Prošívanice

Moderátor: maser

Odpovědět
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Prošívanice

Příspěvek od Valkoun »

Zdravím, nemá někdo zkušenosti se smolením přešívek?
Snažím se oblékat jako řádný drn či lehkooděnec, který neměl na lepší zbroj a někde jsem slyšel, že se pro zlepšení ochrany používala smůla...
Uvítám jakékoliv návrhy a nápady jak dobově zlepšit zbroj aniž bych musel měnit roli..
Nezabudovi Sláva!
Melandr

Re: Smolení prošívané brně

Příspěvek od Melandr »

Ja bych nesmolil co jsem slysel tak s tim meli lidi akorat problemy. Pro rekonstrukci ti to nepomuze mnohem lepsi je pro tebe kvalitni prosivanice / vycpavanice
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Dobovost Vrstvení Prošívek

Příspěvek od Valkoun »

Zdarec, právě ve skupině řešíme zesílení ocharany těla lehké prošívky přidáním řádně napěchované voj. vloky do kabátu vz.61, bez rukávu, možná s rameny přivázanými kůži k samotné prošívce.. čím by se vytvořilo takové..,. krzno..
Nevíte někdo jestli je to možné?? aspoň KM
Nezabudovi Sláva!
Siegfried
Příspěvky: 35
Registrován: Stř 03. Zář 2008 14:23:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobovost Vrstvení Prošívek

Příspěvek od Siegfried »

Nevím na tyhle divný ojeby bych se asi vykašlal.
Pokud chcete pevnost tak se nedá nic dělat, ale sešil bych to z více vrstev lnu, nebo bych to udělal jako klasickou vycpávanici... Stejně s tím budete mít práci a pak tě začne srát že si věnoval tolik úsilí ojebu :)
malej
Příspěvky: 93
Registrován: Ne 21. Zář 2008 8:14:38
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobovost Vrstvení Prošívek

Příspěvek od malej »

Tak tak. Toto se nedá dělat z nějakýho polotovaru,ale pěkně od začátku. U nás máme prošívanice z vrstveného lnu (12 - 15 vrstev) z toho jedna má vnitřní i vnější vrstvu navíd vlněnou. Tunýlky jsou o šířce 2,5 až 3,5cm. Spodní prošívky máme,tak o 6 - 8 vrstvách. Sice nevím přesně jak je to se zavázkami pro toto období,ale bral bych na to taky velký zřetel.
malej
Příspěvky: 93
Registrován: Ne 21. Zář 2008 8:14:38
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster
Kontaktovat uživatele:

Re: Smolení prošívané brně

Příspěvek od malej »

No je tomu asi rok co byl tento pokus u nás vyzkoušen a nechceme o něm slyšet :x .Radím ti se tomu vyhnout a to hned z několika důvodů.
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Smolení prošívané brně

Příspěvek od maser »

malej napsal:No je tomu asi rok co byl tento pokus u nás vyzkoušen a nechceme o něm slyšet :x .Radím ti se tomu vyhnout a to hned z několika důvodů.
Můžeš prosím uvést ty problémy? Tipoval bych že po prvotní nepohyblivosti se následně dostaví loupání smůly a tím pádem znehodnocení smolení.
silva-nortica.blog.cz
malej
Příspěvky: 93
Registrován: Ne 21. Zář 2008 8:14:38
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster
Kontaktovat uživatele:

Re: Smolení prošívané brně

Příspěvek od malej »

Smůlou je impregnováno 6 vrstev lnu (z 15). Vše je prokládáno a vnitřní a venkovní vrstvy jsou dvojté. Smůla se sice drolí,ale na pevnosti to nemělo až tak velký význam. Poznáš to až v momentě,kdy začné hřát sluníčko :twisted: . Osobně si myslím,že energie vynaložená na výrobu je značně neúměrná.
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Prošívaný kyrys

Příspěvek od Valkoun »

Romantický název tématu doufám přiláká supy auditorský, omlouvá mse za něj.

Přemýšlel jsme nad zesílením ochrany družníkovy kroužkové brně - který dělá rychtáře - mého chlebodárce. Našel jsem materiál a dneska mi z toho vzešel silně prošívanej obdélník 48-43cm. Uvažoval jsme že bych ho nahoře přivázal ke kroužkům a boky stáhnul a zavázal na zádech.. (Inspirace z upevnění kyrysu) Ještě přemýšlím nad tím, že bych to dodělal na vestu, ale rád bych byl jednou originální..
Jak jsem na tom s dobovostí? zlepší to ochranu?
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošívaný kyrys

Příspěvek od Maršálek »

nerozumím - máš prošívaný obdélník a uvažuješ jak ho využít, nebo jsi ho všil do prošívanice?
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti