Vítězslav - změna na žoldnéře. Snad i trochu bohatšího :)

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
Melandr
Příspěvky: 24
Registrován: Stř 04. Ún 2009 17:08:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítězslav - nižší šlechtic z Těšínska

Příspěvek od Melandr »

Lubusin je snad jedina akce která se svým formatem priblizuje bitve. Jezdi tam pravidelne nejvetsi pocet formaci za ucelem si to rozdat. Pro je je to jediny duvod proc tam jezdim :)
Prošívané a vycpávané zbroje http://www.prosivanice.cz
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítězslav - nižší šlechtic z Těšínska

Příspěvek od kure »

Nazdar chtěl jsem se zeptat jestli je pro pěšího drna vhodná helma šupinová lebka ( https://dobakarlova.brodec.org/viewtopic.php?f=37&t=111 ) s tím žebych šupiny nedělal jak je mé rekonstrukce v odkazu ale udělal bych je spíš obdélníkové možná trochu rovnoběžníkové. Jako základní rozměr bych volil obdélník 6*4cm. Překryv bych dělal 0,5 - 1 cm. nahoře bych helmu zakončil kolečkem o průměru cca 10cm. šupiny bych k podkladu přišíal lněnou dratví, každá šupina by mněla dvě dvojice dírek.

Podklad: kožená šapka sešitá z jendotlivých čtvrtin z 2-3mm silné staré žíněnky. Barvu kůže bych nechal krémovou zapínání by bylo pod bradou na řemínek přišitý k čeapce a kovanou sponu.

Povrchovou úpravu bych nedělal žádno jenom bych šupiny prohnal výhní aby chytly patinu.
Avátar uživatele
Kuno
pan rytíř
Příspěvky: 163
Registrován: Stř 04. Bře 2009 21:27:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítězslav - nižší šlechtic z Těšínska

Příspěvek od Kuno »

kure napsal:Nazdar chtěl jsem se zeptat jestli je pro pěšího drna vhodná helma šupinová lebka ( https://dobakarlova.brodec.org/viewtopic.php?f=37&t=111 ) s tím žebych šupiny nedělal jak je mé rekonstrukce v odkazu ale udělal bych je spíš obdélníkové možná trochu rovnoběžníkové. Jako základní rozměr bych volil obdélník 6*4cm. Překryv bych dělal 0,5 - 1 cm. nahoře bych helmu zakončil kolečkem o průměru cca 10cm. šupiny bych k podkladu přišíal lněnou dratví, každá šupina by mněla dvě dvojice dírek.

Podklad: kožená šapka sešitá z jendotlivých čtvrtin z 2-3mm silné staré žíněnky. Barvu kůže bych nechal krémovou zapínání by bylo pod bradou na řemínek přišitý k čeapce a kovanou sponu.

Povrchovou úpravu bych nedělal žádno jenom bych šupiny prohnal výhní aby chytly patinu.
Ahoj,neporadím Ti fundovaně ale kamarádsky. :) Jako šlechtic bys mohl mít i něco lepšího na hlavě než jakési "šupinové hento".
Navíc-mohlo by se stát,že by Ti potom družiníci místo Kuře říkali Kapr. :D
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítězslav - nižší šlechtic z Těšínska

Příspěvek od kure »

No ten šlechtic je takový vysněný projekt do budoucna. Teďka si chcu co nejrychleji udělat aspoň trochu solidního drna abych mohl jezdit na akce. Proto ono šupinaté hento na hlavu kterým si tady zamořuji moje téma :)

Na šlechtice navíc musím nejdřív sehnat i tu družinu doté doby budu s radostí někomu dělat družiníka a učit se.
Avátar uživatele
Kuno
pan rytíř
Příspěvky: 163
Registrován: Stř 04. Bře 2009 21:27:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítězslav - nižší šlechtic z Těšínska

Příspěvek od Kuno »

Kuře:Tak já Tě beru. :) Třeba dostaneš i helmu. :)
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítězslav - nižší šlechtic z Těšínska

Příspěvek od mikey.88 »

Kuře: Mno s tou šupinovou helmou bych byl opatrný. Jako drn nevim nevim. Zaprve bych na naše území a naší domu v ní viděl jistý anachronismus a dále je lepší jít v proudu než mít vyjímky, které sice býti mohli, ale lidí je natolik málo, že každá taková vyjímka pak bije do očí. Kdyby "nás" jako Karlovců bylo 1000, tak 100 vyšší šlechta 300 nižší šlechta a zbytek pěchota. A na těch 700 kousků pěšáků bych takové vyjímky viděl tak možná na 5 lidech ;) Ale možná jen plácám ale za svým nástojem si stojím (dokud mě někdo nepřesvědčí o opaku :) ) Navíc bych na drna viděl buď holou hlavu, nebo nějakou čapku z kůže nebo vycpávanou apod. A pokud přilbu tak lebku nebo šlap. V naší době už to tolik nedostatkové zboží nebylo (z pohledu majetku) pro měšťanstvo apod. :)
Obrázek
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítězslav - nižší šlechtic z Těšínska

Příspěvek od kure »

V tom případě s radostí vstupuji do vašich služeb pane z Eichenrode. Můžu se zeptat jestli jeho milost pojede i na Libušín?

Mikey.88 dík za info. Budu o tom uvažovat. Já vím že i u těch helem je to psané jako raritka. Doufal jsem žebych byl mezi karlovci zatím jediný kdo by ji používal :) A do roka bych ji stejně rád nahradil nějakým hezkým kloboučkem. Za neposlední mně láká si ji zkusit vyrobit :-D
Avátar uživatele
Kuno
pan rytíř
Příspěvky: 163
Registrován: Stř 04. Bře 2009 21:27:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítězslav - nižší šlechtic z Těšínska

Příspěvek od Kuno »

Kuře:Ahoj,tak Tě tedy vítám. Na Libušín ještě nevím,budu toho času asi hostem pána na Sovinci. :)
Ale....člověk míní a Bůh mění. :)
Každopádně bych chtěl do Mokrovous a budu tam i od pátku tábořit. kuno.
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítězslav - nižší šlechtic z Těšínska

Příspěvek od mikey.88 »

Kuře: Dokud je nás málo (a málo i dlouho bude) tak raritky jsou spíše na škodu. Navíc pokud máš do budoucna jiné plány, tak ta šupinovka je špatně využitá rukodělná energie :) Je to na tobě ale já bych do toho nešel ;)
Obrázek
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítězslav - nižší šlechtic z Těšínska

Příspěvek od kure »

Tak jo rukodelnou energii vyuziju jinde no :), na hlavu si sezenu neco jineho prinejhorsim vezmu salp ktery mam zrovna na vystupovani ale ten se zase na drna moc nehodi. Casem dodam jeho fotku, momentalne hraji zabavnou hru instalace MS Windows.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů