Lazebnice Jana

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
Eliška z Rohozce
Příspěvky: 353
Registrován: So 12. Ún 2011 13:30:08
Místo/Bydliště: Skalany
Kontaktovat uživatele:

Lazebnice Jana

Příspěvek od Eliška z Rohozce »

Jana
poddaná paní Elišky z Rohozce
1371 - 1380

Žena nápadně podobná ctihodné Elišce z Rohozce, ale se svou paní má pramálo společného. V Turnově se podílí na provozu lazebny společně s několika dalšími, ale pro svou touhu po dobrodružství a velkou zálibu v pěkných mužích často táhne s vojskem starajíc se o čistotu mužů ve zbroji.
Tento přivýdělek je nemalý a proto si ráda občas pořídí lepší jídlo či pití a na ostatní tolik nezbývá. Když se zrovna nestará o teplou vodu do lázně o někoho v ní, nebo o svůj žaludek, je jí vidět tam kde je zrovna potřeba. Mimo svou práci je pro každou špatnost a hru. V tomto mi často napomáhá můj adoptivní bratr Břetislav, sloužící na Rohozci jako strážný.
Narodila jsem se v Rohozeckém podhradí v rodině ševce a jeho hrabivé ženy. Tatínek pracoval tak dlouho až se upracoval když mi bylo deset a maminka se znovu výhodně vdala. V nové domácnosti ale pro mě nebylo místo, otčím po mě pokukoval jen co mi bylo 13 a mě se hnusil. Matka mi to nevěřila a tak jsem utekla a vzala první práci která se mi naskytla.
Jako poslední ze šesti sourozenců bych doma stejně nic moc nedostala. Zbylí mí starší sourozenci – Tereza, David, Jan, Barbora a Doubravka zůstali s matkou a snaží se s otčímem vyjít. Barbora mi čas od času nosí zprávy z domu případně něco na přilepšenou.
Přílohy
IMG_6592.JPG
DSC_0517.jpg
13087470_10204201775364438_3654237006844174990_n.jpg
Naposledy upravil(a) Eliška z Rohozce dne Pá 10. Ún 2017 11:03:52, celkem upraveno 1 x.
Avátar uživatele
Eliška z Rohozce
Příspěvky: 353
Registrován: So 12. Ún 2011 13:30:08
Místo/Bydliště: Skalany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazebnice Jana

Příspěvek od Eliška z Rohozce »

Nový kousek vybavení - lžíce podle nálezu plus jedna náhradní méně zdobená.. Výrobce https://www.facebook.com/pages/Jaroslav ... 29?fref=ts
Přílohy
DSC00557.jpg
originál
originál
7020717.JPG (108.78 KiB) Zobrazeno 7421 x
Avátar uživatele
Eliška z Rohozce
Příspěvky: 353
Registrován: So 12. Ún 2011 13:30:08
Místo/Bydliště: Skalany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazebnice Jana

Příspěvek od Eliška z Rohozce »

Já, žena líná a marnivá, mám problém zásadního významu...

Nevím co s pěti metry skvělé diamantové vazby :D která ovšem asi nesnese namáhání v tahu které požadují moje běžné spodní šaty, a tak hledám alternativy. Nápadů mám jen pár, tak se obracím na všechny co by těšilo něco vymyslet :)

Jednou variantou, byť ne zcela eliminující ty tahy, by bylo udělat z toho lnu svrchní šaty přes spodní lněné šaty, jen s krátkým rukávem... Ale pořád se bojím toho, že se mi to vysype na zádech, když to ušiju tak jak jsem zvyklá

Další variantou by byly bezboký šaty, tu ovšem nastává otázka, jestli by žena mého postavení takovou věc měla (asi bych i předpokládala, že na trh a do kostela jo... ) a v jakém tvaru by asi byly...

Dle výše psané definice role jsem asi de facto žena vydělávající si mytím lidí, občas volnějšího mravu, tudíž se mi čas od času dostane prémií od spokojench zákazníků... S rolí souvisí vypadat pěkně a dle módy... (prostitutky z módy působí levně, co si budem nalhávat... :D O:) )

Zopakuji otázku: 1) Bezboké šaty pro nešlechtičnu: ano? ne? jak?
2) Když ne, na co jinak v rámci role zužitkovat hafo krásný látky která se sype? :D
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazebnice Jana

Příspěvek od mikey.88 »

Dej foto ne? :lol: Kdybys nevěděla co z pěti metrů látky, tak z toho ušij polštářky pod zadek :lol:
Obrázek
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazebnice Jana

Příspěvek od Zdeslav »

Já tomu teda moc nerozumím, ale nevidím důvod, proč by bezboké šaty měly být pro nešlechtičnu nepatřičné. Jasně, že to nejsou montérky nebo běžný oděv vesničanky, ale na tvojí postavu proč ne. Jde o střih, který je vcelku jednoduchý. Vrstvy se pak odlišují hlavně zdobením, látkou a dalším použitým materiálem a doplňky.
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazebnice Jana

Příspěvek od scarvein »

Take bych to tak videl. Porad zijeme v dobe, kde se nizsi vrstvy snazi osacenim co nejvice podobat tem vyssim, minimalne u spolecneskych udalosti (slavnost, kostel, trhy...). Ty jakozto lazebnice mas zarucene moznost takove veci videt, zejmena na sve pani. Takze nevidim duvod, proc by Jana nemohla snit o bezbokem satu a nejaky podobny si pak v ramci svych moznosti poridit. To ze se to nekterim patricijum darilo az presprilis nam krasne dokazuji odevni poradky, kde se pomoci prikazu a zakazu snazi slechta zamezit tomu, aby to nedoslo prilis daleko. Ale co vim, tak v Cechach tech poradku moc nemame.
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
Eliška z Rohozce
Příspěvky: 353
Registrován: So 12. Ún 2011 13:30:08
Místo/Bydliště: Skalany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazebnice Jana

Příspěvek od Eliška z Rohozce »

tak šaty zatím nejsou, to uvidíme co bude do sezony, ale doplňkuju :) zrcátko nakonec bude Jany, a Elišce budu něco dál shánět... :)
Přílohy
IMG_7434.JPG
IMG_7433.JPG
Avátar uživatele
Josif
Příspěvky: 378
Registrován: Čt 10. Zář 2009 13:18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazebnice Jana

Příspěvek od Josif »

Ta síťovka je na melouny? :D

Pěkné doplňky :clap:
Bohuš Ras
Si vis pace, para bellum
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazebnice Jana

Příspěvek od Saltkrakan »

Josif napsal:Ta síťovka je na melouny? :D

Pěkné doplňky :clap:
Bacha na věc, s melounama není nejmenší problém :) (dokonce v Praze byli za Karla IV. zemědělci, nebo jak to nazvat co se pěstováním melounů z větší části živili :D )
ObrázekObrázek
Avátar uživatele
Eliška z Rohozce
Příspěvky: 353
Registrován: So 12. Ún 2011 13:30:08
Místo/Bydliště: Skalany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazebnice Jana

Příspěvek od Eliška z Rohozce »

:D cech melounářů :D :D

jinak tak velký to zas není, do toho by se vešel leda melounek velikosti tenisáku :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů