Sibi - venkovanka, žena táborová, 2. pol. 14. stol.

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
Sibi
Příspěvky: 93
Registrován: Čt 28. Říj 2010 3:02:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Sibi - venkovanka, žena táborová, 2. pol. 14. stol.

Příspěvek od Sibi »

richardrg: popravde boty po kotniky chci z toho duvodu, ze v realnem zivote jsem zvykla nosit tezsi druh obuvi s poradne zpevnenym kotnikem a bojim se aby mi to normalne nevadilo,navic co se tyce akci v lete,mivam vetsinou ve zvyku chodit bosa pokud to jde..
navic ja nechci zadnou ostrou spicku apod, zabila bych se na ni, predstavuju si je spise se spickou tupou

bilajz: co se tyce bot, od matese moc nechci, vsichni mi doporucuji kvasnicku ze dela jedny z nejlepsich bot,jsou sice o par stovek treba drazsi,ale pry vydrzi a hlavne ma dobre strihy...
---- Bellum ita suscipiatur, ut nihil aliud nisi pax quaesita videatur ----
(Cicero, O povinnosti)
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Sibi - venkovanka, žena táborová, 2. pol. 14. stol.

Příspěvek od Kordulka »

richardrg napsal:...Nevím proč má většina žen zafixovány boty ke kotníkům, mnohem obvyklejší byly naprosto nízké podobně jako na vašem odkazu
Většina žen nemá zafixované kotníčkové boty. Rády nosíme hezké střevíčky, ale tam, kam jsou vhodné.
Do terénu jsou prostě praktičtější boty pevnější a vyšší, zvlášť pro nás, které jsme uvyklé asfaltu velkoměst a posedávání ve škole nebo v kanceláři 8-)
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sibi - venkovanka, žena táborová, 2. pol. 14. stol.

Příspěvek od Bilajz »

Sibi napsal:bilajz: co se tyce bot, od matese moc nechci, vsichni mi doporucuji kvasnicku ze dela jedny z nejlepsich bot,jsou sice o par stovek treba drazsi,ale pry vydrzi a hlavne ma dobre strihy...
Tím už bych si v současné době nebyl úplně jistý. Alan se prý zhoršil a Mates naopak. Ale víš jak to je, jedna paní povídala.
Avátar uživatele
Sibi
Příspěvky: 93
Registrován: Čt 28. Říj 2010 3:02:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Sibi - venkovanka, žena táborová, 2. pol. 14. stol.

Příspěvek od Sibi »

kordulka: aneb v mem pripade-glady vsude, i do divadla :D
bilajz:no ja vydela ty vyrobky tedka na burze a prisli mi nejlepsi, uvazuji jeste nad benem protoze je prazak a ja se s nim muzu spise domluvit a on obkreslit nohu...
---- Bellum ita suscipiatur, ut nihil aliud nisi pax quaesita videatur ----
(Cicero, O povinnosti)
Avátar uživatele
Alweron
Příspěvky: 399
Registrován: Út 17. Lis 2009 10:19:26
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sibi - venkovanka, žena táborová, 2. pol. 14. stol.

Příspěvek od Alweron »

Mates ti udělá, co si řekneš...Alespoň to se o něm tvrdí...Nicméně ta konfekce, co měl na burze, mě taky nepotěšila...S Alanem zatím zkušenosti nemám, ale podle referencí asi budu brát od něj...

Jinak Ben je skvělej, ale zatím jsem od něj neviděl obracenky...Orientačně zeptat se by asi nebylo na škodu, protože botky model šubrtky, co od něj mám, vydržely bez problémů a jakékoliv výměny tři roky, až teď se mi začala drolit spodní kožená část...
"Odčiňte své hříchy, neboť jednoho dne se ohlédnete a uvidíte, jací jste byli!"
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Sibi - venkovanka, žena táborová, 2. pol. 14. stol.

Příspěvek od mahy »

Alan se nezhoršil nebojte- má stále vysokou kvalitu.
http://www.boty-alanky.cz/cs/
Naposledy upravil(a) mahy dne Stř 17. Lis 2010 17:19:22, celkem upraveno 1 x.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sibi - venkovanka, žena táborová, 2. pol. 14. stol.

Příspěvek od kure »

Navíc Kvasnička je mám pocit jako jediný z těchto obuvníků opravdu vyučený švec takže umí ušít botu která padne.
Jiří z Holohlav
pan rytíř
Příspěvky: 438
Registrován: Út 02. Zář 2008 19:44:01
Místo/Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Sibi - venkovanka, žena táborová, 2. pol. 14. stol.

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Se všema je potíž,že produkují klidně cokoli,tedy je třeba velmi přesně vědět a prosazovat co člověk chce.
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Sibi - venkovanka, žena táborová, 2. pol. 14. stol.

Příspěvek od richardrg »

kure napsal:Navíc Kvasnička je mám pocit jako jediný z těchto obuvníků opravdu vyučený švec takže umí ušít botu která padne.
Pocit máš špatný, protože Ben sice není vyučený švec, ale Ing.,dělal velice spociální obor Na ČVUT katedře dopravní - bipedální lokomoci,( takhle to zní skvěle, ale nepřekládej to do běžné řeči, vždycky to budí úsměv), hlavně její patologii, takže si myslím, že nejen zvládá řemeslo ale i spoustu věcí okolo.

Obrácenky od něj asi neuvidíš v podstatě je nedělá, ale teď měl jedny v super kvlaitě na dílně. Jak píše Jiří, hlavně musíš vědět co chceš>

Pro Kordulku, šil jsem boty zatím jen pro 5 žen, a všechny chtěly kotníčkové, pro mě je to významný statistický vzorek.

Mates není z Prahy, dílnu má kus za Prahou, autem asi 30 minut, a většinu věcí nešije sám, má na to lidi.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti