prosím o radu

Odpovědět
Johny 5
Příspěvky: 2
Registrován: Ne 06. Kvě 2012 17:24:35
Kontaktovat uživatele:

prosím o radu

Příspěvek od Johny 5 »

Ahoj. Chtěl bych se zeptat povolanějších než jsem já na pánský a dámský oděv z období 1420-1425. Jednalo by se o oděv střední vrstvy z Čech. Potřeboval bych alespoň nějak nasměrovat na střihy, nebo obrázky, abych si neudělal nějaký paskvil, který budu muset předělávat. Rád bych, aby kostým sloužil co nejdéle a vypadal co nejvěrohodněji.
Pánský by byl pro řemeslníka a někdy pro střelce z píšťaly/luku po doplnění dalšími doplňky. Chtěl bych se zeptat na to, jestli jsou pro tuto dobu vhodné normální kalhoty, nebo bruchy s nohavicemi. A kdyžtak jaký svrchní oděv. Představoval bych si asi nějakou obyčejnější jednobarevnou tuniku a na hlavu kápi. Vše samozřejmně vlna.
Dámský oděv by byl spíše pro nějakou kuchařku, nebo jinou řemeslnici/trhovkyni. Materiál opět vlna a len.
Děkuji za rady
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu

Příspěvek od mahy »

Ahoj to houpni raději na Brodec- tam máš podobných postav spoustu. Tady s tou datací moc lidí nebude.
http://forum.brodec.org/viewforum.php?f=1
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Johny 5
Příspěvky: 2
Registrován: Ne 06. Kvě 2012 17:24:35
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu

Příspěvek od Johny 5 »

Díky. Já se tam podívám.
Avátar uživatele
volodaheg
Příspěvky: 1
Registrován: Stř 07. Lis 2012 0:51:48
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu

Příspěvek od volodaheg »

Zdravím Vás, chcel by som sa spýtať, či by ste mi vedeli poradiť, či je fajn tento strih pre mešťana zo 14teho storočia
EDIT Bahnak: nefunkční odkaz
je to obrázok s kostým.cz

jedná sa mi hlavne o to či su v poriadku hlavne tie pachy :)
Ďakujem veľmi pekne za prípadnú radu :)

PS: ešte aby som dodal venujeme sa koncu 14teho storočia :)
O.Z. Schatmansdorf Častá
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu

Příspěvek od Czernozub »

Mě připadá že autor nepochopil nějaký obrázek, páč to vypadá spíš ne jako pachy, ale jako rozepnutý rukáv...
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Avátar uživatele
Josephus Titus
Příspěvky: 236
Registrován: Pá 12. Zář 2008 7:56:35
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu

Příspěvek od Josephus Titus »

volodaheg napsal:či je fajn tento strih pre mešťana zo 14teho storočia
Spíše není.
Obecně a stručně:
Podobné široké pachy lze najít na oděvech 40. let, ale těm neodpovídá délka oděvu (příliš krátký) a kukla je na tu dobu dost malá. Široké pachy (či spíše rozdělené zvonovité rukávy) se objevují také na konci století (tedy to je to, co chceš), ty ale většinou bývají delší (delší než ruka). Střih těla se moc nehodí ani na tohle období, měl by být buď vypasovaný s vycpaným hrudníkem a nebo naopak hodně volný a řasnatý.
上人の口真似してやなく蛙

svatý muž řeční
a žába kváká
přesně jako on
Posadowski
Příspěvky: 301
Registrován: Ne 21. Zář 2008 18:00:18
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu

Příspěvek od Posadowski »

Josephus Titus napsal:Spíše není.
On je to obrázek z Norrise. Ten není v řadě detailů moc přesvědčivý. Když budeš mít rukávy od lokte k zápěstí s knoflíčky a nezapneš si je, budeš vypadat přesně takhle (vyzkoušeno, někde mám i krásnou fotku). A z nějakého takového vyobrazení se autor asi inspiroval, podobných nepřesností je Norris bohužel plný.
Takže bych to udělal s těmi knoflíčky a délky po kolena a pak by se to asi dalo...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti