Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od mahy »

Ověřený není :D Zdeslav ho prodává protože to není ono- jeho přilba je jiná. Tato má také zbytečné perforování na obou tvářích a provedení také není nic moc. To strojní osignování a celkově řešení průzoru je špatné. To také není ono ;)
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
noxter
Příspěvky: 262
Registrován: Stř 08. Črc 2009 18:04:57
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od noxter »

A nezapomínat na závěs k přilbě...
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Klinštejn »

Doporučuji prolézt zbrojnici. Tamje inspirativních kousků dostatek ;)
Obrázek Det finns alltid hopp..
Lev Gothard
Příspěvky: 33
Registrován: Po 25. Črc 2011 19:53:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Lev Gothard »

Dobré rady... ;) Odpověď jsem naštěstí nalezl u Zdeslava. V jednom z příspěvků napsal, u kterého kováře nakupoval... :D ;) Tak jsem to omrknul a má vskutku povedené kousky. V nabídce má i helmu, kterou podle všeho, má i Zdeslav. Navíc psal o tom, že se s tímto platnéřem dá docela dobře domluvit... Takže budu pamatovat rady přítele Mahyho a na levé straně nebudou v hledí díry. :D
Gothard ze Žerotína
Lev Gothard
Příspěvky: 33
Registrován: Po 25. Črc 2011 19:53:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Lev Gothard »

Problém číslo dvě, který beru jako jeden z největších je ten, že nemůžu za nic na světě sehnat 1,8 pozinkovaný tažený měkký drát na kroužkovku... Objel jsem snad 5 měst v mém okolí, ale nikde jej neměli a nehodlali mi jej objednat. Tomu se říká smůla... :cry:
Gothard ze Žerotína
Avátar uživatele
Armin
Příspěvky: 166
Registrován: Stř 20. Led 2010 13:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Armin »

A co takováto helma?

http://jezisek.wu.cz/katalog/13-14stole ... ledim.html

A jinak dle mého názoru investovat dnes peníze a čas do výroby kroužkové košile za situace, kdy nýtované modely z Indie jsou čím dál tím levnější, je zbytečné.

Stejně tak je nesmysl pořizovat plátová ramena za situace, kdy nemáš zbylou část zbroje (tedy plátovou ochranu rukou, nohou a těla).
Lev Gothard
Příspěvky: 33
Registrován: Po 25. Črc 2011 19:53:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Lev Gothard »

Ta helma vypadá vskutku dobře, (myslím tu spodní s křížovými otvory) něco takového bych si představoval...A píšeš-li o zbytečnosti vyrábět si kroužkovou zbroj, tak já jsem osobně pro nýtovanou, avšak můj měšec při tomto pomyšlení skomírá a žebrá o milost... Mám-li být upřimný myslím si, že ta kroužkovka za tu práci stojí a pořídit si ještě k tomu ramena a helmu je praktické... Mnohdy tak rytíři také chodili... ne každý totiž měl ty možnosti na celoplátovou zbroj... To znamenalo celé jmění.
Gothard ze Žerotína
Jiří z Holohlav
pan rytíř
Příspěvky: 438
Registrován: Út 02. Zář 2008 19:44:01
Místo/Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

S tím co plánuješ bys mohl sotva na začátek 14.st. Plátová ramena jsou relativně pozdní a navíc Ti jsou naprd,daleko víc budeš prakticky potřebovat loketní a kolení myšky. V jejich úrovni je ramení puklice nebo ailets /u nás nepříliš rozšířené/. A to jsi pořád jako šlechtic na začátku 14.st.
Avátar uživatele
Armin
Příspěvky: 166
Registrován: Stř 20. Led 2010 13:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Armin »

Ne, rytíří tak opravdu nechodili ;-) Doporučuji projít si vyobrazení a náhrobky. Zjistíš pak, že mnohdy najdeš vyobrazení panáčků v plných plátových zbrojích bez ramen. Neviděl jsem ale nikdy někoho, kdy by měl jen dlouhou kroužovku a k tomu jako jedinou plátovou ochranu právě ramena.

Nu a pokud jde o stav tvého měšce, nemáš-li prostředky, nehraj si na šlechtice ;-) A místo špatné kroužkovyk si pořiď dobrou prošívanici...
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od mahy »

Jak píšou Armin a Jiří- na samotná ramena na kroužkovce zapomeň!

Jako zbroj si pořiď klidně tu prošívanici doplň ji plátovými doplňky. Navíc můžeš velmi vhodně pracovat s podbíjenou kůží. Pak třeba plátový kabátec nebo kyrysek a ono to půjde.

Projdi si ostatní postavy a opravdu se prohrab tady ve fóru - najdeš dost vyobrazení či fotek zbroje a odění.

AD kroužkovka- na pozink se vyprdni, s tím se ti dnes už vysmějí i na LARPu.
Dnes se dá na Bazaru pořídit použitá kroužkovka za cca 3000,- (o jedné černěné za 3500,- bych i věděl)
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti