Podklady ke stažení

které nejdou zařadit jinam

Moderátor: Sovinec

Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady ke stažení

Příspěvek od Zdeslav »

Pokud si dobře vzpomínám tak jsem něco bral i odtamtud, ale ty obrázky jsou všude možně po internetu, tak to snad nebude bráno jako vykrádání...

Jinak je teda asi skoro všechno co tam je svým způsobem vykrádání :).
Nezabud hrr!
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady ke stažení

Příspěvek od mikey.88 »

Mno Maršálek si myslel, že to je moje dílo (v návaznosti na mojí manuskriptovou sbírku) a zmínil se, že by Catány nebyla ráda. Že některé ty fotky muselo těžce shánět. Tak jen proto jsem se zmínil ;)
Obrázek
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady ke stažení

Příspěvek od mahy »

No na rovinu- pokud to není chráněno patentem tak se nemůže nikdo divit když to někdo další použije dál. A pokud je to pro dobro věci-a to je- tak bych to nekomentoval.

Pokud to je ovšem ,,tajné'' a dělá si na to někdo výhradní právo-pak ať si to nechá ;) - ke škodě všem :(
Nechápu proč si neposkytnout informace atd. když jde o to aby to za něco vypadalo.

Pokud opravdu Catany vadí, že byly použity obrázky z Kostým.cz pak je fér někde uvést, že si nepřeje aby byly dále šířeny.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady ke stažení

Příspěvek od Klinštejn »

Já bych to akorát napsal do zdrojů v té DP. Páč to se ze zákona musí.. a dál bych to neřešil. Když uvedeš citace, tak si můžeš použít celkem všechno..
Obrázek Det finns alltid hopp..
Posadowski
Příspěvky: 301
Registrován: Ne 21. Zář 2008 18:00:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady ke stažení

Příspěvek od Posadowski »

Klinštejn napsal:Já bych to akorát napsal do zdrojů v té DP. Páč to se ze zákona musí.. a dál bych to neřešil. Když uvedeš citace, tak si můžeš použít celkem všechno..
Spousta obrázků na kostym.cz by se dala najít i jinde na netu, ale větší část spíš ne, část jich je z knížek a to dost často obtížně sehnatelných a drahých. Ať tak nebo tak, autorům stránek dalo kupu práce to seřadit, srovnat, popsat, mnohdy i obrázky různě upravit, aby na nich bylo něco vidět. Je pak logické, že se jim nelíbí, když si ty obrázky někdo jen tak stahuje a vydává je za svoji práci (ať jako součást sbírky obrázků, nebo do svých článků, nebo na své webovky). Chtějí jedinou věc, když se ten obrázek někde použije, aby u něj bylo napsáno, že pochází z kostym.cz. Je to takový problém? BTW, ani ze zákona nestačí napsat kostym.cz jen do seznamu literatury, korektně citovaný by měl být každý obrázek i každá převzatá část textu.
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady ke stažení

Příspěvek od Zdeslav »

Tak jsem k převzatým fotkám doplnil že jsou z kostym.cz
Nezabud hrr!
Dorlas
Příspěvky: 57
Registrován: So 12. Zář 2009 16:01:23
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady ke stažení

Příspěvek od Dorlas »

"Never trust another reenactor."
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady ke stažení

Příspěvek od maser »

silva-nortica.blog.cz
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady ke stažení

Příspěvek od Kordulka »

Zdeslav mne inspiroval a tak jsem se dala do hledání a našla digitalizované Saské zrcadlo - mělo by to být to z r. 1365 s chlápkem ve šlapu s kloboukem 8-)
http://diglib.hab.de/wdb.php?dir=mss/3- ... yp=0&size=

Kromě toho, že ty iluminace jsou plné života a tu a tam i humoru, jsou tam vyobrazené mraky předmětů denní potřeby a bůec věci, které by se nám mohly náramně hodit.


A tady je celá rukopisná knihovna s dalšími rukopisy ze 14. a mnoha dalších století: http://www.hab.de/bibliothek/wdb/mssdigital.htm
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady ke stažení

Příspěvek od mikey.88 »

Tady na těch stránkách je ke stažení další manuskript. Má to jen 70 MB :D

http://digi.ub.uni-heidelberg.de/diglit/cpl1969/

Cod. Pal. lat. 1969

Guillaume de Deguileville

Le Pèlerinage de Vie Humaine (Die Pilgerfahrt zum himmlischen Jerusalem)

Toulouse, um 1375
Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů