Suknice

Odpovědět
Marcoss
Příspěvky: 2
Registrován: Út 03. Dub 2012 21:59:09
Kontaktovat uživatele:

Suknice

Příspěvek od Marcoss »

Moc rád bych se dozvěděl něco o suknicích. Po případě bych rád viděl i nějaké vzory či střihy.
Předem moc děkuji.
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Suknice

Příspěvek od richardrg »

Sežeň si Possadovského práci o kabátcích. Tam je více informací než budeš potřebovat.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Suknice

Příspěvek od mikey.88 »

Ahoj Marcossi.
Otázka je hrozně stručná. Takže kdyžtak napiš, jaké období (+-5let) tě zajímá a podle toho ti budeme moci poradit případně nasměrovat tvé další kroky správným směrem. Chceš tvořit nějakou postavu nebo tě to zajímá z badatelského hlediska? Pokud postavu, tak úplně nejlepší bude pro tebe to, že si zde v Salónu tovaryšů založíš vlastní vlákno s názvem tvé postavy, zaměřením a s datací a zde lépe zkonkretizuješ své otázky.

PS: Vítej mezi námi :)

Mikey
Obrázek
Marcoss
Příspěvky: 2
Registrován: Út 03. Dub 2012 21:59:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Suknice

Příspěvek od Marcoss »

Děkuji za přivítání! :)
Po pravdě nejsem v těchto věcech až tak zkušený. Víceméně s šermem začínám a zatím jsem jel podle kolegů ze skupiny, prostě jsem splácal nějaký kostým nehledě na dobovost. Naštěstí mě tahle problematika začala zajímat dřív, než bylo pozdě a tak jsem začal pátrat a nalezl jsem vás ;) ..spolu s vámi také hodně užitečných rad.
K té suknici. Mělo by se jednat o materiál a střih zasazený do doby vlády Karla IV, spíš o poslední léta jeho vlády tj. někdy okolo roku 1370 až do jeho smrti. Kostým, který bych chtěl skládat, má představovat muže ve stavu rytířském nebo chudého šlechtice.
Pokusím se něco spíchnout a sepsat, pokud máte nějaké návrhy nebo se podobné téma na fóru vyskytuje, řekněte prosím kde hledat.

Děkuji!!
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Suknice

Příspěvek od mikey.88 »

V tom případě vítej ještě jednou a doporučuji si v salonu zavést vlákno. Postavu můžeš rozvést později. Ale rady budou směřovat tam. Pokud jde o civilní oděv, tak nejlepší bude si od někoho půjčit nebo koupit práci na téma módních pánských kabátců od Mgr. Petra Vody (zde jako Posadowski). Dá se říct, že dříve či později budeš potřebovat pro sebereprezentaci něco takového 8-) Na 70. léta se tomu nevyhneš i kdyby jsi moc chtěl :) Ale když už to člověk má, tak je to paráda.

EDIT Bahnak: odstraněn nefunkční odkaz
Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti