmi šetřilo a využil by se každý kousek, pak by vzor asi v některých místech nenavazoval. Nejvíc se to odvíjí od movitosti, tak si vyber.

Co se týče střihu, určitě by si mohla využít hluboké průramky" čertova okénka". Případně hlubší kulaté, nebo oválné výstřihy. U rukávové varianty určitě na předloktích co nejúžší, případně na knoflíky, dobré kombinovat s výstřihem na knoflíky. Sukni budeš asi muset klínovat, existuje také možnost kodně kónické sukně, ale řasení pak není tolik pěkné jako při 4 klínech. Je možné použít také dva boční klíny.

Nejsem si úplně jist použitelnostíúzkého rukávu s trychtýřky na konci, možná jsou mladší.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: střih na surecot

Příspěvek od kure »

jak píše kateřina pokud nejsi nechutně bohatá čekal bych nenavazující vzor. ono i chares d blois měl na svojem purpointu nenavazující vzor brokátu a ten byl určitě dost bohatý.
Avátar uživatele
Lucrezie
Příspěvky: 62
Registrován: Út 17. Led 2012 13:36:35
Kontaktovat uživatele:

Re: střih na surecot

Příspěvek od Lucrezie »

Děkuji Vám oběma moc. Já si to myslela stejně, jen jsem si nebyla jistá, zda to bude takhle možné.
Děkuju moc za odpovědi:)
Lucrezie, páv a pes
Avátar uživatele
Lucrezie
Příspěvky: 62
Registrován: Út 17. Led 2012 13:36:35
Kontaktovat uživatele:

střih cotte

Příspěvek od Lucrezie »

a prosím prosím...vím, jakého přibližného střihu má být cotte pod surecot, ale nechci být relativní, a chtěla bych mít střih ověřený....máte nějaký typ na toto cotte?
Lucrezie, páv a pes
Zpitíhněv
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 136
Registrován: Po 15. Bře 2010 21:17:23
Místo/Bydliště: Horní Bříza/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: střih na surecot

Příspěvek od Zpitíhněv »

tak buď na kostym.cz je střih na vypasovanou cotehardii pod surcotte - http://kostym.cz/Obrazky/7_Adaptace/06_ ... 06_02A.gif
nebo v Thursfieldový určitě nějakej střih je (nemam jí teď u sebe...)
Odborník ví stále více o stále menším počtu věcí. Nakonec ví opravdu všechno o ničem.
http://www.shsinvictum.cz
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: střih na surecot

Příspěvek od Kordulka »

Odkaz na Thursfieldovou se dá vyhrabat tady:

viewtopic.php?f=48&t=373&p=23927&hilit= ... %2A#p23927
Avátar uživatele
Lucrezie
Příspěvky: 62
Registrován: Út 17. Led 2012 13:36:35
Kontaktovat uživatele:

Re: střih na surecot

Příspěvek od Lucrezie »

děkuju:)
Lucrezie, páv a pes
Posadowski
Příspěvky: 301
Registrován: Ne 21. Zář 2008 18:00:18
Kontaktovat uživatele:

Re: střih na surecot

Příspěvek od Posadowski »

richardrg napsal:Lepší kusy oděvu jsou sestavené tak, aby vzor nebyl přerušený...
Ty, Richarde, to je docela důležitá informace. Jak jsi na to přišel? Čím se to dá doložit, kde se to dá najít?
Posadowski
Příspěvky: 301
Registrován: Ne 21. Zář 2008 18:00:18
Kontaktovat uživatele:

Re: střih na surecot

Příspěvek od Posadowski »

Vojta napsal:tak buď na kostym.cz je střih na vypasovanou cotehardii pod surcotte - http://kostym.cz/Obrazky/7_Adaptace/06_ ... 06_02A.gif
nebo v Thursfieldový určitě nějakej střih je (nemam jí teď u sebe...)
Tohle radši nedělej. Podle mne to nemá moc pramennou oporu. To si vezmi opravdu spíš tu Thursfieldovou, to je mnohem ověřenější, navíc je tam postup od začátku do konce, steh po stehu, do nitě. To je spolehlivá knížka.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů