Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od mahy »

Lev Gothard napsal:
mikey.88 napsal:Mně se už z principu nelíbí to, že výrobce uvádí na svých stránkách toto: Dodávám pouze ty chladné zbraně, které najdete v mém fotoalbu. Dodám že ve fotoalbu jsou meče hrozné!!!

Viz: http://www.chladnezbrane.estranky.cz/
Milý příteli, toužím vidět Váš meč. Mám totiž pocit, že jste musel zdědit excalibur, protože jen v porovnání s ním mohou být všechny ostatní meče hračka. Jsem velice zklamaný... čekal jsem trochu, trochu víc... a ne jen kritiku všeho, úplně všeho. Vy všichni se zde zaobíráte výhradně vzhledem, ale funkčnost nikdo nehledá. prošlo mi rukama desítka zbraní... ale jen ten můj meč se nepovoluje, nedělají se mu velké zuby, je přijatelně těžký i realistický a dobově přijatelný.
Mikey.88: Moc rád bych viděl Váš meč, očekávám foto, jak má vypadat správný meč. Prosím neurazte se, nechci vás rozzlobit, ale jste li takový kritik, musíte být i lepší než ten, koho kritizujete...
Chlape, připrav se na kritiku i na tu co ti nebude příjemná, pokud tedy chceš poradit.

Věř, že když ti tvrdíme, že tento meč není tak jak by měl vypadat meč, tak je to pravda. Širší žlábek tam samozřejmě udělat jde, ale to by musel být kovaný a ne broušený.

Hájíš se tu tak jak se hájí většina těch co slyšet a vidět nechtějí. Já i ostatní tu, když jsme začínali, jsme pokoupili takových pitomin hromady protože jsme o tom věděli stejné prd jako dnes ty. Dnes už bych si takové věci nekoupil.

Zkus se přenést přes své uražené Ego a rozumně si tu prohlédni fórum. Najdeš dost odpovědí na své otázky.

Ten meč co máš je opravdu hrozný. Celkově by to i šlo, ale zrovna právě ten nereálný žlábek je dost průšvih. Píšeš, že ti rukama prošlo několik mečů a nevyhovovali- od koho jsi je kupoval? On je dnes internet plný lidí co vyrábí ,,meče'', ale udělat kvalitní meč je kumšt.

Nikdo z nás tu nevěděl ihned všechno, ale učíme se a radíme si co, kde a jak.


Neboj že by se tu řešil jenom vzhled. O ten ale také jde, zbraň by měla vypadat jako zbraň dané doby! Funkčnost a věrnost zbraně by měly jít ruku v ruce.


Projdi si tohle- viewtopic.php?f=21&t=87
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Dorlas
Příspěvky: 57
Registrován: So 12. Zář 2009 16:01:23
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Dorlas »

Lev Gothard: skús si napríklad prečítať knihy od Oakeshotta...každému rozumnému človeku ktorý sa aspoň trošku zaujíma o zbrane dôjde že ten meč čo máš ty je blbosť...to že ti ten výrobca povedal že je kovaný neznamená že skutočne je...a vôbec ti meč netreba pokým nemáš odpovedajúci odev, doplnky, družinu...
"Never trust another reenactor."
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od mikey.88 »

Lev Gothard: Úvodem uvedu, že sám meč nevlastním. Nehodí se (zatím) mému stavu a tak mám na obranu dýku. Pokud jde o meč, tak z již postnutého vlákna uvedu třeba:

Obrázek

Obrázek

Toto je zdařilá reprodukce:
http://www.upnito.sk/0/e8xpb28kcc9f5c6a ... jgnzyt.JPG

Mečů se najde hromada ale člověk musí být soudný a pokud si není něčím jist, tak najít originál a posoudit. Nejde o tvrdost. Nejde o zuby ale v prvé řadě jde o vizuální dojem a správnou váhu.
Obrázek
Jiří z Holohlav
pan rytíř
Příspěvky: 438
Registrován: Út 02. Zář 2008 19:44:01
Místo/Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Nu,ten mečíř si zaslouží žalobu za klamavou reklamu.

Teď řeš odění a zbroj,časem nahlédneš nehistoričnost meče ale protože nejde vše najednou,tak bych teď řešil zbroj - a pečlivě,aby Ti pořádných pár let vydržela a nemusel ses za ni stydět.

Zuby na mečích vznikají osekáváním soupeřovy čepele- jenže Ty máš trefit chlapa,ne jeho zbraň - ostré zakalené ostří by se v reálu zachvíli vyštípalo.
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od scarvein »

Ta reprodukcia je zhodou okolnosti moj mec. K diskusii chcem len dodat, ze stredoveke originaly vobec neboli tvrde ako skala a nerobili sa a na nich zuby - skor naopak. Je vela originalov, ktore mali cepele ako blato, ale vdaka spravnemu spevneniu pomocou zliabku dokazali svoju ulohu splnit viac nez dostatocne.

Na tomto fore ta nikto nebude urazat, alebo sa hrat na machra len aby Ta ponizil. Mozes si byt isty, ze ked Ti niekto nieco povie, tak len pre Tvoje dobro - a aby si sa vyhol rovnakym omylom, cez ktore sme si my vsetci uz kedysi presli. Na obranu aku si teraz nasadil su tu uz vsetci zvyknuti, tak totiz holt clovek reaguje ked mu otvaraju oci, ale on nechce vidiet ;)
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Klinštejn »

Lev: Z toho si nic nedělej :D Já jsem tu byl na začátku taky dost zaskočen tím, jak jsem měl všechno špatně.. (ba možná jsem tu byl i pro smích :D) ale holt každý nějak začíná.. a to forum je tu od toho, aby lidi vedlo správným směrem. Věřím stejně jako Scarvein, že proti Tobě osobně nic nemají, a proto bysis to neměl osobně brát.
Já jsem prodal vlastně skoro všechno, s čím jsem začínal, protože to byly buď uplné nesmysly, nebo přinejlepším nepodařené rekonstrukce ..a s většinou toho, co mám dnes - po dvou letech ''spolupráce'' s tímto forem - nejsem ani dnes spokojen, protože vím, že to není uplně tak, jak má.
Např. z tohohle:
Obrázek
dodnes používám pouze ten opasek a helmu, která je dnes téměř k nepoznání oproti téhle fotce...zbytek je buď v truhle, nebo šel pryč..
Člověk toho musí mnohdy hodně překousnout, když se chce rozvíjet a zlepšovat. Myslím že nikdo nepochybuje o funkčnosti meče.. ale když ti hoši zdvořile říkají, že ten meč vypadá jinak, než by měl (bez ohledu na funkci), tak na tom něco bude, a neříkají to, aby Tě ponížili, ale spíš nasměrovali správným směrem.

Proto radím, buď trpělivý, mladý padawane :)
Obrázek Det finns alltid hopp..
Lev Gothard
Příspěvky: 33
Registrován: Po 25. Črc 2011 19:53:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Lev Gothard »

Chtěl jsem jen aby bylo jasné, a zřetelné, jak můj meč reálně vypadá. tady je jeho fotografie:[attachment=0]Zabiják 1.jpg[/attachment]
Přílohy
Meč, který vlastním.
Meč, který vlastním.
Zabiják 1.jpg (93.29 KiB) Zobrazeno 3620 x
Gothard ze Žerotína
Dorlas
Příspěvky: 57
Registrován: So 12. Zář 2009 16:01:23
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Dorlas »

fakt sa nehnevaj aleje to zlé...aj tá pochva
"Never trust another reenactor."
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od mahy »

Ale to zas ne- to už vypadá lépe, pochva se dá dodělat. Udělej nákončí a objímku na pochvě. Tento meč nevypadá zase až tak zle, jako ten postovaný ze stránek. Sice by to chtělo opravdu ten žlábek lépe, ale zas takové zlo to není.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Lev Gothard
Příspěvky: 33
Registrován: Po 25. Črc 2011 19:53:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Lev Gothard »

Děkuji, ta pochva vskutku není ještě hotová. Ale můžu prozradit, že jsem ji vyráběl podle jednoho návodu dobové dřevěné pochvy. Doladím pár detailů a bude to relativně přijatelné.
Řekl bych, že přes problém "Meč" jsme se přenesli... Děkuji Klinštejnovi za útěchu... Já si to naštěstí osobně neberu, jsem zvyklý od bratra, že není stále něco v pořádku. A taky jsem s tím počítal, že 90% všeho budu muset dělat od začátku. Děkuji, že jsi mne podpořil. Máš to u mě... :) ;)
Gothard ze Žerotína
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů