Rogy4 pěší těžkooděnec

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Rogy4
Kontaktovat uživatele:

Re: Rogy4 pěší těžkooděnec

Příspěvek od Rogy4 » Po 07. Ún 2011 19:33:33

Pro všechny:

Díky za nabídky abych se pod Vás přidal. Zatím se pod nikoho nepřihlásim.
Chci se nejdříve vybavit a na první akci se všemi seznámit, až pak začnu uvažovat pod kým budu bojova.

Rogy4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rogy4 » Po 07. Ún 2011 19:37:22

K sociálnímu statutu:

zatím to vidím na profesionálního vojáka s kvalitním vybavením. S první řadou zatím operuju, proto, že doteď mě to vní bavilo.
Pravda, zatím nevím jak přesně to probíhá u "karlovců" , ale těším se. Mimochodem, kdy je nějaká první akce?

Avátar uživatele
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeslav » Po 07. Ún 2011 19:39:34

Za otce Nezabuda!

Avátar uživatele
Klinštejn
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klinštejn » Po 07. Ún 2011 19:55:18

Rogy4 napsal:Pro všechny:

Díky za nabídky abych se pod Vás přidal. Zatím se pod nikoho nepřihlásim.
Chci se nejdříve vybavit a na první akci se všemi seznámit, až pak začnu uvažovat pod kým budu bojova.
já bych doporučoval možná se rozhodnout dříve, než po první bitvě... protože bysis mohl třeba do oné bitvy opatřit něco v barvách svého pána..
Ehm.. tak tedy vidím, že jsme nebyl sám, kdo projevil zájem :D Ale to já se snažím verbovat furt.. tak to neber, že Tě do něčeho tlačím. Myslím, že vzhledem k postavení by měl mít nejvíce lidí pan Heřman.
Já jsem jen nechtěl dopadnout jako na minulé Sbieři :D
Obrázek Det finns alltid hopp..

Avátar uživatele
mahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mahy » Po 07. Ún 2011 19:58:14

Nemusíš patřit pod nikoho když na to přijde, ale v boji pod společnou korouhví prostě budeš u Karlovců v jejich houfu jako jeden z mnoha. Nemusí být všichni v erbovním-nebo jo? Co právě žoldnéři najmutí některým z pánů? Ty asi nebude Pán vybavovat heraldickými varkoči. Ale možná se mýlím.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/

Avátar uživatele
Klinštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klinštejn » Po 07. Ún 2011 20:01:05

Já právě nevím, kdo všechno nosil pánovy barvy.. bral jsem to podle maséra, že má všechny svoje pacholky v modrém..

Avátar uživatele
Armin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Armin » Po 07. Ún 2011 20:03:02

Zdeslav napsal:Ad první řada - když si vezmeš že se v našem případě jedná většinou o šarvátky, kde je šlechta i knapové ve stavu opěšalém, myslím že zas tak důsledně by se to nehrotilo. I když místo šlechtice je primárně v první řadě, o tom není sporu, s nějakým zákazem neurozenců v první řadě bych to osobně nehrotil...
Zdeslave tohle přeci není o nějakém zákazu? To je přeci o sociálním statutu, o souvisejících privilegiích a odpovědnosti ;-) To mi opravdu chceš říct, že jste na tom s Karlovcema tak špatně, že musíte stavět chudáky do první řady? :-D

Avátar uživatele
mahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mahy » Po 07. Ún 2011 20:05:58

No a nebyl to někdy i záměr poslat do velké mlaty pěchotu které by mělo být daleko více než ,,rytířů''
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/

Avátar uživatele
Klinštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klinštejn » Po 07. Ún 2011 20:09:37

Armin napsal:
Zdeslav napsal:Ad první řada - když si vezmeš že se v našem případě jedná většinou o šarvátky, kde je šlechta i knapové ve stavu opěšalém, myslím že zas tak důsledně by se to nehrotilo. I když místo šlechtice je primárně v první řadě, o tom není sporu, s nějakým zákazem neurozenců v první řadě bych to osobně nehrotil...
Zdeslave tohle přeci není o nějakém zákazu? To je přeci o sociálním statutu, o souvisejících privilegiích a odpovědnosti ;-) To mi opravdu chceš říct, že jste na tom s Karlovcema tak špatně, že musíte stavět chudáky do první řady? :-D

Není ovšem řeč o chudákovi, ale o dobře vybaveném těžce oděném žoldnéři..

Avátar uživatele
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeslav » Po 07. Ún 2011 20:16:32

Armin: Když se tam sami derou, nebudeme jim v tom bránit :D

Klinštejn: Osobně jsem toho názoru, že ty jednotné varkoče pro družiníky byly užívány spíše těmi opravdu vysoce postavenými (králové, přední velmožové a církevní hodnostáři) a to spíš při slavnostních příležitostech, tedy že pro účelově najatého žoldnéře by se pán steží namáhal shánět nějaký varkoč...ale klidně se nechám přesvědčit o opaku...
Za otce Nezabuda!

Odpovědět