Bor - družiník pána z Klinštejna

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od Czernozub »

No, dovolím si odpovědět- podle toho co jsem se bavil s posadowem a co jsem z jeho sešitu vyčetl mám dojem, že bys naopak měl mít nějaký aspoň trochu pěkný kabátec. Pokud správně chápu, tak jsi de facto podržtaška pána z Klinštejna(neber si to prosím nějak zle), a jako takový se kolem něj furt motáš, no, a sekretářka nějakého ředitele přeci taky nechodí do práce v monterkách. Takže z mého úhlu pohledu by to chtělo módní kabátec, buď ta sedmdesátá léta, nebo aspoń konec šedesátých s nějakými moderními prvky. Jsi mladej a chceš se líbit, a zároveň musíš reprezentovat, že tvůj pán není žádný Hajhula Skočdopole z Humpolce. Toť můj nekvalifikovaný názor.
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Avátar uživatele
Bor
Příspěvky: 35
Registrován: Ne 30. Led 2011 15:47:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od Bor »

Samozřejmě, že bych se chtěl určitě líbit, kdo ne, že? A s tou podržtažkou souhlasím, zvolil jsem si to sám a dobrovolně. :lol: Jenže pán z Klinštejna není chudák, ale nadruhou stranu se nepohybuje zrovna v "nejvyšších vrstvách". Takže můj osobní názor je, že při nějakých oficiálních návštěvách a ceremoniích bych byl nejspíše z důvodů reprezentace vybaven varkočem(?). Ale nejsem neustále ve vojenském ležení, nebo na nějakých reprezentativních akcích, takže taky bych měl myslet na praktičnost oděvu.
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od mikey.88 »

Naopak bych řekl, že bys měl oděv odpovídající postavení. Vypasovaný a vycpávaný kabátec z dobré látky, módní poboční taštičku, zdobenou kápi s dlouhým lirippe někam po pas nebo klidně až na zem a další prvky. A klinštejn by měl mít to samé akorát z lepších látek a více zdobené + pás. Tuto módu v 70. letech nosili i "CHLAPI" ve městě a v 80. letech i kdejaký řemeslník (Bible Václava IV.) Nejde o to, jeslti je Klinštejn ve vysokých kruzích či není. Byla to móda a jako taková se uplatňovala i za situací, kdy to prakticky potřeba nebylo.
Obrázek
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od richardrg »

Hlavně zapomeň na varkoč k civilnímu oblečení.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Avátar uživatele
Bor
Příspěvky: 35
Registrován: Ne 30. Led 2011 15:47:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od Bor »

Dobře, to jsem potřeboval (ikdyž nechtěl) slyšet.
O varkoči jako o civilním odění jsem ani neuvažoval, ikdyž to tak znělo.
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od Czernozub »

Soucítím s tebou pane, ty opnutosti mi taky nedělají radost...
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od Klinštejn »

Vypasovane se to udělat dá, aspoň ušetříš trochu látky, a vycpat hruď, to taky zvládnem :D aspoň to nebudu muset nacvičovat na svém :D
Obrázek Det finns alltid hopp..
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů