Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Kordulka »

Podívej se na stránky paní Žižkové ( http://www.volny.cz/stanyinfo/ ), jak radí Maser. Jehlanové stany od ní jsou prostorné, skladé, lehké, kvalitní a mají právě jen jednu středovou tyč.
A jak řekl Maser - je to s ní trošku složitější, ale když už se všechno dohodne a dá se do díla, výsledkem je kvalitní stan za velmi přátelskou cenu 8-)
Také jej od ní máme, jen větší, a jsme s ním spokojení.

S tou pruhovaností, přiznám se, nevím. Nevidím důvod, proč by stany neměly nebo nemohly být barevné - zejména stany šlechtické. Jen podle iluminací to člověk také moc posuzovat nemůže, protože se na nich obvykle objevují jen stany nejvýstavnější, ty ostatní nejsou důležité. Ale na některých iluminacích mají i ty obyčejné jehlany alespoň barevný proužek u vrcholu, někde jsou celobarevné a viděla jsem i pruhované. Takže tady je těžké radit.
Ale... - Pořiď si bílý - je levnější a dozdobit se dá vždy. Sice to pak je ruční práce, ale dá se to 8-)
Eventuálně jej můžeš ozdobit barevnými šňůrami, očky a úvazy - to také vypadá moc pěkně.
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Divous »

díky za kontakt! 2500,- za stan je dobrá cena, i když to asi bude cena bez tyče a kolíků (u tohoto typu lana nejsou potřeba jak jsem vysledoval)
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Kordulka »

Přesně tak - stačí silnější lísková větev - tak 5 cm v průměru a cca 3 m dlouhá. Asi 15 cm pod vrcholem uděláš po obvodu zářez a vrchol přiostříš nebo ožižláš tak, aby v místě toho zářezu vznikl takový jako schod (na něm pak bude ležet vrcholový kůží lemovaný otvor). Můžeš udělat i takový jako kuželík dřevěný, to je ještě lepší - vprostřed provrtáš otvor, kterým ho nasadíš na vrchol tyče tak, aby dosedl na ten schod.

No, a to je další výhoda - nemá lana! Jen sadu kolíků (ty také naděláš z lískových větví). Jediné, co k němu potřebuješ, jsou pevné nervy, protože chvíli trvá, než jej po obvodu srovnáš. Ale na to máš, koneckonců, lidi 8-)
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od mahy »

Paní Kateřina Žižková dělá pěkné stany, ale jak už napsal Maser- je to s ní těžší. Objednával jsem stan, konkretně ho popsal a odeslal závaznou objednávku s kontaktní adresou na mne. Na stan jsem dost spěchal potřeboval jsem ho na akci. Po delším čekání a upomínání jsem byl vyzván ať zašlu kontaktní adresu. Málem mě šlahlo páč akce měla být za pár dní. adresu jsem tedy znovu odeslal a čekal. Nutno říct, že jsem měl konkrétní požadavky na stan- jednalo se o kostku- a to např. lem kolem celého stanu i kolem pergoly pro lepší odvod vody, tunýlky na otvorech pro tyče, zapínání vchodu na olivky atd.
No zkrátím to- stan přišel po mnoha urgencích dva dny před akcí, neměl ono lemování, zapínání bylo na špagátky a tunýlky na tyče které jsme řešili do detilu(rozměr, délka) nebyly vůbec. Takže jsem z paní Kateřiny docela zklamán. Stan jsem nereklamoval protože na něj nehodlám zase čekat. Raději oželím odváděcí pruh, zapínání mám na šňůrky a tyče mi čumí jen tak z děr takže mi tam při dešti teče. Tunýlky si dodělám sám, ale jsem nespokojen.

Toto berte jen jako varování aby jste si na takové věci dali pozor.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
noxter
Příspěvky: 262
Registrován: Stř 08. Črc 2009 18:04:57
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od noxter »

Divou:pokud budeš pořizovat podobný stan jako na tom obrázku co jsi postnul, tak bych ho nechal přírodní. Myslím si že to není stan zrovna moc pro nobila co má sebou družinu, maximálně tak pro jeho družiníka a ten by si ho nejspíš nijak nezdobil, nebo spíš jen minimálně.Jinak tomu obchodu se velkým obloukem vyhni jsou to jen překupníci s nehoráznými cenami, ani bych se nedivil kdyby ten stan byl od té pani co tu zmiňujete :)
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Divous »

Noxter: dík za podnět.
Co se O4E týče - souhlasím s tím, že jsou to překupníci, a mají přemrštěné ceny a beru od nich opravdu jen vyjímečně. Nicméně asi budou mít hodně dobré smlouvy s dodavately. Nebudu jim dělat reklamu, to fakt ne. Ale... mám od nich jednu věc, u které na 100% vím, kdo jí dělal. Když jsem nejdříve toho řemeslníka oslovil přímo, čekalo mě arogantní odmítnutí s tím, že má moc zakázek a mám se ozvat za půl roku. Tak jsem si to objednal přes O4E a bylo to hotové za 3 týdny od objednání, přesně na míru a 2X mi volali kvůli upřesnění rozměrů. Sice to vyšlo o 30% dráž, ale měl jsem zaručené že svojí věc dostanu a to rychle :-) Což se někdy může i hodit 8-)
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Stabl24
Příspěvky: 57
Registrován: Ne 06. Zář 2009 19:08:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Stabl24 »

zdravim, stan od pani Žižkove jsem taky objednaval..pro to vím že ty to stranky jsou staré a ceny na nich neplatí.
Muj kužel vyšel o 500kč draž a ješte se bude zdražova!!
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od maser »

No, já od ní mám kužel cca půl roku a stál 3.000,-. Mé zkušenosti jsou s ní takové, že kdyby to nebyla žena, tak bych si po těch týdnech, co začala komunikovat po převzetí peněz a poslala stan za stejnou cenu ještě na dobírku asi vyřval hlasivky do telefonu.
Doproručuji ale otvor pro tyč před akcí obšít silnou kůží- hned po první se mi to v tom místě dost natrhlo. Jinak je to pěkná práce a dokonce není stanovina bílá, ale mírně zažloutlá, což se mi obvzlášť líbilo.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Smil
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1440
Registrován: Út 28. Črc 2009 11:41:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Smil »

Otálel jsem abych nepošpinil pověstl, ale když vidím tak už je to jedno. Měl jsem svůj kužel objednaný zhruba 3 měsíce, přišel v den odjezdu na akci a to po velké urgenci. Chtěl jsem na něm zdobení lomenými oblouky, dohledával jsem si to a posílal přesný nákres. Výsledkem byl nějaký pofiderní oblouk.
Po prvním postavení mi tyč projela středem, protože ve špičce chyběla látka ve švu a celá špice držela pohromadě jen 1mm tenkou nalepenou kůží.
Lépe být jediný den (se) lvem než tisíc let ovcí!
Italstké přisloví

P.S. O to důležitější pokud je váš pán ze Skotska
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od mahy »

Smile tady nemá smysl vyčkávat abychom snad nějak nepošpinili pověst. Paní Žižková je výrobce a její výrobky mívají mouchy, domluva s ní je složitá a leckdy marná. Na to je potřeba upozornit. Jinak to je další nešvar jejich stanů. Slabá kůže v nejvíc exponovaných místech.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti