Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Odpovědět
Lev Gothard
Příspěvky: 33
Registrován: Po 25. Črc 2011 19:53:02
Kontaktovat uživatele:

Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Lev Gothard »

Buďte zdrávi,
jsem zde nový. ale už nějaký ten týden sleduji, jak to zde funguje. Potřeboval bych od vás pomoc... Moc rád bych se do tohoto bohulibého poslán zapojil také. Jak již z mého jména znáti je, moje postava je patrně imaginární. Mezi Žerotíny totiž nikdo toho jména nebyl... Chtěl jsem však, aby mé jméno sedělo spíše povaze.
Historickému šermu se věnuji již rok, velice mne to bavil. Od vás bych potřeboval konstruktivní rady, co a jak... možná by se hodilo i pár lekcí historie rodu Žerotínů... moc jsem toho na internetu nenašel. Spíš jen kusé informace.
S pozdravem
Gothard ze Žerotína
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od maser »

Salve.

Předně si přečti pár rad zde: viewtopic.php?f=32&t=73

Podle toho nám popiš představu o své postavě, protože u imaginárních charakterů můžeš vytvořit takřka cokoli.
Ať se daří.
silva-nortica.blog.cz
Lev Gothard
Příspěvky: 33
Registrován: Po 25. Črc 2011 19:53:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Lev Gothard »

Moje představa je jasná. Lev Gothard ze Žerotína by měl být synem Mikuláše ze Žerotína (existující šlechtic - syn Zbora ze Žerotína). V tomto období nebyli Žerotínové bohatými šlechtici, ale pouze zemany a lenními pány. Mou představou je vojevůdce- ne příliš bohatý rytíř. Odění v barvách Žerotínů- červená a černá- sice nepraktická ale jinak perfektní a oblíbená kombinace. Plánuji si pořídit (vyrobit) kroužkovou zbroj, plátová ramena a helmici. U Helmice mám ale pár problémů... Meč mám zaplaťpánbůh dobový- 14. století.
Gothard ze Žerotína
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od mahy »

Ahoj vítám Tě! Jaké máš problémy u helmice?
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Lev Gothard
Příspěvky: 33
Registrován: Po 25. Črc 2011 19:53:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Lev Gothard »

Doufám, že se vám to nebude zdát divné, ale mě se nelíbí šlap typu psí nos. Mám zálusk na helmu s pro mě přijatelnějším hledím, ale nevím, zda-li je dobová... Platnéř sice píše, že je z druhé poloviny 14. století, ale nejsem si jistý, zda je to to pravé... Máte nějaké alternativy nebo neviděli jste takovou helmu v nějakém platnéřství...??? Obrázek
Gothard ze Žerotína
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od mahy »

Ale jo podobné typy s ,,rádlem'' se objevují. Tato je však nehezky udělaná. To perforování dírkami na obou polovinách ,,obličeje'' je mimo. Pokud jsi jízdní pak si nebudeš oslabovat levou polovinu tváře, kam ti míří útoky kopí či dřevce. Zpracování štěrbin na oči je taky divné a i ony ,,vyrážené dírky na hledí jsou otřesný.

Koukni na Zdeslava, má podobný typ helmy a je pěkný.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Nathan
Příspěvky: 23
Registrován: Pá 15. Říj 2010 17:57:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Nathan »

Do tejto tématiky sa celkom nevyznám, hádam ma ospravedlníte, ak poviem blbosť, ale príde mi to trochu ako strúhadlo
Obrázek
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od mikey.88 »

Je to špatně provedení a ta nanýtovaná zátylková část je hodně podivná. Lepší je se držet zažitých věcí. Jestli nemáš rád psí nosy, tak klapvissor a jeslti ani to ne tak prostě nějaký šlap bez hledí a na to pak kbelc ale bez koně to bude vypadat asi komicky...
Obrázek
Lev Gothard
Příspěvky: 33
Registrován: Po 25. Črc 2011 19:53:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Lev Gothard »

Díky za konstruktivní rady. Mam teď v merku jeden zajímavější... Ma ho v nabidce Zdeslav na svych strankach... a je to to co by se mi líbilo... předpokladam, že by jste jej nekritizovali, protože je ověřený.. :) ;)
Gothard ze Žerotína
Lev Gothard
Příspěvky: 33
Registrován: Po 25. Črc 2011 19:53:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Lev Gothard ze Žerotína, moravský zeman

Příspěvek od Lev Gothard »

Obrázek
Gothard ze Žerotína
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů