Paní z Klinštejna, česká vyšší šlechta

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Kordulka
Kontaktovat uživatele:

Re: Paní z Klinštejna, česká vyšší šlechta

Příspěvek od Kordulka » Po 14. Zář 2009 14:49:34

Na zimu ty botky v této podobě nejsou vhodné. Nemají stélku, mají tenkou podrážku. Stélka se však dá nahradit pořádnou vlněnou nohavicí, podrážka se dá dotvořit.

V létě jsem kupříkladu poprvé viděla na vlastní oči podrážky z jeleních krků a musím říci, že mne velmi zaujaly svou odolností, pohodlností a výškou. Navíc kamarád, který z nich podrážky má, uvedl, že se s tím to typem kůže velmi dobře pracuje i zcela amatérsky (boty si šije sám). Pokud má někdo více zkušeností, jistě rád poradí...

trener
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trener » Út 15. Zář 2009 7:38:01

Nepostřehl jsem, kde je psáno něco o zimní obuvi...
Zkušenost s podešví z jeleního krku mám, aktuálně na třech párech bot, z nichž jedny prošly podzimní panskou. Výsledky: Příjemné šití i obracení, příjemné nošení, absolutní nevhodnost do vlhkého prostředí! Krk funguje jako houba, přes všechno mé úsilí (i Amatovo - má z něj též podešve na páru bot) se ho nepodařilo naimpregnovat (a zkoušeli jsme ledacos!) a okamžitě nasává vodu. Takže na obuv do interiéru doporučuji, do exteriéru nikdy! :?

Avátar uživatele
Maršálek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maršálek » Út 15. Zář 2009 7:54:22

trener napsal:Nepostřehl jsem, kde je psáno něco o zimní obuvi...
Zkušenost s podešví z jeleního krku mám, aktuálně na třech párech bot, z nichž jedny prošly podzimní panskou. Výsledky: Příjemné šití i obracení, příjemné nošení, absolutní nevhodnost do vlhkého prostředí! Krk funguje jako houba, přes všechno mé úsilí (i Amatovo - má z něj též podešve na páru bot) se ho nepodařilo naimpregnovat (a zkoušeli jsme ledacos!) a okamžitě nasává vodu. Takže na obuv do interiéru doporučuji, do exteriéru nikdy! :?

stejná zkušenost
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.

Avátar uživatele
Pike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pike » Út 15. Zář 2009 8:21:40

Už jsem to psal jinam - bot s jelením krkem máme několik, jsou napuštěné zatepla rozehřátým včelím voskem a výsledek je vynikající. Právě proto, že se krk chová jako houba, tak toho vosku nasaje neuvěřitelné množství. Po vychladnutí se hodně zpevní (vznikne pevný a přesto pružný "laminát") a stanou se zcela vodonepropustnými. Doporučuji!
Tu ora, tu protege, tu labora!
http://www.arxbona.cz

trener
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trener » Út 15. Zář 2009 9:27:12

Aha! Vzhůru do experimentu! ;)

Avátar uživatele
Pohrobek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pohrobek » Út 15. Zář 2009 11:10:05

Pike napsal:Už jsem to psal jinam - bot s jelením krkem máme několik, jsou napuštěné zatepla rozehřátým včelím voskem a výsledek je vynikající. Právě proto, že se krk chová jako houba, tak toho vosku nasaje neuvěřitelné množství. Po vychladnutí se hodně zpevní (vznikne pevný a přesto pružný "laminát") a stanou se zcela vodonepropustnými. Doporučuji!
to Zní zajímavě, máš nějaký kontakty na výrobce? děkuji
HONESTUS RUMOR ALTERUM EST PATRIMONIUM

Avátar uživatele
Pike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pike » Út 15. Zář 2009 11:52:10

Nám je šije jeden kluk od nás ze skupiny, můžu se ho zeptat, jestli by vzal zakázku. My ho totiž stíháme docela vytížit. ;)
Tu ora, tu protege, tu labora!
http://www.arxbona.cz

Vlk
Místo/Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlk » Út 15. Zář 2009 13:48:30

Z toho, že se Kordulka nevyjadřovala k tomu, zda pánské nebo dámské, usuzuji, že se hodí pro oboje. Odpovědi jsem rozuměl tak, že jsou vzhledově ok, ale že do nich teče a je v nich v zimě zima, chápu dobře? :? Díky.
Imperare sibi, maximum imperum est.

Kordulka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kordulka » Út 15. Zář 2009 14:16:35

To byla z mé strany neúplně zformulovaná reakce 8-)
Oboje botky jsou dobré na léto a sucho, ale ty kotníčkové pro případné (to je to slovo, co tam chybělo) použití v zimě potřebují dodělat nebo spíše dovybavit. Jinak v nich majiteli umrzne noha.

Krom toho se bota bez stélky ráda rozjede, příliš rozšlápne, rozkydne... Což nevadí u střevíců, které člověk nosí po rovném pohodlném povrchu ve městě nebo doma; ale u bot, které je třeba vzít do terénu, to je problém - zvrknutí nohy, roztržení vyšmajdané boty, padání fujtajblů do bot a následné tlačení a tak podobně.

trener
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trener » Stř 16. Zář 2009 7:32:55

Ad Pike: Nebyl by prosím návod voskování? Třeba SZ. Děkuji! (Chybami se člověk učí, ale jenom blbec vlastními :lol: )

Odpovědět