Bor - družiník pána z Klinštejna

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od mahy »

Jasný, jenom popichuji. To je to co nás žene dál :D :D Je na něm vidět, že na tom maká.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Bor
Příspěvky: 35
Registrován: Ne 30. Led 2011 15:47:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od Bor »

Inovace mého vybavení. Šupiny během šití lehce zrezly a poslední řada bude překrytá látkou/kůží, aby to netlouklo do očí. Pláťák ještě není zcela dodělaný, takže bude vypadat o trochu lépe (doufám). Pásek je půjčený od pána z Klinštejna.
Přílohy
Bor bascinet.jpg
Bor bascinet.jpg (64.36 KiB) Zobrazeno 3673 x
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od mahy »

Chlape pěkný. Nicméně takhle velké bych ty šupiny nedělal. Jakej je v tom pohyb? Netrčí to pokaždé když se někam ohneš?

Neber to jako rýpání. Šupiny bych si u nápletu představoval tak max. 2cm na 3cm. Toto je dost velké.

Koukni jak dělal zbroj Boža- šupiny 2 na 4cm, tak nějak bych si představoval nákrčník. Pak je ta zbroj i pohyblivá a netrčí.
Obrázek

Jeho zbroj je na rannou dobu, ale pro ilustraci velikosti šupinek to je dobrý zdroj.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od Klinštejn »

Jo Bore, použij malé šupiny, mysli na to, až je budeš před měsícem a půl objednávat. :P

Ale je to asi pravda no. Je pravda, že se celkově ten aventail hodně zpevnil, ale netrčí to..a funguje to. což jsme dnes vyzkoušeli. Tak bych to nechal. Až ti to opadá po pár akcích, tak to můžeš předělat.
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od Divous »

Bor: zdravím, obdivuji tvé nadšení a energii, připomínáš mi mě, když jsem s tímhle koníčkem začínal - nevzdávej se! :) Osobně se mi šupiny hrozně líbí, ale je to nejhorší typ zbroje na údržbu vůbec - s tím počítej! :) Já mám "šupiny" jen na rukavicích, a dokopat se k jejich čištění je pro mě někdy (vždy) nadlidský úkon. Ale ty tvé mi přijdou velké i suknici, natož pro závěs na blembák... ale na to jou tu povolanější.
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
Josif
Příspěvky: 378
Registrován: Čt 10. Zář 2009 13:18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od Josif »

Šupiny jsou pěkné, konečně se do nich někdo pustil. Na iluminací jsou celkem početně zastoupené a je škoda, že v reálu jsou tak málo používané. Až to bude olemované kůží, tak to bude parádní.
Akorát se mi zdá, že ti ta přilba sedí moc nahoře, dle mého by měla být víc posazená do čela. Mě to dělá můj šlap taky, musím upravit aventail a batvat.
A pláťák taky pěkný, ta červená kůže je ňami ňami ;)
Bohuš Ras
Si vis pace, para bellum
Avátar uživatele
Bor
Příspěvky: 35
Registrován: Ne 30. Led 2011 15:47:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od Bor »

Šupiny jsou asi opravdu větší, než by měly být a hýbat se v rámci možností jde, ale není to naprostý ideál... Přilba je opravdu moc vysoko a není to ani tak batvatem, jako tím aventailem. Má podivný střih a jak se zpevnil, tak mi nadzvedává přilbu :D
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od mahy »

Bor napsal:Šupiny jsou asi opravdu větší, než by měly být a hýbat se v rámci možností jde, ale není to naprostý ideál... Přilba je opravdu moc vysoko a není to ani tak batvatem, jako tím aventailem. Má podivný střih a jak se zpevnil, tak mi nadzvedává přilbu :D

No to je právě jeden z negativních jevů způsobený velkými šupinami.
Vím jak ti je. Něco jsi dodělal a tady ti píší, že to není ono. Ale i tak- nechceš to sundat(šupiny) a udělat to ještě jednou z malých? Bylo by to opravdu super!
Vyhecuj se. Pak už to bude O.K. a budeš první kdo tu bude mít šupiny. ;)
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Bor
Příspěvky: 35
Registrován: Ne 30. Led 2011 15:47:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od Bor »

Já si myslím že to není ani tak šupinami, jako tím prošíváním aventailu... Šupiny se totiž můžou volně pohybovat po sobě a nezasekávají se, takže v nich nevidím původce tohoto problému.
No, opravdu se mi to nelíbí, ale pravda to asi také bude. A taky představa párat dvěstě šupin a přišívat tam čtyřista jiných se mi vůbec nezamlouvá. nehledě na finanční stránku věci. Takže ještě zkusím jiná (méně náročná) řešení a pokud se to nezlepší, tak mi nic jiného nezbyde...
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Bor - družiník pána z Klinštejna

Příspěvek od Klinštejn »

Tak to nech, a než to samo opadá, budeš to mít třeba vymyšlené.
Obrázek Det finns alltid hopp..
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů