Vítek - neurozený jezdec

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Balag
Příspěvky: 27
Registrován: Ne 17. Črv 2012 12:13:19
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítek - neurozený jezdec

Příspěvek od Balag »

MLuks: zdá se to jako krutá pravda.

A propo, nezná někdo tedy kováře, který by mi udělal vhodný meč za rozumný peníz (jsem přece jen začátečník) a jaké náležitosti by takový meč měl mít? (co se týče hlavice, záštity, čepele, váhy, celkového zpracování atd.)
malejDan
Příspěvky: 7
Registrován: Po 02. Dub 2012 18:35:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítek - neurozený jezdec

Příspěvek od malejDan »

Balag napsal:MLuks: zdá se to jako krutá pravda.

A propo, nezná někdo tedy kováře, který by mi udělal vhodný meč za rozumný peníz (jsem přece jen začátečník) a jaké náležitosti by takový meč měl mít? (co se týče hlavice, záštity, čepele, váhy, celkového zpracování atd.)
co se tyce vyberu mece, doporucuju chvilku pockat, osahat si mece o ruznych parametrech co maji jini a pak si podle toho vybrat. Pocitej s tim, ze pokud budes sermovat, tak v prubehu casu budes prichazet na novy veci co ti vyhovuji
Heinrichvs
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 560
Registrován: Stř 29. Pro 2010 13:07:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítek - neurozený jezdec

Příspěvek od Heinrichvs »

Nedá mi to napsat k věčnému vývoji každého z nás. Přirozený vývoj. Kolega zjistí sám velmi rychle co a jak, ale bez toho aby se spálil a poznal to nejde. Než pozná co je dobré, tak utratí hodně peněz.
Jinak to holt nejde.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítek - neurozený jezdec

Příspěvek od mahy »

Heinrichvs napsal:Nedá mi to napsat k věčnému vývoji každého z nás. Přirozený vývoj. Kolega zjistí sám velmi rychle co a jak, ale bez toho aby se spálil a poznal to nejde. Než pozná co je dobré, tak utratí hodně peněz.
Jinak to holt nejde.

Právě od toho by to tu mělo být. kolega se zeptal(protože tady už by to lidé měli mít zmáknuté) a tady už by měl dostat rady takové, aby nemusel utrácet za zbytečné voloviny.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítek - neurozený jezdec

Příspěvek od mahy »

Hola hoši co vy na to pro Vítka? Nelze jeden z nich použít?
http://bazar.arms.cz/index.php?inzerat=22109
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Balag
Příspěvky: 27
Registrován: Ne 17. Črv 2012 12:13:19
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítek - neurozený jezdec

Příspěvek od Balag »

mahy napsal:Hola hoši co vy na to pro Vítka? Nelze jeden z nich použít?
http://bazar.arms.cz/index.php?inzerat=22109
Nevím, ten druhý nemá dobovou záštitu ne? Tedy můj má podobnou, ne-li stejnou a bylo mi to řečeno a ten první nevím jestli není příliš silný, robustní, byť lehčí než můj.
Toť můj názor.
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítek - neurozený jezdec

Příspěvek od mikey.88 »

Mahy: Tohle snad ani ne. Ten co ma Vitek je snad i lepsi.
Obrázek
Avátar uživatele
Karel
Příspěvky: 89
Registrován: Čt 02. Ún 2012 17:43:32
Místo/Bydliště: Přeštice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítek - neurozený jezdec

Příspěvek od Karel »

Přikláním se k Mikeyho názoru. Tyhle bych raději nebral.
Buďto si počkej a osahej si různě vyvážené a nebo napiš rovnou výrobci o nový a pořádně to s nim prober. Zkus Huga nebo Jindru Figuru, ale to už by mohli vyprávět jiní ;)
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítek - neurozený jezdec

Příspěvek od kure »

Souhlasím pokud to má k něčemu vypadat tak je nejlepší to od začátku udělat poctivě.

Začal bych tím že si projdeš témata o civilních ohozech a zkusíš si podle toho udělat představu jak budeš jako jezdec vypadat abys mohl na akce (bez civilního oděvu tam být nezvládneš) zároveň s tím začneš pracovat i na bojovém odění.

Tzn shánět informace jak to má vypadat. Osobně bych nezačal vyzbrojováním od meče ale od kopí je levné a funkční. Potom bych dál pořizoval přilbu, prošívku , rukavice (hurá v téhle fázi se můžeš zúčastnit Karlovských akcí jako bojující), a potom dál přidával další ochranu rukou, trupu, nohou.

PS: Meč bych klidně nechal ten co máš na trénink dobrý (EDIT: Na akce nikoliv.) a pořádný nový meč bych řešil až budeš vědět co chceš a budeš mít ujasněnou tvoji postavu.

PS2:Civil je potřeba hlavně na to aby jsi mohl dojet na zběř. On určitě někdo pojede z Prahy takže tě přibere a aspoň se podíváš kdo co má, kdo mu to dělal a jak ti to sedí. Jedno odpoledne na sběři ti dá víc než 20 stránek témata na fóru.
Balag
Příspěvky: 27
Registrován: Ne 17. Črv 2012 12:13:19
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítek - neurozený jezdec

Příspěvek od Balag »

kure: Děkuji za přínosnou radu, budu se jí řídit.

Chci se zeptat ohledně kopí, našel jsem si jedno, co se mi celkem líbí a chci se zeptat, zda je použitelné a pokud ano, kdo by mi jej vyrobil? Délku bych viděl asi 2m.
Přílohy
resize_image.jpg
resize_image.jpg (32.78 KiB) Zobrazeno 4476 x
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů