Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Kordulka »

Já to fakt nechápu - asi jsme měli zcela výjimečné štěstí...
Objednávali jsme u paní Žižkové stan atypický, s posunutým vchodem, zvětšenými apsidami, zvýšený; prostě se skoro úplně ve všem lišil od standardně nabízeného typu. Vyměnily jsme si dva e-maily o rozměrech stanu a barvách, pak jsem ještě pro jistotu po telef. dohodě poslala nascannovaný obrázek, jednou jsem se zeptala, zda skutečně bude v dohodnutém termínu a bylo hotovo. Stan dorazil, v požadovaných rozměrech i barvách.
Pravda, měli jsme stejný problém jako ostatní s koženou manžetou kolem tyčí - museli jsme místo slabé lepené našívat silné kožené kroužky...
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od mahy »

To je to co nechápu Kordulko, předtím jsme také brali áčka na rannou a byly v pohodě. Ale s tou kostkou jsem si bohužel ,,užil'' :(
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Stabl24
Příspěvky: 57
Registrován: Ne 06. Zář 2009 19:08:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Stabl24 »

To ja s ni problem naštesti neměl...jestli do 14 dnů, maximalne za 3 tydny jsem ho měl a v pohodě..jen jsem ho ješte neměl šanci vyzkoušet:-( tak že snad problem nebude ani tady
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Divous »

sand už to nebude dluho trvat, a hodím sem fotku méh nového zemana... ;)
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Hynek z Děčína
Příspěvky: 65
Registrován: Čt 24. Pro 2009 21:10:12
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Hynek z Děčína »

V rámci Divousovi postavy bych se chtěl zeptat na věc co momentálně řeším a toto téma mi přijde nejblíže! Také dávám dohromady postavu nižšího šlechtice, ale na první třetinu, max. polovinu 15. stol. Bude to kališník! :twisted: Jako přilbu chci zvolit železný klobouk! Avšak nechci při výběru přestřelit a rád bych se zeptal místních moudrých pánů na správný tvar. Koukal jsem například na web armero.cz kde je klobouků hafec, ale nevím který vybrat! Poraďtě prosím! Díky

P.S. Vycházím z toho, že se v první půlce 15. stol. nosilo skoro to samé co na konci 14. stol.
Hynek z Těchlovic a na Vrabinci (1385 - 1434)
Henricus de Tyechlowicz alias de Wrabnyk (1385 - 1434)
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od richardrg »

No u kališníků to zhruba platí, neměli rádi novoty, ale 15. stol. dělá brodec, tam si projdi salón krásy a diskuse ke zbrojím
http://forum.brodec.org/index.php
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Hynek z Děčína
Příspěvky: 65
Registrován: Čt 24. Pro 2009 21:10:12
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Hynek z Děčína »

Brodec jsem si samozřejmě již prošel a bohužel musím konstatovat, že k mému tématu jsem skoro nic nenašel! A i když jsem se zeptal, tak mi odpověděno nebylo! No dejme tomu, že se moje postava narodí kolem roku 1380 a bude žít do roku 1440 +/- ;) Tvarově se mi líbí klobouk co má na hlavě Divous na té druhé fotce! Byl by takový klobouk přípustný i v mém rozsahu?
Hynek z Těchlovic a na Vrabinci (1385 - 1434)
Henricus de Tyechlowicz alias de Wrabnyk (1385 - 1434)
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od richardrg »

Zkus poslat soukromou zprávu masérovi.
Udivuje mě že ti na Brodci neporadili, zkus tam poslat soukromou zprávu Siegfriedovi.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od mahy »

tam je to právě špatný, většina tam dělá druhou polovinu 15. století takže rady na první půli či třetinu 15. stol. tam moc nejsou. To se líp čerpá tady protože jak už napsal Hynek z Děčína to co se nosilo u nás koncem 14. stol. se díky konzervativnímu myšlení husitů a té doby vůbec dá s úspěchem použít i na tu první polovinu 15. stol.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Hynek z Děčína
Příspěvky: 65
Registrován: Čt 24. Pro 2009 21:10:12
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Hynek z Děčína »

Souhlasím s Mahym! Rozhodně nepopírám znalosti kluků na brodci, ale jak píše tam se spíš věnujou 2. pol. 15. stol. Husitství se tam moc nenosí! Proto jsem to začal zkoumat tady u vás! Tohle místo mi přijde k mému zaměření bližší!

Abych nebyl za kecala: http://forum.brodec.org/viewtopic.php?f ... 6&start=45 Tady je místo, kde jsem svůj problém chtěl řešit!
Hynek z Těchlovic a na Vrabinci (1385 - 1434)
Henricus de Tyechlowicz alias de Wrabnyk (1385 - 1434)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host