Přilbice

Moderátor: maser

Avátar uživatele
Smil
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1440
Registrován: Út 28. Črc 2009 11:41:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilbice

Příspěvek od Smil »

Podobně vyhlížející věci používali na Blízkém východě ale to je pro nás poměrně z ruky.
Obrázek
Lépe být jediný den (se) lvem než tisíc let ovcí!
Italstké přisloví

P.S. O to důležitější pokud je váš pán ze Skotska
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilbice

Příspěvek od mikey.88 »

Mně to přijde jako paskvil. BOTN se začíná středověku povážlivě vzdalovat :D Což sice neubírá tomu, že to je vizuálně zajímavé, ale s historií to má společného stále míň a míň :(

Mahy: Nesouhlasím, že by klobouk byl převážně pěchotní přilba. Je hodně vyobrazení, kdy mají klobouky jezdci a není jich málo:
detail2.jpg
Obrázek
Avátar uživatele
Josif
Příspěvky: 378
Registrován: Čt 10. Zář 2009 13:18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilbice

Příspěvek od Josif »

Mikey: Právě naopak. Protože se začíná čím dál tím víc zužovat možná tolerance vybavení jednotlivce(časová), snaží se tento sport přiblížit co nejvíce historii. Ano, nebude to jistě nikdy lahodit oku lidem lpícím na přesné rekonstrukci historie. Pořád to bude sport, ale snažíme se o to, aby věci, které používáme co nejvíce vypadaly jako repliky. Většinou je ovšem musíme mít upravené, aby dosáhly té míry ochrany, kterou potřebujeme. Chceme ale, aby tyto podpůrné prostředky byly co nejvíce skryty oku diváka a celkově vypadal bojovník alespoň, promiňte mi ten termín, alespoň KM. Abychom tu ale nesklouzli do OT a neplevelili, můžem o tom s kýmkoliv hodit řeč na Sběři.
Smil: Toho cavalerymana jsem už viděl vyobrazenýho i na jiném obrázku. Sice šlo taky o interpretaci, ale mě zaráží, že na obou má ten týpek takovej strašně kulatej a velkej obličej. Mohlo by to znamenat, že jde o nějakou vycpávku nebo tak něco pod těmi kroužky...Každopádně díky
Bohuš Ras
Si vis pace, para bellum
Avátar uživatele
Smil
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1440
Registrován: Út 28. Črc 2009 11:41:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilbice

Příspěvek od Smil »

Kdysi jsem na netu viděl i originál, ale nejsem stavem ho dohledat. Vycpávku, nebo alespoň látkový podklad bych pod tím okroužkováním předpokládal. Přeci jen nacpat si na obličej kroužky je minimálně nepříjemné. Obávám se, že se v tom taky nebude dýchat nejlépe.
Lépe být jediný den (se) lvem než tisíc let ovcí!
Italstké přisloví

P.S. O to důležitější pokud je váš pán ze Skotska
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilbice

Příspěvek od scarvein »

Ahoj, rad bych tady malicko rozviril vody dotazem :)

Planuji na novou sezonu zalozni postavu tezsiho kusijnika, ktere bych pouzival na akcich typu Panska a podobne. Prave resim prilbu - rad bych klobouk a premyslim o konkretnejsim typu. Kdyz uz si budu porizovat tenhle typ prilby, tak jsem premyslel nad univerzalitou - neco co by se dalo pouzit na konec rejcky a zaroven nebylo naprostym archaismem v nasem obdobi. Obecne se s takovym kriteriem moc pracovat neda, ale cekal bych, ze u klobouku by sance mohla byt. Pokud by se nic nenaslo, sel bych do neceho na konec 14tky.

Nevite o necem, vedmy vsevedouci? :ugeek:
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilbice

Příspěvek od Bilajz »

Co takový ten klasický snýtovaný uprostřed?
EDIT Bahnak: odebrán nefunkční odkaz
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilbice

Příspěvek od scarvein »

To mi prislo take jake rozumna moznost, ale rad bych si to nechal overit - co se starsich obdobi tyce, vubec nemam prehled.

Spise ale ted uvazuji o tom, ze bych zanechal vsech umyslu o postaveni nejake splacaniny pouzitelne i na rejckovske akce. Jedno obdobi a poradne asi bude stacit :)
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilbice

Příspěvek od scarvein »

Cim vic se koukam na tenhle klobouk, tim vic se mi libi :mrgreen:

Variacim vysky klobouku a spicatosti krempy se meze nekladou, ze? Budeme s Kiki potrebovat dva.

Obrázek
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
Smil
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1440
Registrován: Út 28. Črc 2009 11:41:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilbice

Příspěvek od Smil »

Tohle mi opravdu nepřijde jako "univerzální klobouk" který si zmiňoval výše.
doporučoval bych spíš něco takového
Obrázek
Lépe být jediný den (se) lvem než tisíc let ovcí!
Italstké přisloví

P.S. O to důležitější pokud je váš pán ze Skotska
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilbice

Příspěvek od scarvein »

Je to tak, ja jsem svedl mensi boj sam se sebou a rozhodl se jit do neceho typickeho na posledni ctvrtleti 14tky. Kdyz uz, tak uz :)
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti