Průvod Karla IV

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
Sovinec
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 07. Črv 2012 6:21:00
Místo/Bydliště: Šumperk/ Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Průvod Karla IV

Příspěvek od Sovinec »

Doporučuji projít tuto stránku.

Hodil bych přímo linky na dané střihy, ale nejde to.

Komplikovanější střihy, se kterými uděláš parádu.
Herjolfsnes č.43
Cotehardie

To by pro začátek mohlo stačit.

EDIT: chtěl jsem připojit i jednodužší střihy, ale Bilajz mě předběhl, ty budou pro tvé účely asi lepší.
"Páni ze Sovince udržovali styky s olomouckými měšťany a využívali jejich služeb. Ne vždy však měli zájem za služby měšťanů zaplatit."
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Průvod Karla IV

Příspěvek od Bilajz »

Na varkoče zapomeň, jedná se o přehoz přes zbroj. To co mnohde vidíš tady http://panteri.rajce.idnes.cz/Libusin08/#P1020183.JPG je naprostá nechutná keckařina a kdo to nosí je všech humusáků král :twisted: .
Střih na klasickou tuniku např zde http://kostym.cz/Cesky/6_Dobove/06_Suknice/VI_06_02.htm
Kápě pak zde http://kostym.cz/Cesky/6_Dobove/11_Kape/VI_11_02.htm
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Průvod Karla IV

Příspěvek od mahy »

Ahoj. A posuňme to dál. Budete mít také nějaké jiné vybavení když ztvárňujete tu družinu? Ono by to také chtělo na toho ,,rytíře,, aby měl nějakou zbroj když už nejede v honosném civilu, družiníci by měli mít nějakou zbroj, zbraně-kopí, meče, štíty...
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Sovinec
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 07. Črv 2012 6:21:00
Místo/Bydliště: Šumperk/ Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Průvod Karla IV

Příspěvek od Sovinec »

Souhlas s Mahym.
"Páni ze Sovince udržovali styky s olomouckými měšťany a využívali jejich služeb. Ne vždy však měli zájem za služby měšťanů zaplatit."
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Re: Průvod Karla IV

Příspěvek od Saltkrakan »

Už jenom to, že se hraje na rytíře znamená, že jeho outfit by měl splňovat jistý náležitosti - ostruhy, rytířský pás atd. Taky pozor u toho erbu, aby to nebyla z heraldickýho hlediska kravina.

Co se týče čabraků koní, tak asi nejhezčí a nejnázornější iluminace je tato (kradu z mikeho rajčete) http://mikey88.rajce.idnes.cz/Yates_Tho ... _Auray.jpg. Celkově co jsem prolistovával manuscripty tak se objevují jak zahalení koně, tak jen normálně ustrojení.

Další věci (dojemnou péči o zvířátka, exkurz do myslí středověkého člověka a přístup typu "chcu s kemošama na jednu akci tak mě tu koukejte vysolit jak mám co levně vyrobit") nebudu radši komentovat protože bych se akorát nakrkl...
ObrázekObrázek
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Průvod Karla IV

Příspěvek od scarvein »

Tady je v priloze par inspiraci pro konske postroje. Jsou to sice veci na Spanelsko pocatku 15. stoleti, ale primo v cabrakach a postrojich koni tam neshledavam nic. co by pro Tvuj ucel mohlo vadit.
Přílohy
postroje.rar
(1.42 MiB) Staženo 337 x
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Raskenius
Příspěvky: 15
Registrován: Ne 14. Črv 2015 5:22:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Průvod Karla IV

Příspěvek od Raskenius »

Saltkrakan napsal: Taky pozor u toho erbu, aby to nebyla z heraldickýho hlediska kravina.
Děkuji za širší okruh upozornění. Erb je platným a schváleným erbem od :
Stanislav Kasík
Heraldická kancelář
„Dauphin“
Naposledy upravil(a) Raskenius dne Út 16. Črv 2015 2:26:37, celkem upraveno 1 x.
Raskenius
Příspěvky: 15
Registrován: Ne 14. Črv 2015 5:22:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Průvod Karla IV

Příspěvek od Raskenius »

mahy napsal:Ahoj. A posuňme to dál. Budete mít také nějaké jiné vybavení když ztvárňujete tu družinu? Ono by to také chtělo na toho ,,rytíře,, aby měl nějakou zbroj když už nejede v honosném civilu, družiníci by měli mít nějakou zbroj, zbraně-kopí, meče, štíty...
No tak mi nebudeme císařova/královská garda - to je na nich...
Ale ano nějaký meč (plně funkčních replik) se u nás najde :-D
mi spíš vyloženě civilní součást průvodu.
Raskenius
Příspěvky: 15
Registrován: Ne 14. Črv 2015 5:22:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Průvod Karla IV

Příspěvek od Raskenius »

Dovolím si tímto poděkovat všem zúčastněným pánům i oběma dámám. Nemám k dispozici dostatek reputačních bodů abych mohl jednotlivě dát palce nahoru…
Pokud jsem se svou snahou se do toho ponořit aspoň trochu hlouběji a neodbýt to podle toho co se dá najít na netu za fotky z různých „historických akcí“ (viz. třeba ty obyč. varkoče, bavlněný tuniky...) nějak dotknul, tak vězte že to rozhodně nebylo účelem. Naopak tady jsem hledal to co jsme nevěděli, nebyli si jistí, apod. proto tak úplně nechápu rozhořčení některých. Kde jinde bych to tedy měl hledat, abych se někoho nedotknul jsem netušil a netuším…
Takže děkuji a s přáním krásného dne
Raskenius
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Průvod Karla IV

Příspěvek od Heinrichvs »

To máš tak Raskenie, tady se lidi hádaji už o maličkosti a v úzkém časovém rozmezí. Takže když vidíme jak se honosně a za těžké peníze producírují pseudohistorický hastroši na různých průvodech ve filmech a dokumentech, tak už nemáme o nikom iluze. Karlovci disponují velkým množstvím informací, hromadou kostýmů zbraní, nástroji a pod. Ale nikoho to nezajímá a když tak jen povrchně, tak už většina lidí má spíš odstup od zábavního průmyslu.
To že se ptáš je dobře, také kolegové slušně odpovídají, je na tobě jak s tím naložíš, ale nikdo ti neporadí lépe než LH spolky.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů