Bilajz - lékař, 1370-1378

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Odpovědět
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Bilajz - lékař, 1370-1378

Příspěvek od Bilajz »

Zdravim vsechny Karlovce, konecne jsem se odhodlal se tu zaregistrovat. Kure a Valkoun me presvedcili, at se k vam dam (holt krome Svycaru na 2. pulku 15 zatim neni moc kloudnych akci). Budu delat druzinika u Kurete. Predstavuju si to takto: download/file.php?id=833
Civil:
Bruchy + nohavice (hnede) + nejaka svrchni tunika (zelena) + mimino + slamak + kape - sit bude Kure. Opasek predpokladam nejaky jednoduchy, jakou siri?
Drevena miska + drevena lzice + jidelni nozik. Jakou cutoru? Drevenou v kuzi, nebo muze byt jen drevena? Je nekde strih na nejakou tasku na veci, napr takovato download/file.php?id=656? Tasvice asi tohoto strihu http://rjabincak.webzdarma.cz/vyrobky/t ... 350_kc.jpg
Bojove odeni:
Klobouk + krouzkovy nytovany nakrcnik + prosivanice + prosivane palcaky. Prosivku ted mam modrou viz http://panteri.rajce.idnes.cz/Libusin_2 ... G_9220.jpg (ten v tom koruzku). Muze byt, nebo je modra blbost? Casem mysky na lokty a kolena, mozna platova vesta (ta ale az za hodne dlouho, pokud vubec).
Do pracek sudlice jako pobocka tesak, nebo kyj.
Co vy na to? Za vsechny rady predem dekuju
Naposledy upravil(a) Bilajz dne Čt 29. Kvě 2014 14:12:56, celkem upraveno 2 x.
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lehkoodenec

Příspěvek od maser »

Vítej vítej.
Předně, mrkni do vlákna k Pavlovi, ten má civil i odění moc pěkné a dost podné tvému záměru myslím: viewtopic.php?f=32&t=466&start=60

Obrázek
Obrázek
ten s červenýma nohavicema

Střih tašky od Smila podle které jsem šil já přikládám v příloze. Čutoru doporučuju koženou vyvařenou, vylitou voskem- je snadná na výrobu a funkční.

Zbraně a zbroj ok, sytě barevné prošívky jsou ok, ale spíš pro movitější.
To by bylo tak v kostce, musím už běžet. Časem třeba doplním.
Přílohy
mošna.JPG
mošna.JPG (15.34 KiB) Zobrazeno 10547 x
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lehkoodenec

Příspěvek od Bilajz »

Na Pavla tedy dotaz, to tmave hnede pod svrchnikem je co? Obycejna lnena kosile?
malej
Příspěvky: 93
Registrován: Ne 21. Zář 2008 8:14:38
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lehkoodenec

Příspěvek od malej »

Odpovím za něj. Lněná košile to není. Je to to vlněná delší (ke kolenům) tunika bez zapínání a podšití.
Avátar uživatele
Jasan
Příspěvky: 51
Registrován: Čt 01. Led 2009 20:38:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lehkoodenec

Příspěvek od Jasan »

Zdravím tě,
toto je fotka mého zimního odění nebo odění do chladného počasí. Takže to spodní hnědé je, jak psal malej, vlněná tunika ke kolenů. Ten světlý svrchní je právě do chladnějšího počasí, kdyby jedna vrstva vlny nestačila. :)

maser: díky za pochvalu

P.S. Další dotazy ohledně mé výstroje ti rád zodpovím.
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lehkoodenec

Příspěvek od Bilajz »

Nektere veci jeste furt nemam jasne. Jakou siri opasku? Na 15tku mam 1,5cm, je to stejne i zde? Pripadne jakou prezku a nakonci? Uvazuju o http://www.mercatores.cz/civilni-odev/n ... konci.html a nejake jednoduche spone. Co ta brasnicka, muze byt, jak jsem daval v odkazu prvne? A posledni otazka, jaka lahev? Drevo nebo muze byt i drevo v kuzi?
malej
Příspěvky: 93
Registrován: Ne 21. Zář 2008 8:14:38
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lehkoodenec

Příspěvek od malej »

Většina nákončí co jsem viděl (mohu poslat i katalog) je od 12 do 18 mm. Tašvici bych nebral,teda alespoň né v této podobě. Ostatní věci se mě nezobrazují.
Avátar uživatele
Jan Zadubsky
Příspěvky: 331
Registrován: Stř 03. Ún 2010 22:48:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lehkoodenec

Příspěvek od Jan Zadubsky »

S pasky a tasvicemi je nejlepsi se obratit na Rabika http://www.rjabincak.webzdarma.cz/index_cz.html (Nedivej se co ma na strankach jsou asi 10let stare davam je sem kvuli kontaktu)
Nejlepe se u nej stavit ma spoustu literatury ze ktere cerpa a nasledne vyrabi. Ma spoustu veci na sklade nebo ti bez problemu udela veci na zakazku nebo jen proda nakonci prezky a podobne (za lite nakonci, prezku a preskove kovani jsem dal celkem 350Kc ;) )
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lehkoodenec

Příspěvek od Bilajz »

Jak jsme na tom s podrážkami? Předpokládám, že kožené, ale s železnými cvoky nebo bez?
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lehkoodenec

Příspěvek od Zdeslav »

No, popravdě řečeno, se cvoky zatím máme doložené jen snad ke konci 15. století. Já bych ale boty se cvočky vzhledem k funčnosti toleroval.
Nezabud hrr!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů