Karel - neurozená jízda 1370 - 1380

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel - neurozená jízda 1370 - 1380

Příspěvek od Maršálek »

doporučuji obarvit řemen i z druhé strany
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
Karel
Příspěvky: 89
Registrován: Čt 02. Ún 2012 17:43:32
Místo/Bydliště: Přeštice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel - neurozená jízda 1370 - 1380

Příspěvek od Karel »

Bylo mi nastíněno, možnost vyřešit to tak jak většina lidí nemá a co kluci procházeli nálezy tak na nás ta pojistka na spodní lamele myšky neni úplně častá. Řešit se to bude dle obrázku - provlékne se řemínek lýtka skrz to očko vzadu.

Mořidlo už mám a zítra budu mořit :D
Jen taková otázka jaký máte zkušenosti s přivazováním nohou k prošívce případně jaké jiné osvědčené řešení?
Přílohy
lytko.jpg
lytko.jpg (37.02 KiB) Zobrazeno 4256 x
Avátar uživatele
Cliff
Příspěvky: 288
Registrován: Stř 22. Pro 2010 17:04:42
Místo/Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel - neurozená jízda 1370 - 1380

Příspěvek od Cliff »

to je caste reseni :) stim uvazem, no ja to tak chvilu mel a zavrhl jsem to. stahovalo me to a ruce jsem nemohl poradne dat nahoru
Cherchez la femme
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel - neurozená jízda 1370 - 1380

Příspěvek od Maršálek »

k uvazování nohou mám samostatnou vestu pod prošívkou. Není tak exponovaná jako prošívanice a tak se tkanice pohybem nevytrhávají.
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel - neurozená jízda 1370 - 1380

Příspěvek od scarvein »

Pokud vim, tak vesta neni zrovna nejdobovejsi reseni (i kdyz jsem ji az do Frydlantu take pouzival!), arming doublet mi prijde jako lepsi reseni. Na nej si ted vazu jak nohavice, tak zbrojove nohy a funguje to skvele. I kdyz uznavam, ze vesta je na leto mnohem lepsi :P
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
Armin
Příspěvky: 166
Registrován: Stř 20. Led 2010 13:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel - neurozená jízda 1370 - 1380

Příspěvek od Armin »

Pokud jde o přichycení lýtek ke stehnům, tak používám jak řemínek provlečený očkem na zadní straně lýtek, tak pojistku na přední straně (respektive tyčku zasazenou do dírky na spodní lamele kolenního kloubu). Na přichycení úplně stačí ten řemínek, tu tyčku mam hlavně proto, že se mi dříve stávalo, že mi občas povolilo vázání, stehno se o kousek sesunulo a bránilo to v pohybu kolene. Tomu ta tyčka spolehlivě zabrání..

V případě vázání se vedla poměrně dlouhá diskuse na téma k čemu vázat a jak, výsledek nebyl nijak přesvědčivý, neb neexistuje nějaký přesný historický manuál jak by to mělo vypadat a každá metoda má své výhody i nevýhody a samozřejmě též řadu horlivých zastánců…

Já osobně vážu plátové nohy (a od Frýdlantu nově i spodní vlněné nohavice) na asi osm centimetrů široký prošívaný opasek… Netlačí dobře drží a netáhne to ramena.. Takže je to asi jen o osobních preferencích a o tom, vyzkoušet jaká varianta bude pro tebe nejpohodlnější. Přivazováním plátových nohou k prošívanici nicméně rozhodně nic nezkazíš :)
Avátar uživatele
noxter
Příspěvky: 262
Registrován: Stř 08. Črc 2009 18:04:57
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel - neurozená jízda 1370 - 1380

Příspěvek od noxter »

Vázání, zbrojných nohou na prošívanec, je dle mého ta nejsložitější varianta. Potřebuješ mít opravdu dobře udělaný prošívanec, hlavně v oblasti průramků, právě proto abys mohl zvedat ruce a při tom si nezvedal nohy :D.
Vázání na vestu, pro mě bylo po čase nepraktické, zdůvodu tahu od noh a propocení došlo k následnému vytaháni vesty a nohy byl níže než bych potřeboval.
Armin napsal: Já osobně vážu plátové nohy (a od Frýdlantu nově i spodní vlněné nohavice) na asi osm centimetrů široký prošívaný opasek… Netlačí dobře drží a netáhne to ramena.. Takže je to asi jen o osobních preferencích a o tom, vyzkoušet jaká varianta bude pro tebe nejpohodlnější. Přivazováním plátových nohou k prošívanici nicméně rozhodně nic nezkazíš :)
Nedře tě ten pás na bocích?
Avátar uživatele
Armin
Příspěvky: 166
Registrován: Stř 20. Led 2010 13:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel - neurozená jízda 1370 - 1380

Příspěvek od Armin »

Jsou to dvě vrstvy deky, podšité lnem, nahoře je měkká jelenice... Díky své šířce a měkosti to nedře vůbec :-)
Avátar uživatele
Cliff
Příspěvky: 288
Registrován: Stř 22. Pro 2010 17:04:42
Místo/Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel - neurozená jízda 1370 - 1380

Příspěvek od Cliff »

pas je asi nejlepsi zpusob no..

nemely by ty nohy spravne pasovat tak aby nesklouzavaly? a to vazani spis jako podpurna vec?
Cherchez la femme
Avátar uživatele
MLuks
Příspěvky: 20
Registrován: Út 15. Zář 2009 6:02:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel - neurozená jízda 1370 - 1380

Příspěvek od MLuks »

Ten hacní pás můžu potvrdit - je to nejpohodlnější řešení jak u plátových nohou, tak u nohavic.

Na mém jsou do vrstvy lnu zašité 2 vrstvy vlny. Prošívání ani nebylo třeba díky velkému množství dírek potřebných k přivázání nohavic. Vepředu je množství dvojic dírek pomocí kterých pás upneš jak moc zrovna potřebuješ. Na zavázání pásu se mi nejvíce osvědčily kožené tkaničky - vzniká tam celkem velký tah a vlněné lucetky praskaly.

Jako další výhodu u něj vidím, že oděvní nohavice jsou nezávislé na bruchách, takže i při manipulaci s bruchy (toaleta...) drží nohavice stále na správném místě a není třeba je následně povytahovat.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů