Bum

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
Bahnak
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 146
Registrován: Út 16. Říj 2012 0:28:23
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Bum

Příspěvek od Bahnak »

Přesouvám ze špatného vlákna sem, kde vlastní tvorba na svou postavu patří a to včetně následné komunikace.
Chce-li Bum ve své seberealizaci pokračovat, tímto jej prosím o použití tohoto vlákna a ne vlákna ukázek kompletních zbrojí či jejich replik.
Děkuji za pochopení.
Bum napsal:Taková menší radost k Velikonocům, aby mě nepokakal velikonoční beránek. Zbroj do naší nové hry O Karlu IV. a loupeživém rytíři.
DSC01175 (1).jpg
DSC01175 (1).jpg (147.41 KiB) Zobrazeno 6682 x
---
Sovinec napsal:Promiň, ale ta zbroj je špatná.

Přilba by neměla být nasazená na kroužkové kapuci, měl by k ní být připevněn kroužkový závěs, podložený nějakou měkčící vrstvou, takto je to k ničemu. Navíc se mi zdá, že je i zinkovaný, to je ale druhořadá záležitost. Přilbu samotnou nejsem schopen posoudit, bo ji nevidím.

Ruce mi tvarem loktů připomínají zbroje z 15. století, nicméně v této oblasti nejsem dostatečně fundovaný, takže nemohu říci, jestli jsou tyto ruce na 15. století dobré.

1490 - 1500 Vienna (Austria), KHM, armour of Ferdinand II of Aragon
Obrázek

U rukou mi citelně chybí plátové rukavice, ty jsou dle mého nepostradatelné.

Koncept nohou jsem absolutně nepochopil. Nikdy předtím jsem to neviděl, a nejsem si jistý, jestli se to vyskytovalo někdy mimo přelom 20. a 21. století.

Kabátec je z celé zbroje asi nejsprávnější, nicméně i ten je špatně, neboť originál v Metropolotním museu v New Yorku je špatně složen. Navíc se mi zdá, že i špatně sedí, je proklatě nízko u pasu. Kdyby to byl kolt, bylo by to v pořádku, nicméně kolt to není.
Možná je to ale jen příliš velká díra na ruce.

Armor, ca. 1400 and later Italian
Obrázek

Mnohokrát bylo opakováno, že základem zbroje je kroužkovka. Její absence je citelná.

Doplňky mi také přijdou špatné.

Proto nedoporučuji se touto zbrojí inspirovat, a myslím si, že by měla být z tohoto vlákna odstraněna.
---
Kuno napsal:Jak bych to viděl já-to abych jen nekritizoval:
Avantail přivaž přes kožený segment na spodní okraj přilby,podšij ho zespodu tlumicí vrstvou. Nech si ušít na tělo hezky vypasovanou podzbrojovou prošívku. Svrchní červené odění musíš vypasovat podle té prošívky,pokud to nepůjde,tu červenou prodej a použij na vrchní stranu prošívky nějakou "vzácnou látku" a mělo by to stačit. Musíš ji samozřejmě na ramenech a hrudi patřičně "dovycpat". Dle možnosti a přání :) můžeš našít kroužkové části na spodní okraj prosívky atd... nebo upraveného červeného odění.
Nech si udělat na míru komplet žel.nohy nebo alespon komplet horní část bez lýtek(ty umí dobře udělat jen pár lidí) a k tomu vysoké boty. Na ruce samozřejmě kornoutové rukavice (nebo raději nic) na míru-hodně akorát! at nevypadáš jak Mickey Mouse. :)
Může se toho zdát dost ale (mohlo to být daleko horší. :) ) pokud to zvládneš,věz že budeš líp vybaven než 98procent vystupkářů co si myslí,že jsou u nás na špici. :)
Nebude to sice vše tak echt jak by to mohlo být (pánové prominou) ale pro vystupování na veřejnosti a vytvoření jakéhosi "looku" středověkého rytíře by to dle mého názoru mohlo stačit.

Pánové zde s fora laskavě omluví můj O.T. anžto rad "Jak na to vystupování" je třeba.
---
Saltkrakan napsal:Optimální řešení by asi bylo přesunout BUMa jinam a tam mu radit, pokud by měl zájem.

Kuno to napsal velice pěkně a výstižně. Já osobně bych prvně vyřešil rukavice a nohy, to je nejvíc do očí bijící. Souběžně s tím bych pořídil lepší fotku přilbice ke zhodnocení. A pak vymýšlel co s tím kabátcem. Příjde mi u něj, jako by byl po někom uplně jiném, prostě proporčně některé rozměry na postavu asi moc nesedí.
---
Bum napsal:Ježíšek...
---
Sovinec napsal:Ahoj,
zaloz si prosim svoje vlakno v Salonu u tri tovarysu, kde se budes moci chlubit svymi prirustky. Toto vlakno slouzi k ukazkam vybornych rekonstrukci, jako je treba v prispevku od Mikyho.
foto0123.jpg
foto0123.jpg (94.05 KiB) Zobrazeno 6681 x
Promazávání nefunkčních odkazů s.r.o.
Avátar uživatele
Sovinec
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 07. Črv 2012 6:21:00
Místo/Bydliště: Šumperk/ Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bum

Příspěvek od Sovinec »

Diky Bahnaku. Udelal bych to sam, ale nemel jsem k tomu opravneni.
"Páni ze Sovince udržovali styky s olomouckými měšťany a využívali jejich služeb. Ne vždy však měli zájem za služby měšťanů zaplatit."
trener
Příspěvky: 285
Registrován: Čt 30. Črc 2009 19:39:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Bum

Příspěvek od trener »

Ta odhalená ramena si přímo říkají o prošpikování kopím :lol:
Avátar uživatele
Bahnak
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 146
Registrován: Út 16. Říj 2012 0:28:23
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bum

Příspěvek od Bahnak »

Určitě tam proběhl nějaký progres, ale je tam stále velký prostor pro zlepšení, otázkou pro mne je, zda dotyčný o pomoc vůbec stojí.
Neznám jej a nevybavuji si jej z žádné akce, ale zase nejezdím všude a vždy.
Navíc se nikdy Bum nevyjádřil, co si od prezentace své zbroje zde vlastně slibuje.
Věřím, že pokud o pomoc s konceptem požádá, že se mu jí zde dostane.
Promazávání nefunkčních odkazů s.r.o.
Bum
Příspěvky: 8
Registrován: Út 22. Dub 2014 11:52:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Bum

Příspěvek od Bum »

trener napsal:Ta odhalená ramena si přímo říkají o prošpikování kopím :lol:
Tu oblast kryl jezdci štít.
Avátar uživatele
Armin
Příspěvky: 166
Registrován: Stř 20. Led 2010 13:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Bum

Příspěvek od Armin »

Leda ve tvých snech :D :D :D :D :D
Bum
Příspěvky: 8
Registrován: Út 22. Dub 2014 11:52:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Bum

Příspěvek od Bum »

Především v reálu. On tam tak nějak právě od toho byl.
trener
Příspěvky: 285
Registrován: Čt 30. Črc 2009 19:39:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Bum

Příspěvek od trener »

Jezdecký štít na druhou polovinu 14.století, který by kryl obě ramena? Bylo by možné představit nějakou ukázku prosím?
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Bum

Příspěvek od scarvein »

Stit tam samozrejme byl, o tom nikdo nepochybuje. Ale logika Tve obhajoby je nespravna. To by jsi pak nepotreboval ani tu podbijenou ruku, loket a rameno.

U tenhle kompozitni zbroje je ovsem krouzkovka zaklad a naprosta nutnost. Pokud ji nechces nosit celou, at uz mas jakykoliv duvod, tak bych na Tvem miste pro alespon minimalni koukatelnost nasil krouzkove naplety na mista, ktere ti z te zbroji trci exponovane ven. Je to sice metoda z pozdejsich a dokonalejsich 15kovych zbroji, ale na sceniku by me to nijak neurazelo, pokud ty chybejici casti nebudou videt.

Ver, ze Ti chceme v dobrem poradit.
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Bum
Příspěvky: 8
Registrován: Út 22. Dub 2014 11:52:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Bum

Příspěvek od Bum »

trener napsal:Jezdecký štít na druhou polovinu 14.století, který by kryl obě ramena? Bylo by možné představit nějakou ukázku prosím?
V případě jízdního střetu s použitím dřevcových zbraní se jezdci míjejí po levé ruce a ano, správně držený štít v takovém případě kryje i eventuální útok směřující na pravé rameno, kam ale útok většinou nesměřoval, protože to byl nejvzdálenější a nejhůře zasažitelný cíl.
scarvein napsal:Stit tam samozrejme byl, o tom nikdo nepochybuje. Ale logika Tve obhajoby je nespravna. To by jsi pak nepotreboval ani tu podbijenou ruku, loket a rameno.
Podbíjená ruka, loket a rameno jsou užitečné při boji sečnou zbraní po zlámání dřevce, protože poskytují ruce primární krytí. Kroužkovka je oproti tomu zbytečný luxus, protože její tlumící účinek je velmi nízký a nevyváží nevýhodu zvýšené hmotnosti (kvůli které se rychleji unaví například ta ruka se sečnou zbraní, která je z hlediska eventuálního boje podstatně efektivnější nástroj).
scarvein napsal:U tenhle kompozitni zbroje je ovsem krouzkovka zaklad a naprosta nutnost.
Viz výše. Kroužkovka je úplně naprd, ledaže bych chtěl víc zatěžovat koně a víc se zadýchávat při mluveném slovu, což nechci.
scarvein napsal:Pokud ji nechces nosit celou, at uz mas jakykoliv duvod, tak bych na Tvem miste pro alespon minimalni koukatelnost nasil krouzkove naplety na mista, ktere ti z te zbroji trci exponovane ven. Je to sice metoda z pozdejsich a dokonalejsich 15kovych zbroji, ale na sceniku by me to nijak neurazelo, pokud ty chybejici casti nebudou videt. Ver, ze Ti chceme v dobrem poradit.
Díky, mně ani tak nejde o to, co je a není vidět, jako spíš o to, aby to fungovalo, jak potřebuju. Kroužkové náplety jsou naprd ať už z jakéhokoli hlediska. Blbě vypadají, protože jejich konce většinou odněkud vylezou, a je pak vidět, že jsou to jen náplety, nic nekryjí (protože jsou to jen náplety) a přidávají hmotnost. Rady jsou samozřejmě ohromně super, díky za ně. :-)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů