Žoldnéř z Hubilesa

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Fakmin
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 7
Registrován: Stř 19. Dub 2017 10:31:47
Kontaktovat uživatele:

Žoldnéř z Hubilesa

Příspěvek od Fakmin »

Ahoj,
nejsem zdejší, ale uvítal bych vaše rady ohledně mé postavy atd. Myslím že bych měl zapadat do vaší doby
(prosím neukamenovat Zdendu, to jest jméno mé :D )

Postavu jako takovou nemám vymyšlenou žádný příběh nic.
Zatím vím, že jsem žoldnéř ? Asi.

Už mám nějaký civil. Né úplně hotový, chce to předělat trochu nohavice (nejsou tak opasovaný, jsou volnější), potřebuji užší pásek, atd...
(mračím se protože slunko)
Obrázek
Obrázek


Zbroj mám prozatím takovou poskládanou, neúplnou. Na fotce nemám prošívanou vestu ale už je ve výrobě, brzo bude. Musím pošetřit na kroužkový závěs a další. Chtěl bych se pokud možno držet toho stylu podbíjené zbroje jako mám ruce (nejsem si jist jestli to tak může být). Přilbu jsem volil takovou jakou jsem volil nechci přijít o očiska. Ale koukal jsem že spousta z vás má jenom klobouky nebo šlapy bez hledí.

Obrázek
Obrázek

Vyvíjí se to dobrým směrem ? nebo je to na prd ? Stojí za tím spousta dřiny a peněz to vám nemusím říkat. Proto bych rád aby to mělo nějaký smysl. Děkuji za každou radu
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldnéř z Hubilesa

Příspěvek od Saltkrakan »

Ahoj, určitě kráčíš dobrým směrem, ale namísto žoldnéře bych se spíš, pokud chceš dělat tento styl, situoval do role nějákého majetnějšího člověka, který za materiální výhody poskytuje svému pánovi vojenský doprovod své osoby.

V praxi by to znamenalo víc barevný a nazdobený civil a vyváženější zbroj.

Teď jenom co bych doporučil:

Civil:
- "Miminko" na hlavě vyměň za nějáký klobouček, nebo čapku - variant je spousta, od plstěných "hoodovek" a jiných tvarů až po různě šité variace tzv. "sack hat" - pytlíkovité "šmoulovské" čapky co visí na bok.
- Jak budeš doplňovat oděv o další svršky, pustil bych se i do složitějších střihů a pracnějšho provedení (knoflíky, výšivky, víc vypasováno)
- Na užší pásek pak pořiď odpovídající tašvici a "univerzální" nůž v kožené pochvě - dvě praktické věci.

Zbroj a zbraně:
- Nevím, jak bude vypadat ta prošívaná vesta, ale problém s takovou ochranou ruk a přilbicí je, že k nim nemáš odekvátní ochranu nohou a těla. Proto bych se pustil do podbijených nohou a dával bokem peníze na kroužkovku (což sám v současnosti dělám :D ).
- Vyměnil bych, nebo nechal upravit meč - Hlavice není zrovna typická pro naši dobu a také žlábek býval zpravidla až pod záštitu (ale tu mě může plést fotka). Na meč je také nezbytná pochva na nošení (dřevěné jádro potažené kůží).
- Doporučuju předělat systém hledí na přilbě. Tak jak to máš (tipuju od Mojmíra Vrtala) je to dobré na hmb, ale ne pro naše potřeby. Pant na čele vypadal jinak a hledí bylo odnímatelné a drželo dole díky mechanickému provedení pantu, ne řemínkem za hlavou. Sám jsem si musel pant předělat, protože např. v dlouhé bitvě, kde chvíli na něco čekáš, nebo jenom manévruješ bez rizika střetu je lepší mít hledí nahoře. S tímto systémem ale nejsi schopen ho rychle zavřít.

Ještě nám napiš, odkud jsi a jestli jsi v nějáké skupině, nebo osamocený vlk, určitě by ses mohl s někým odsud, kdo by ti dále poradil a pomohl potkat.
ObrázekObrázek
Fakmin
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 7
Registrován: Stř 19. Dub 2017 10:31:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldnéř z Hubilesa

Příspěvek od Fakmin »

Ouu . Díky za vyčerpávající odpověď :) Super nápad s tím bohatším asi se na to zaměřím . Jsem od Hradce Králové a máme skupinu Tenebris. Momentálně jsme celkem 4.

Vesta
Mám totiž 2 prošívanice můj první kup, byla taková ta z drakarie i kourish ji má. Ta mi opravdu nevyhovovala protože je prostě špekatá a nedám na ni žádnou zbroj.Nejprve jsem u ni začal zužovat rukávy a pak jsem si nechal ušít podzbrojovku (ta na fotce). No a abych zužitkoval tu první špekatou tak jsem si říkal, že bych z ní mohl udělat vestu. Pod tou vestou typuji má být kroužkovka ne ? Otázkou je aby to nevypadalo blbě. Protože není nějak zdobná je taky bílá, nemá takové ty cípy kolem spodního lemu (ty by asi šly dodělat). Rád si nechám poradit, jestli má cenu ji párat a předělávat. Co jiného místo té vesty by se hodilo? Samotný kyrys ? Popř. jaký? trochu tápu.
Chtěl bych se vyhnout nějakému plnoplátu. Nechci být chodící popelnice .. :D snad jsem nikoho neurazil.

Přilba
Ano je od Vrtala. Říkal jsem si že to zavírání nebude ůplně ok. Mohl bych tě poprosit o nějakou detalnější fotku toho tvého zavírání? Rád to předělám. Pokud to bude v mých silách.

Pochva
Dřevěné jádro mám udělal jsem si z dubu. Jenom ta kůže ještě není no. Jsou to celkem pálky za tu kůži.

Kroužkovka
Jak dlouhá by měla být ? Může být kratší než prošívanice?

Ramena
Šla by k této zbroji jako jsou ruce plechová ramena

Díky moc
Naposledy upravil(a) Fakmin dne Čt 11. Kvě 2017 20:01:33, celkem upraveno 1 x.
Fakmin
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 7
Registrován: Stř 19. Dub 2017 10:31:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldnéř z Hubilesa

Příspěvek od Fakmin »

Odpáral jsem rukávy. (není to zašitý) takže ta vesta by vypadala asi takto. (moje super ponožky a rifle nejsou součástí :D )
Obrázek
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldnéř z Hubilesa

Příspěvek od Bilajz »

Hele ramena na nás pro tvou postavu nee. Uvidíš sám na Libušíně, tam v sobotu večer můžeme dát pokec co ano a co ne. Navíc to uvidíš na živo ;-)
Fakmin
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 7
Registrován: Stř 19. Dub 2017 10:31:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldnéř z Hubilesa

Příspěvek od Fakmin »

Bohužel jsem si netihl pokecat. Proč tedy ramena na moji postavu ne ? Jenom bych doplnil, že se mi ta rada od Saltkarana docela zamlouvá. Takže bych asi změnil celou tu postavu na zbohatlého měšťana? asi :D Uzpůsobím tomu i ten civil.

Update zbroje:
Už mám kroužky! :) Jenom musím trochen zkrátit prošívanici mám to jak sukýnku :D . Mám představu, že tak 7 cm pod kroužkama bude ješte koukat prošívanice po zkrácení. A musím dořešit prošívaný aventail a kroužky na škopek.
Obrázek
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldnéř z Hubilesa

Příspěvek od mahy »

Ahoj, pěkné. Rozhodně bych to celé doplnil o ochranu nohou a pěkný plátový kabátec nebo jednoduchý kyrys by tomu taky prospěl. A určitě ten aventail na přilbu a ramena.Ta ramena pokud chceš aby ti ladila s ostatní zbrojí, tak ta postovaná určitě ne.

Líbí se mi, že nad tím přemýšlíš. Držím palce.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldnéř z Hubilesa

Příspěvek od Bilajz »

K těm ramenům a vlastně i ke kyrysu. Jakou přesnou dataci chceš dělat? Protože je rozdíl mezi 60., 70. a 80. lety. O mladších dobách ani nemluvě.
Fakmin
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 7
Registrován: Stř 19. Dub 2017 10:31:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldnéř z Hubilesa

Příspěvek od Fakmin »

Bilajz napsal: Pá 12. Kvě 2017 15:15:35 K těm ramenům a vlastně i ke kyrysu. Jakou přesnou dataci chceš dělat? Protože je rozdíl mezi 60., 70. a 80. lety. O mladších dobách ani nemluvě.
Hele chtěl bych dělat 1370-1380
mahy napsal: Pá 12. Kvě 2017 13:35:40 Ahoj, pěkné. Rozhodně bych to celé doplnil o ochranu nohou a pěkný plátový kabátec nebo jednoduchý kyrys by tomu taky prospěl. A určitě ten aventail na přilbu a ramena.Ta ramena pokud chceš aby ti ladila s ostatní zbrojí, tak ta postovaná určitě ne.

Líbí se mi, že nad tím přemýšlíš. Držím palce.

Díky, přemýšlím nad tím kabatcem ale uvidíme a nohy jsou taky v plánu .. :)
Avátar uživatele
Bahnak
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 146
Registrován: Út 16. Říj 2012 0:28:23
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldnéř z Hubilesa

Příspěvek od Bahnak »

Ahoj

Pár poznámek mám, zkusím být stručný, neber to jako útočnou kritiku, zkouším pomoci.
Kostým civilní co máš, je takový - no - dejme tomu vesničan. Chudý vesničan.
Na akcích strávíš 95% času v civilu, měl by to být ohoz, který co nejvíc charakterizuje tvou postavu - tedy jak její postavení tak majetnost.
Bohatý člověk, který si do bitvy napochoduje v plné zbroji by asi nechodil v civilu takto oděn.
Projdi si forum - sekci odívání, inspirace je tam tuna.
Za mě: Vypasuj nohavice, pořiď vypasovaný (a klidně i vycpávaný kabátec) a k němu svrchník.
Pokud nejsi s jehlou zručný, popros o pomoc zdejší švadlenky (sorry, krejčové...) Popelku, Lukrécii, Janici, Kikinu, ...
Neboj se barev, jen se vyhni moderním křiklavým odstínům.
Přihoď na hlavu slušivý klobouček a máš hotovo.
(a šmoulím čapečkům se vyhni, Saltkrakan to asi myslel dobře, ale pro dobu Karlovu tento typ pokrývky hlavy nijak archetypální zrovna není)

Ke zbroji.
Helma cajk, ale bez aventailu je to holý hazard s životem. Tím opravdu začni, ten holej krk čepele vždy přímo přitahuje.
(a předloni už jsme vezli kluka s tesákem v kru, jen nerad bych tento zážitek opakoval)
Pod aventailem by měl být ještě navíc kroužkový oboječek. To kdyby jsi to chtěl mít fakt na čičáka.
Podbíjené prvky které vidím, jsou dost odfláknuté. 3 nebo 4 kusy plíšku nanýtované na tenkej kus kůže - no, jako vzhledově to asi zdálky koukatelné je, ale že by se mi to jevilo jako hezkej kus zbroje fakt říct nemůžu.ˇ
K ramenům - tebou postované jsem nenašel, ale vzhledem k reakcím ani vidět nemusím.
Projdi si sekci zbroje, inspirace pro dodatečnou ochranu ramen je tam také dost, ale na rovinu, kroužkovka stačí bohatě.
Prošívanici zkrať na délku kroužkovky a vypasuj. Alespoň tu spodní, svrchní prosívanici bych tam ani nerval, kroužkovka se spodní tlumící vrstvou je více než adekvátní zbrojí, když tak bych zvážil její přešití a obarvení a použil bych ji přes kroužkovou zbroj jako nejvrchnější ochranou vrstvu. Ale nepřijde mi nijak hezká, vidím tunýlkové buřtíky a ne lněnou prošívanici.
Co se hnátů týče, máš možností spoustu, ale určitě něco pořiď, zásah byť jen mečem z boku do kolene je věc, kterou nechceš zažít.
K těžké zbroji bych preferoval podbíjenou nebo plátovou ochranu, případně kombinovanou obojím.
Opět tě odkáži do sekce zbrojí, určitě si vybereš.

Držím palce a dej bůh štěstí.
Promazávání nefunkčních odkazů s.r.o.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 1 host